1941: Race to Moscow (Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: 1941: Race to Moscow (Phalanx)

Post autor: RAJ »

6 rozgrywek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Phalanx)

Post autor: dbj »

Podobnie u mnie, z tym, że trzy razy grałem solo różnymi frontami. Oprócz pierwszej rozgrywki wszystkie zakończyły się zdobyciem miast celów. Dawno nie grałem w Wyścig do Renu, ale mam wrażenie, że tam było trudniej przekroczyć Ren. Muszę ten tytuł odświeżyć.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Phalanx)

Post autor: dbj »

Michel z Wojennik TV zrobił gameplay z gry solo GA Nord i trochę zachęcił mnie tym do zagrania.
Obrazek
Tryb: solo, GA Nord.
Poziom: basic.
Reakcja Sowietów: karta z gwiazdką.
Zasady opcjonalne: OKH i wsparcie lotnicze.
Rezultat: Leningrad zdobyty przez 4PzG w 11 etapie, po jednej pauzie operacyjnej, do której doszło w 6 etapie.
Obrazek
Co ciekawe, gdyby zastosować zimowe kontrataki, gra zakończyłaby się w 12 etapie, a Niemcy mimo zdobycia Narvy i Krasnogvardeyska, zostaliby zmuszeni do cofnięcia się na linię Kunda - Sebezh.
Obrazek
Trzeba przyznać, że gra ma sporo opcji pozwalających na regulację poziomu trudności rozgrywki.

Urodziły mi się dwa pytania.
Czy dobrze rozumiem, że w opcji Total War za karty OKH możemy płacić medalami zarówno podniesionymi z planszy jak i tymi z kart sowieckich?

Czy zimowe kontrataki wykonujemy równocześnie, czy w jakiejś kolejności? Może to mieć duże znaczenie, jeżeli broniąca się armia musi się wycofać.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: 1941: Race to Moscow (Phalanx)

Post autor: Neoberger »

Już ci Waldemar odpowiedział. Tak. I dowolnie.
Berger
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: 1941: Race to Moscow (Phalanx)

Post autor: dbj »

Dzięki, widziałem odpowiedź. Na drugie pytanie odpowiedział, że te kontrataki rozpatrujemy równocześnie.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”