Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

dbj pisze: poniedziałek, 5 września 2022, 15:14 Twój styl graficzny, to Twój stempel, nie ma potrzeby go zmieniać jeżeli Tobie się podoba, a na zmianę nikt nie nalega.
Na kupowanie moich gier też nie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: dbj »

Chodziło mi o to, że np. wydawca nie chce zmienić oprawy graficznej. Wydaje mi się, że Twoje gry dobrze schodzą. A konkretnie ta, jest ciekawa, nie tylko ze względów historycznych.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Powiem tyle: dzięki temu, że sam to robię, gry są znacznie tańsze. A moje mapy wcale nie wyglądają źle, niektóre są nawet bardzo ładne, jak mapa do Wschowy.

Poza tym mapa do gry to wciąż mapa. Liczy się głównie treść.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: dbj »

Nie wiem, czy przypadkiem mnie źle nie rozumiesz? W żadnym wypadku nie jest to zarzut, że sam projektujesz i nie zmieniasz stylu. Wręcz przeciwnie, wiedzieliśmy czego można się po tej grze spodziewać i nie zawiedliśmy się. Po prostu, nie schodzisz poniżej określonego poziomu, a czasem zaskakujesz mocno na plus, tak jak z Ostatnimi Wikingami. A to, że wydawcy jest łatwiej, bo ma dużo materiałów gotowych, to już inna sprawa. I masz rację, że w mapie głównie liczy się treść, a dodatkowo Twoje są czytelne.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Może kiedyś, jak Wkra odniesie sukces, a Muzeum dalej będzie chętne do współpracy?

Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Maćko »

Cześć. Grę mam i ja. Obiecałem że kupię jak tylko wyjdzie :). Będę miał kilka pytań, ale to później. Na razie gratuluję pięknego profesjonalnego wydania. Jeśli miałbym się lekko (naprawdę lekko) przyczepić to jak wspomniał kolega powyżej żetonom brak ostrości wydruku.

Jeśli mogę prosić o przygotowanie pliku pdf początkowego startowego ODB było by ekstra. Ułatwi to rozstawianie jednostek na planszy.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Maćko pisze: środa, 7 września 2022, 14:24 Jeśli mogę prosić o przygotowanie pliku pdf początkowego startowego ODB było by ekstra. Ułatwi to rozstawianie jednostek na planszy.
Zrobi się.
Czekam na pytania.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
freyr_O
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2022, 21:49
Been thanked: 2 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: freyr_O »

A może zrobiłbyś wszystkie większe bitwy Wojny p-b 1920 w tym Twoim systemie? To by było fajne. System wygląda na sensowny, historycznie-wierny i przemyślany. Byłaby seria do kupienia. Serie są bardziej atrakcyjne niż pojedyncze gry, moim zdaniem. Vide seria Simonitch'a albo choćby GOSS, albo Grand Tactical Series Multi-Man Publishing... ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Raleen »

Pewnie będzie seria, tylko serię też od czegoś trzeba zacząć. No i nie musi się to oficjalnie nazywać serią, żeby taką było ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Panowie po pierwsze zasady zostały od razu pomyślane jako systemowe, co widać ze wstępu do instrukcji.
Po drugie nie darmo zacząłem prace na Galicja 1919. Nie lubię grzać oklepanych tematów, co nie oznacza, że kiedyś do nich nie dojdę.
Z wojny polsko-bolszewickiej ciekawi mnie ofensywa na Mińsk z 1919 roku.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
malik
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 20 marca 2021, 19:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 41 times
Been thanked: 19 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: malik »

Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 5 września 2022, 10:49 Sławek lubi zadawać zagadki ;-). Co do wielkości pól na rozpisce to mea culpa, aczkolwiek miałbym problemy ze zmieszczeniem ich wszystkich na jednym arkuszu.
Rozwiązaniem mogły by być 2 arkusze.
Osobno polski oraz sowiecki.
Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 5 września 2022, 10:51 Swoją droga taką rozpiskę startowa mogę spokojnie zrobić do powieszenia na serwerze. Nie pomyślałem o tym.
Byłoby super 😁
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Rozmawiałem z Wydawcą. Jak zrobię rozpiskę początkową zostanie ona powieszona na serwerze Muzeum. Więc tylko czekać.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
HEXMAGAZINE
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2022, 20:41
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: HEXMAGAZINE »

Polecamy na zapoznanie z tytułem:

Prototyp tej gry gościł już w naszym domowym studio prawie trzy lata temu, kiedy prezentowaliśmy ją razem z autorem, popijając wspólnie winko w nadziei na szybkie wydanie pozycji dotyczącej tego nieco zapomnianego frontu wojny polsko-bolszewickiej. Naszym toastom stało się obecnie zadość i świat od całkiem niedawna może obejrzeć finalną wersję gry, a nawet w nią zagrać. "Bitwa nad Wkrą 1920" została bowiem wydana i prezentuje się... no właśnie, jak? Macie okazję sprawdzić to empirycznie dzięki naszemu programowi.

https://www.youtube.com/watch?v=b5hVJcxS--0
"Zawsze znajdą się Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga Belgijskiego wskazówki zachowania się w czas olbrzymich upałów"

https://www.youtube.com/@Hexmagazine
https://www.facebook.com/Heksmagazynek
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2826 times

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Rozpakowałem dzisiaj pudło.
Rewelacja. Jestem dumny i zadowolony zarazem. I podziękowania dla Hexmagazynka, w szczególności Panu Bratu Czerwińskiemu za wspólny film. Pomogło na pewno w promocji.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: Bitwa nad Wkrą 1920 (Muzeum Wojsk Lądowych)

Post autor: dbj »

Jak najbardziej możesz być dumny Sławku, jeszcze raz gratulacje. Gra wygląda dobrze, chociaż mam parę uwag technicznych, ale nie powinny one rzutować na ostateczną ocenę. Postaram się o nich powiedzieć w recenzji - nie będzie to prędko - ale raczej po to, żeby spróbować się ich wystrzec na przyszłość.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”