World of Warships

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: World of Warships

Post autor: MKG »

Dotknęła ją raczej polityka "antycasualowa" - preferowanie grindu ponad fajną zabawę.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

Antycasualowa? Na pewno nie w WoWsie.
Zrobili wszystko żeby czerwonki mogły grać. W 90% procentach przypadków po tym "jak wchodzą pociski" da się stwierdzić jak wielkim warzywem jest przeciwnik.
Owszem, dobrym graczom też wchodziły krytyki ale dużo rzadziej.
Dlatego przestałem grać. No i dobiło mnie to co zrobili z lotniami...
A przestałem grac mimo tego, że miałem jeszcze premkę na rok naprzód...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: World of Warships

Post autor: MKG »

I ile sam pomysł na lotniskowce uważam za fajny (pasujący koncepcją do semi-arkadowego stylu gry), to kolejne boosty do AA zabiły całą fajdę gry z nimi.
Co do casualowości to zależy jak rozumiemy pojęcie. Jeśli przyjmiemy, że jest to czas, który możemy poświęci grze (czyli linia casual -> no life) to jest zdecydowanie antycasulaowa. Sam grywałem raczej sporadycznie (1600 bitew od premiery) i na niskich Tierach, ale z dobrymi rezultami (V:D 55,5%), z czego na moim niegdyś ulubionym krążowniku T5 (Omaha) miałem V:D 59%. Ogólnie nastawienie było takie, że masz grindować na wyższe Tiery: klany, rankingi, eventy (na początku eventy obejmowały T4-T10, później T5-T10, teraz często T6+).
Wprowadzili dwie linie: ruskie pancerniku, które są nie do ugryzienia na niskich i średnich TIerach przez cokolwiek innego niż inny pancernik lub niszczyciel, oraz kuriozalne nieszczęsne francuskie niszczyciele, które skutecznością ognia przewyższają niejeden lekki krążownik zachowując bonusy niszczycieli. Może to rzeczywiście ten nieszczęsny "noobprotect" tak diabelnie niszczył zabawę. Chyba kiedyś się przyznali do tego w WoW.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: Telamon »

Dodali już okręty podwodne?

Trochę znudziły mnie stateczki w War Thunderze... może u-booty wyglądają ciekawiej.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: World of Warships

Post autor: Jarek »

Trwa kolejny sezon testów na razie.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: Telamon »

Trochę szkoda. :(

Choć zauważyłem coś innego - w końcu w grze pojawiły się francuskie niszczyciele. Na to właśnie czekałem. :D
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: World of Warships

Post autor: Admiral Winfield »

Czy jest na pokładzie ktoś, kto gra w to regularnie? Da się grać od kiedy wprowadzili okręty podwodne, czy zgodnie z przewidywaniami, kompletnie rozwaliły randomy? Zastanawiam się nad powrotem do grania ale zanim zacznę ściągać x GB danych, wolę zasięgnąć języka :)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: World of Warships

Post autor: Jarek »

Jeszcze nie wprowadzili okrętów podwodnych. Jakiś czas temu można było nimi pograć ale w odrębnym trybie. To było w ramach testowania.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: World of Warships

Post autor: MKG »

Okręty podwodne okazały się totalną wtopą. Absolutnie niefajne i łamiące mechanikę gry na wszelkie sposoby.

Z resztą gra IHMO strasznie schodzi na psy. Zabili niskie tiery (tak że muszą oficjalnie dodawać boty), masowo wprowadzają jakieś odpustowe kamflaże (dobrze że można je wyłączyć) i zamiast historycznych statķów całe linie sci-fi (jak np. niemieckie lotniskowce). Na dobitkę warhammer i transformersi. Rozwalili balans europejskimi niszczycielami od samego początku (tj. od 2 tieru) spam-torpedującymi daleko spoza zasięgu widoczności.
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: World of Warships

Post autor: Admiral Winfield »

Zagrałem dziś parę razy i nie spotkałem ani jednego okrętu podwodnego. WG jednak wysłało je na złom? :D
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: World of Warships

Post autor: ink »

Byly niezbalansowane i dalejnad nimi pracuja. Ja zagralem kilka razy kiedy byly dostepne ale nie przypadly mi do gustu.
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: World of Warships

Post autor: Admiral Winfield »

Tak jakby nie mogli zrobić dla nich oddzialnego trybu albo np. ograniczyć ich udział do Operacji. Mnie same plany wprowadzenia ich do bitew losowych odrzuciły na ponad rok od tej gry.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

Ja zrezygnowałem z grania po reworku CV, ale planowane wprowadzenie op miało w tym duży udział.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: World of Warships

Post autor: Admiral Winfield »

CV po reworku gra się bardzo fajnie, za wyjątkiem 10 tieru gdzie z eskadry zostaje Ci - niezależnie od manewrowania - prawie zawsze 1 klucz, więc gra wygląda tak: 2 minuty lecisz do przeciwnika, atak, eskadra spada, 2 minuty lecisz do przeciwnika, atak, eskadra spada, 2 minuty lecisz do przeciwnika...
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

Ja nie grałem CV, ja mówię o tym jak się grało prawdziwymi okrętami. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”