[Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Lisek01
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2021, 17:57

[Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Lisek01 »

Witam szukam gry z dzieciństwa w którą grałem był to rok 2005-2011 :D
Gra polegała na walce z przeciwnikiem w czasach gdzie byli łucznicy rycerze itd
Z tego co pamiętam gra miała kampanie, była tam możliwość pływania statkami, oraz z tego co pamietam statki przeciwnika miały na żaglu CZERWONY KRZYŻ
Budowało się własną osadę, ścinało drzewa itd.
Z tego co pamietam była możliwośc rozbudowy bazy itd aby miec lepsze wojska
Strona główna gry o ile pamietam wygladala tak że jak się wchodzilo do menu była ścieżka pomiędzy drzewami.
Dziękuję każdemu za pomoc :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Telamon »

Anno 1404 albo Age of Empires III.
Lisek01
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2021, 17:57

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Lisek01 »

Niestety to nie to, przypomniało mi się też, że grając mini mapa była czarna i się ją odkrywało :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Raleen »

Mnie to się trochę kojarzy z jakąś nowszą wersją Warcrafta, ale nie śledziłem, moje dzieciństwo przypadło trochę wcześniej, stąd lepiej pamiętam starsze wersje tej gry ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: PzKpfw II »

Może Warlords któraś część? Albo Heroes of Might and Magic? Ale to wycinane drzew do zrobienia miejsca pod rozbudowę mi nie pasuje. Ewentualnie Lords of the Realm?
Lisek01
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2021, 17:57

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Lisek01 »

Niestety to nie ta gra którą szukam, podkreśle iż menu główne wyglądało jak ścieżka pomiędzy drzewami, do tego statki miały czerwony krzyż na żaglu :), proszę o dalsze odpowiedzi które mogłyby pomóc w poszukiwaniu tej gry, dodam że miała ona grafikę jak na tamte czasy mega dobrą,
PzKpfw II

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: PzKpfw II »

To był RTS czy jakaś turówka? Fantasy jakieś, czy bardziej historyczna? I jakie mniej więcej lata?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Raleen »

2005-2011 to już nie nasze czasy Panzerkampfwagenie ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: PzKpfw II »

Dobre, Ryszard, dobre, tego nie wziąłem pod uwagę, że czasy dzieciństwa, to sprawa subiektywna. Ze wspomnianego okresu kojarzę tylko Knights of Honor i Stronghold :)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: RAJ »

Polanie 2?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Lisek01
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2021, 17:57

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Lisek01 »

PzKpfw to były lata 2005- 2011 max bo pamiętam jak jeszcze śmigałem na myszcze z kuleczką :D
Było to bardziej historyczne, lecz były tam także katapulty itd oraz nawet o ile dobrze kojarze postacie które po podbiegnięciu do przeciwnika wybuchały jak miało się zbudowane takie koszary w których można było ich produkować :D
Było to rts, żadne turówki :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Raleen »

RAJ dobrze prawi, kojarzę coś takiego, choć może pojawiło się ciut wcześniej, ale koło 2005 i niedługo po nim mogło być nadal popularne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Telamon »

W Polanach II nie było statków tylko krowy. Może Empire Earth II / III.
Lisek01
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2021, 17:57

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Lisek01 »

Telamon graficznie zbliżone lecz to nie to , dodam iż ja grałem w tą grę w tych latach a mogła wyjść wcześniej, lecz na pewno grałem w nią mając 8/9 lat a to był rok 2007,2008/9/10 może 11.
Dodam także że były to czasy gdzie większość osób miała myszki na kulkę :D co na tamte czasy było normalne.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: [Szukam] Gry strategiczne z dzieciństwa

Post autor: Biały Vilk »

Może coś z TEJ listy otworzy jakieś zapomniane drzwi w twojej pamięci? Nie bardzo miałem czas posprawdzać.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”