Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: PLama80 »

Z poprawkami w korekcie tak to już jest, że ciągle wyłażą nowe :D
Zgadzam się, że "rozjeżdżanie" nie jest zbyt eleganckie, ale w sumie do tego to się sprowadza w grze ;) Do głowy przychodzi mi jeszcze "najechanie", ale może rzeczywiście Wasza propozycja jest lepsza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Raleen »

Niedawno udało mi się znowu zagrać w Königsberg '45, tym razem z Maciejem.
Grałem Sowietami. Niżej relacja z tej rozgrywki.

Obrazek
Na odcinku 2 Frontu Białoruskiego, jak to bywa, z początku szło trochę niemrawo, ale Sowietom udało się rozerwać wrogie pozycje na środku i wedrzeć się w ugrupowanie przeciwnika. Wkrótce Niemcy kontratakowali i nawet przyprawili Sowietów o utratę jednego z samodzielnych korpusów pancernych. Tym niemniej wstępna wyrwa w linii została poczyniona.

Obrazek
Na odcinku 3 Frontu Białoruskiego początkowo Sowieci głównie podchodzili. Zaskoczyło mnie trochę, że strona niemiecka skoncentrowała silną obronę wokół Schlossbergu, ponieważ ten rejon z czasem łatwo odciąć, choć trzeba przyznać, że posiada silne pozycje obronne i potencjalnie pozwala wyjść na sowieckie linie zaopatrzenia.

Obrazek
Sowieci wdzierają się na dwóch kierunkach. Oczyszczone zostały okolice Modlina, choć sama twierdza nadal się trzyma. Duże straty w sile żywej po stronie niemieckiej, ale ginie głównie piechota. Sowietom udało się zniszczyć sztab 23 Korpusu (żółtego), przez co mają nadzieję ograniczyć liczbę aktywacji niemieckich w tym rejonie walk.

Obrazek
Sowieci opanowali Gumbinnen, ale zostali z niego wyparci. Ucierpiał idący w szpicy jeden z samodzielnych korpusów pancernych. Walki toczyły się też wokół Schlossbergu i na wschodzie.

Obrazek
Pojawienie się 5 Armii Pancernej Gwardii i wejście do akcji 2 Armii Uderzeniowej wyraźnie zmienia stosunek sił na korzyść Sowietów. Niemcy ponoszą dalsze krwawe straty, ale udaje im się utrzymać front, w tym broni się Modlin i pozycja w centrum. Sowieci polowali w tej fazie walk na sztab 27 Korpusu, ale udało mu się umknąć. Niemcy usiłowali kontratakować, ale wiele to nie zmieniło w ogólnej sytuacji.

Obrazek
Uaktywniła się 11 Armia Gwardii i oddziały tyłowe frontu. Sowieci zdobywają Schlossberg, wokół którego, trochę z konieczności wynikającej z układu aktywacji, toczą się dalsze walki. Niemcy wzmacniają swoje siły.

Obrazek
Modlin zostaje zdobyty. Opanowany został również rejon wokół Ostrołęki. Niestety niemieckim oddziałom pancernym, głównie z dywizji Grossdeutschland, udaje się wywinąć z matni i przegrupować, co umożliwia później dalszy odwrót. Dalsze ciężkie straty dają się we znaki Niemcom, ale obecnie nie mają już one tak dużego znaczenia.

Obrazek
Zdobycie Modlina i przerwanie obrony umożliwiło daleki manewr 5 Armii Pancernej Gwardii, która zdobywa źródła zaopatrzenia od zachodu i przedziera się głęboko na niemieckie tyły.

Obrazek
Sowieci zdobywają Gumbinnen i nacierają ku jeziorom mazurskim. Niemcy tu i ówdzie kontratakują.

Obrazek
Większość jednostek niemieckich walczących z 2 Frontem Białoruskim skupiła się w twierdzy Mława i tam została odcięta od zaopatrzenia. Pierścień sowieckiego okrążenia wokół Mławy póki co jest luźny, ale z czasem będzie się zacieśniał. Jednocześnie część jednostek sowieckich obchodzi pozycję mławską. Uaktywniły się (na nieszczęście Sowietów...) niektóre armie tyłowe, do tej pory niemal zupełnie nieaktywne.

Obrazek
Sowiecie tyły podchodzą. Niemcy są także wypierani z rejonu Ostrołęki, gdzie ponieśli kolejne straty. Ten dość bierny odcinek frontu jest jednak obecnie zupełnie drugorzędny.

