Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Tutuł: Conquest & Consequence
Wydawca: GMT Games
Autor: Craig Besinque
Tematyka: gra z okresu II Wojny Światowej, rozgrywająca się na terenie Pacyfiku i Azji Dalekowschodniej. Trzy strony konfliktu: 1) Japonia 2) Alianci (USA, UK, i Nacjonaliści w Chinach) 3) Komuniści (ZSRR, Komuniści w Chinach). Gra z bloczkami (jednostki) i kartami (wydarzenia, aktywacje, itp.)

LINK: Video Unboxing – Conquest and Consequence

Obrazek
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Conquest & Consequence – explained!

Dzisiaj chciałbym przedstawić materiał omawiający podstawowe mechaniki Conquest & Consequence - ciekawej, 3 osobowej gry rozgrywającej się na Pacyfiku w czasie Drugiej Wojny Światowej. Miłego oglądania!

LINK: Conquest & Consequence – explained!

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: Raleen »

Jak oceniasz grę, bo spotkałem się z negatywną opinią?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Raleen pisze: czwartek, 31 marca 2022, 13:26 Jak oceniasz grę, bo spotkałem się z negatywną opinią?
Mam jedną pełną rozgrywkę za sobą. To trochę mało aby wydawać wiążące opinie. Na pewno jako, że jest to piaskownica - i to nie-oskryptowana - są możliwe różne kierunki działań i gry. Bardzo mocną stroną tego tytułu jest wojna domowa w Chinach i oddanie olbrzymiego wpływu jaki ona miała na ten teatr działań (rzecz zazwyczaj pokazywana w niewielkim stopniu). Balans rozgrywki na 3 graczy tez jest dobrze zachowany. Komuniści (zwłaszcza Chińczycy) nieupilnowani dosyć szybko mogą wysforować się na zwycięstwo wiec trzeba uważać. Same bitwy są na dosyć wysokim poziomie i mogą wydawać się czasami losowe - no ale od tego jest ilość plus technologie (jakość) aby móc jednak wygrać dane starcie.

Zasady czytało się ciężko ale jak zaczęliśmy grać było dużo łatwiej. Jest trochę wyjątków, na które trzeba uważać.

Jak pogram więcej na pewno moja opinia będzie pełniejsza. Trochę mi brakuje jakiś dodatkowych scenariuszy - np. 1941. Ale to zakładam, że fani dorobią.

A jakie konkretnie negatywne opinie ty słyszałeś? Z ciekawością porównam doświadczenia.
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Conquest & Consequence – playing as Japan

Miło mi dzisiaj zaprezentować kolejny materiał o Conquest & Consequence - bardzo ciekawej grze na 3 osoby, skupiającej się na walce o dominację w obszarze Azji i Pacyfiku między 1936 a 1945. Dzisiaj przyjrzymy się jak grać Japonią!

LINK: Conquest & Consequence – playing as Japan

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: Raleen »

mk20336 pisze:A jakie konkretnie negatywne opinie ty słyszałeś? Z ciekawością porównam doświadczenia.
To była dość mało konkretna opinia, więc myślę, że nie warto się rozwodzić, tym bardziej, że sam nie znam gry, więc nie chcę czegoś pomieszać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Raleen pisze: niedziela, 3 kwietnia 2022, 19:45
mk20336 pisze:A jakie konkretnie negatywne opinie ty słyszałeś? Z ciekawością porównam doświadczenia.
To była dość mało konkretna opinia, więc myślę, że nie warto się rozwodzić, tym bardziej, że sam nie znam gry, więc nie chcę czegoś pomieszać.
Ja na pewno pogram więcej i dam znać jak grę znajduję :)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Conquest & Consequence – playing as US

Conquest & Consequence - sequel do Triumph & Tragedy - to naprawdę ciekawa 3 osobowa gra of wojnie na Pacyfiku i w Azji. Omawiałem już główne zasady i specyficzne rozwiązania odnośnie Japończyków. Dzisiaj pora spojrzeć na Aliantów. Miłego oglądania!

LINK: Conquest & Consequence – playing as US

Obrazek
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

Conquest & Consequence – First Impressions

Bardzo lubię gry typu "piaskownica", gdzie możemy mieć wpływ aby historia potoczyła się alternatywnie (przynajmniej w jakimś stopniu :) ) Jedną z nich jest zdecydowanie Conquest & Consequence – gdzie przenosimy się na Pacyfik w czasie Drugiej Wojny Światowej. Moje pierwsze wrażenia z tego tytułu poniżej - miłej lektury!

LINK: Conquest & Consequence – First Impressions

Obrazek
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Conquest & Consequence (Wydawca: GMT, Autor: Craig Besinque)

Post autor: mk20336 »

[RECENZJA] Conquest & Consequence

Nie jest łatwo znaleźć ciekawą, zbalansowaną grę na trzech graczy. Conquest & Consequence akurat w tym wymiarze przypadł mi do gustu - mamy tutaj możliwość prowadzenia ZSRR, Japonii lub Aliantów w latach 1936-1945 na Pacyfiku i w Azji Wschodniej. Poniżej moja recenzja - miłej lektury!

LINK: [REVIEW] Conquest & Consequence

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”