Panzer Corps

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Hiena »

A ktoś może porównywał tą grę z Open Generalem oraz/lub Panzer Marshallem?
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Admiral Winfield »

leliwa pisze: wtorek, 23 marca 2021, 17:30 Z tego, co czytałem, jest tu możliwość "kampaniowania" dość dużą ilością nacji, czyż nie?
W oryginalnym wydaniu nie, był tylko Wehrmacht. Ale teraz da się pobrać wersję z szeregiem dodatków gdzie masz:

- 5 kampanii Wehrmachtu w Europie mocno wzorowanych na tych z Panzer General
- 1 kampanię Afrika Korps
- 5 kampanii amerykańsko-brytyjskich
- 1 kampania sowiecka
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Leliwa »

Aha czyli klasycznie. choć mnie interesowałyby może nawet takie mniej oczywiste opcje jak Finlandia, Wojsko Polskie, Legiony Duce czy Armata Romana. Tym niemniej pobrałem sobie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Admiral Winfield »

leliwa pisze: piątek, 26 marca 2021, 21:32 Aha czyli klasycznie. choć mnie interesowałyby może nawet takie mniej oczywiste opcje jak Finlandia, Wojsko Polskie, Legiony Duce czy Armata Romana. Tym niemniej pobrałem sobie.
Z tego co pamiętam jest edytor więc można sobie zrobić ;)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Leliwa »

Znalazłem u braci Germańców kampanie fińskie (Czy u was są fińskie miny? - Nie, nie ma, ale mamy za to wielu mińskich Finów) francuskie, włoskie i wegierskie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Panzer Corps

Post autor: Leyas »

Nie jest tak uproszczona jak Commander: Europe at War co stanowi dużą zaletę. Spore zróżnicowanie jednostek i na plus to, że można je ulepszać/wymieniać sprzęt zostawiając doświadczenie w trybie kampanijnym. Całkiem przyjemnie się gra i wciąga.
Ave Caesar... Fame & Glory
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Panzer Corps

Post autor: JohnAddison »

Piszę o Panzer Corps 1.

Ta gra przez chwilę wydaje się fajna. Dużo różnych jednostek, doświadczenie, jednostki przechodzące pomiędzy kampaniami, Po jakimś czasie robi się nudna, ciągle te same schematy. Komputer na wyższym poziomie nie gra lepiej tylko poprostu kupuje mnóstwo wojska i atakują Cię hordy dział przeciwpancernych i czołgów. Gra nie ma nic wspólnego z realnymi bitwami. W panzer general 1 i 2 wyglądało to inaczej bo komputer nie miał hord jednostek tylko chyba walka pomędzy jednostkami było bardzie na jego korzyść i trzeba było nie popełniać błędów. W panzer general 2 jednostki były podpisane np 1/304/2 czyli 1 batalion 304 pułku grenadierów 2 dywizji pancernej. Nie pojawiało się nagle znikąd 15 dział przeciwpancernych albo 15 czołgów w każdym mieście. Scenariusze miały często rozstawienie wojsk w miarę zgodne z historią np Prokhorovka w panzer general 2. Ta gra powodowała że potem sięgałęm po książki o bitwaw. Tam wydawały się bardziej realistyczne, tu nie ma nic z tych rzeczy.

Mam tę grę w wersji gold i grałem w kampanię amerykańską i rosyjską. Przez chwilę wydawało się fajne, dopóki się nie znudziło. Poprostu nie ma tego klimatu, wydaje mi się że producenci oszczędzają budżet na tzw AI, i rozwiązują to poprzez dawanie komputerowi przeciwnikowi dużo jednostek. Niestety to jest tańsze, a lud i tak kupi. Panzer General 1 wydawał mi się dużo trodniejszy, a jednocześnie nie miałem tego poczucia że atakując berlin, muszę niszczyć hordy niemieckich czołgów.

To oczywiście kwestia czego się od gry oczekuje.
Zamiast tego radziłbym spróbować Strategic Command (First World War, World at war lub War in Europe). Tam też nie ma realizmu ale jest bardziej wymagająca moim zdaniem i ma szerszy kontekst
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”