Obrazek
Od wschodu na odcinku 3 Frontu Białoruskiego pojawiają się nowe jednostki. Część oddziałów niemieckich została odcięta i izolowana.

Obrazek
Zgrupowanie niemieckie w Mławie jest już izolowane i obchodzone przez siły sowieckie. Na tym etapie rozgrywki Sowieci stanęli przed poważnymi dylematami. Mogli wedrzeć się niektórymi jednostkami daleko w głąb niemieckiego zaplecza. Ceną za to byłaby utrata kontroli nad nimi wskutek wyjścia poza zasięg dowodzenia, a być może także odcięcie od zaopatrzenia. Zajęliby jednak pozycje w głębi i być może chociaż częściowo uniemożliwili przerzuty sił koleją i drogami. Druga opcja, na którą się zdecydowali, to bezpieczniejsze zagranie, zatrzymanie jednostek bliżej i zachowanie kontroli nad nimi, żeby potem można było je wykorzystać. Jak to zwykle bywa, każda z opcji miała swoje wady i zalety.

Obrazek
Masy sowieckich dywizji gromadzą się wokół Mławy, natomiast marsz w głąb Pomorza chwilowo powstrzymują jedynie słabe oddziały Volksturmu, które uaktywniły się w kilku miastach.

Obrazek
Sowietom udało się chwilowo przeciąć linię kolejową i uniemożliwić szybki odwrót z pozycji centralnej w rejonie jezior mazurskich dwóch unieruchomionych tam niemieckich korpusów, ale Niemcy atakowali z wykorzystaniem silnego zgrupowania pancernego i częściowo odblokowali trasę odwrotu. Zdobyty zostaje Istenburg i Niemcy ponoszą ciężkie straty w sile żywej. Na pewien czas udało im się jednak przytrzymać Sowietów, więc dotarcie do Königsberga będzie trudne, o ile w ogóle możliwe. Wschodnia część dotychczasowego rejonu walk, w okolicach Schlossbergu, została niemal całkowicie wyczyszczona z oddziałów niemieckich.

Tak sytuacja wyglądała po rozegraniu 6 z 10 etapów. Niestety więcej nie zagraliśmy, gdyż czas nam się skończył, a nie mieliśmy potem jak kontynuować rozgrywki.

Moja gra Sowietami z pewnością nie była optymalna, chociaż wydaje mi się, że jakichś kardynalnych błędów nie popełniłem. Zapewne w kilku miejscach można było spróbować lepiej to rozegrać. W pewnym momencie na odcinku 2 Frontu Białoruskiego bardzo liczyłem na pozytywne dla mnie efekty zniszczenia sztabów niemieckich korpusów tam operujących. Niestety aż tak dużo to nie dało jak się spodziewałem. Zastanawiający jest manewr pozostawienia w Mławie większości sił niemieckich, co zdaniem Macieja opłaca się Niemcom, i grywalnościowo prawdopodobnie tak to wygląda, natomiast od strony jakkolwiek pojmowanego realizmu, poświęcenie w ten sposób większości sił operujących na tym odcinku walk to nie jest coś na co Niemcy byliby skłonni pójść na tym etapie wojny, w tym mówimy nie tylko o piechocie, ale także o jednostkach zmotoryzowanych i pancernych. Raczej starano by się je ratować.

Ogólnie gra grywalnościowo zyskała w moich oczach o tyle, że mimo iż Sowieci wgniatają Niemców w ziemię, tak naprawdę wszystko zależy od tego jak pójdzie atak na miasta niemieckie położone na dalekich tyłach, gdzie trzeba jeszcze najpierw dojechać, a aktywacji nie ma w nadmiarze. Tak to prawdopodobnie wyglądałoby w naszej sytuacji. Zatem pod względem balansu nie wypada to źle. Rzuty na szturmy miast mogłyby okazać się decydującymi dla całej rozgrywki. Od strony historycznej/realistycznej (tak to nazwijmy umownie, wiadomo o co mniej więcej chodzi), gra nadal mnie nie przekonuje. Tutaj nie spodziewałem się jednak rewolucji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: PLama80 »

Raleen pisze: sobota, 27 maja 2023, 08:50 Niedawno udało mi się znowu zagrać w Königsberg '45,
Jakbyś reflektował to jestem gotowy do pojedynku na konwencie w Bydgoszczy :D. Grę mogę przywieźć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Raleen »

