Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Post autor: karawanken »

swampgoblin pisze: czwartek, 31 grudnia 2020, 18:22

Niedługo wychodzi też, oczekiwane przeze mnie Stargard Solstice:
https://boardgamegeek.com/boardgame/326 ... d-solstice
Gra będzie do kupienia w sklepie Taktyki i Strategii. Ciekawe czy to jednorazowa akcja czy jakaś stała współpraca.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Post autor: swampgoblin »

Nie mam pojęcia, bo poza "Stargard Solstice", to Szwed nie ma w zanadrzu nic świeżego, mogę też o czymś nie wiedzieć. Chyba, że zrobią reedycje jego starszych gier, do Stargardu żetony drukował TiS. Nie byłoby to głupie, bo pewnie cena byłaby niższa niż reedycji z Revolution Games, zwłaszcza że teraz cło jeszcze doszło.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Alamo1988
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2017, 10:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Post autor: Alamo1988 »

Probe9 pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 23:33 Prostą grą solo jest Hitler`s Reich (można też na 2 os.). Mocno ostatnio chwalona jest też White Eagle od Hollandspiele (ale ją trudniej zdobyć). Jeżeli na początek chciałbyś coś bardzo prostego to możesz zainteresować się grami od DVG -np. Warfighter lub Pavlov`s House.

Fajną i stosunkową prostą grą jest Conflict of Heroes, 2 edycja ma bardzo fajnie działający tryb solo a i we 2 osoby można zagrać.

Poziom wyżej jeżeli chodzi o poziom skomplikowania masz serię D-Day, Omaha to jedna z moich ulubionych gier true solo.

Wspomniane wyżej Enemy Action: Ardennes to świetna gra, ale raczej bym jej na początek przygody nie polecał :)
White Eagle, jak i inne produkty od Hollandspiele, są dostępne w opcji print and play na poniższej stronie

https://www.wargamevault.com/product/34 ... 8fJ6k1I3xI

Obecnie gra jest w cenie 15 USD. Sam skorzystałem z tej opcji i jestem zadowolony. Prosta (ale nie łatwa) moim zdaniem gra jak najbardziej solo friendly.

Z gier zupełnie solo pozwolę sobie zwrócić uwagę na Zeppelin Raider: Imperial German Naval Airships. Pozwala się wczuć w rolę kapitana niemieckiego sterowca z okresu Wielkiej Wojny. Dużo rzucania kostką, ale jest klimat.
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 778
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 69 times
Been thanked: 430 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Post autor: mk20336 »

To ja się też dorzucę ze swoimi propozycjami jednoosobowymi - wszelkie szczegóły w załączonym artykule:

My top 3 Solitaire Wargames

LINK: My top 3 Solitaire Wargames

Obrazek
Chwiedczal
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 16:46
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Gry planszowe wojenne ale jednego gracza? Co polecacie?

Post autor: Chwiedczal »

Skoro post wisi w dziale I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne, to grą, która jest i dla 1 gracza i jednocześnie obejmuje okres I Wojny światowej jest "Kaiserkrieg!". To kolejna solówka od Bena Madisona, która ukazała się niedawno i która obejmuje okres całej wojny. Gracz kontroluje tu Central Powers, system zaś Ententę. Dużym minusem może być cena, która absolutnie nie koresponduje z zawartością pudełka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”