Carrier Battle: Philippine Sea (Compass Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Lakeman_GJ
Sergent
Posty: 142
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2020, 11:55
Has thanked: 28 times
Been thanked: 90 times

Carrier Battle: Philippine Sea (Compass Games)

Post autor: Lakeman_GJ »

Na rynku pojawiła się gra Carrier Battle: Philippine Sea, wydana przez Compass Games. Autorem gry jest Jon Southard, twórca m.in gry Carrier.

Omawiana w temacie planszówka jest grą solo, w której gracz zarządza lotnictwem pokładowym US Navy. Podstawowym zadaniem jest odparcie licznych nalotów japońskiego lotnictwa pokładowego i bazowego na okręty amerykańskie, a także wykrycie i zatopienie floty japońskiej. Gra odtwarza rzeczywistą Bitwę na Morzu Filipińskim z czerwca 1944 r.

Gra prezentuje się bardzo ładnie, ma sztywną mapę i praktyczne, wyraźne żetony. Instrukcja liczy 50 stron, ale to wynika z dużej ilości przykładów, które bardzo pomagają zrozumieć zasady rozgrywki.
Ja, jako pasjonat II WŚ na Pacyfiku cieszę się, że wreszcie jest gra o bitwie z drugiego etapu wojny, a nie z niemiłosiernie maglowanego 1942...
Zagrałem na razie 3 początkowe, wprowadzające scenariusze i wrażenia mam pozytywne.
Jestem ciekaw, czy są też inni gracze, którzy zdecydowali się to kupić - jakie są Wasze wrażenia?

Może dzięki tej grze Bitwa na Morzu Filipińskim w końcu przebije się trochę w świadomości pasjonatów historii? Bądź co bądź, była to największa bitwa lotniskowców w historii...
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Carrier Battle: Philippine Sea

Post autor: karawanken »

Ja od dawna czekałem na tę grę aby ostatecznie jej nie kupić bo jednocześnie była do zamówienia gra na którą czekałem dłużej. Ale pewnie w końcu trafi do kolekcji. Na razie oglądałem filmy instruktażowe i gra wygląda ciekawie.
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Carrier Battle: Philippine Sea (Compass Games)

Post autor: kolosm »

Widziałem kilka filmów i opinii i gra prezentuje się bardzo ciekawie! Nawet myśl przeszła aby ją nabyć ale Fort Gier już jej nie ma :(
Lakeman i jak grałeś coś więcej ? Czy tam jest jakaś kampania, jak z regrywalnością ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”