PLama80 pisze: środa, 7 czerwca 2023, 09:24
Raleen pisze: sobota, 27 maja 2023, 08:50 Niedawno udało mi się znowu zagrać w Königsberg '45,
Jakbyś reflektował to jestem gotowy do pojedynku na konwencie w Bydgoszczy :D. Grę mogę przywieźć.
Może jeszcze z raz zagram za jakiś czas, ale póki co mi wystarczy. Natomiast co do Bydgoszczy niestety prawdopodobnie mnie nie będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: PLama80 »

PLama80 pisze: piątek, 23 grudnia 2022, 19:50 Po przeczytaniu całej instrukcji znalazłem jeszcze drobne kwestie do ewentualnego skorygowania:
  1. na stronie tytułowej przydałaby się informacja, że to polskie tłumaczenie
  2. usunąłbym z przywołań anglojęzycznych "ang."
  3. "atak zaporowy" (barrage), czy nie byłoby lepiej z punktu widzenia tego, o co w tym chodzi przetłumaczyć to jako "nawała artyleryjska" lub "ostrzał artyleryjski"?
  4. brakuje jednego "S" w nazwie "Volksstrum"
  5. "zniesienie sztabu" brzmi jakoś dziwnie, nie lepiej po prostu "rozjechanie", co jest zresztą w zgodzie z tym jak się tutaj sztaby niszczy
  6. tytuł punktu 6.4.1 nie jest przetłumaczony, powinno być: "Restrykcje ruchu strategicznego"
  7. w punkcie 9.3.1 ostatnie zadanie drugiego akapitu, dodałbym w nawiasach oryginale nazwy linii obrony - linia twierdzy (Festung Line) i linia obrony (Defense Line) - żeby zachować spójność i precyzję z tabelą terenu, która jest na planszy i nie jest przetłumaczona.
Skoro tłumaczenie nadal nie doczekało się poprawy ;) a ja jestem świeżo po zakończonej rozgrywce, to dodam jeszcze kilka rzeczy.

jest
2.5.1 Żetony radzieckiego ataku zaporowego (ang.: Soviet Barrage Action Chits)
Kiedy zostanie wyciągnięty żeton ataku zaporowego, rzuć 1k6 i porównaj wynik z tabelą walki, kolumna 2:1
powinno być
When a Barrage Chit is drawn, roll 1d6 and compare the result with the Barrage Table, which will indicate the number of 2:1 attacks the Front may do.
- czyli najpierw rzucamy k6 na liczbę ataków zaporowych z tabeli Barrage Table, a dopiero później jeszcze raz k6 dla każdego z ataków na wynik z kolumny 2:1

jest
11.1.3 Usunięcie sztabu
(2) Jeśli zostanie utracony w wyniku walki, tzn. wszystkie jednostki, z którymi tworzył stos, zostały wyeliminowane.
to może być nieco mylące choć językowo jest dobrze przetłumaczone
(2) If it is lost due to combat, i.e. all units it was stacked with are eliminated.
- co rozumiem, że sam sztab też poniósł normalną stratę w walce, czyli cały stos został wyeliminowany, a nie tylko jednostki, z którymi on był "zestakowany".
jest
13.2 Zwycięstwo natychmiastowe
Jeśli gracz radziecki na końcu dowolnego etapu kontroluje heks Königsberga lub Elbinga, gra kończy się natychmiastowym zwycięstwem gracza radzieckiego.

powinno być
If the Soviet player occupies either the hex of Königsberg or Elbing at the end of any turn with a unit in supply, the game ends in a sudden death victory.
czyli nie wystarczy zająć, trzeba na końcu tury mieć jeszcze zaopatrzenie.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: PLama80 »

Raleen pisze:Większość jednostek niemieckich walczących z 2 Frontem Białoruskim skupiła się w twierdzy Mława i tam została odcięta od zaopatrzenia. Pierścień sowieckiego okrążenia wokół Mławy póki co jest luźny
Ze zdjęć wynika, że niemiecka jednostka (tylko ona) na heksie 1811 jest zaopatrzona. Zaopatrzenie dojeżdża sobie koleją do 2113, a później 4 heksy dowolne (2112, 2011, 1911 i 1811).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Raleen »

Z tego co pamiętam to wrzucaliśmy poprawioną wersję tłumaczenia, ale to jeszcze do sprawdzenia, bo być może pamięć mnie zawodzi... :roll: Większość rzeczy była uwzględniona, z wyjątkiem jakichś pojedynczych, które pominąłem. Tak czy inaczej, dzięki za przypomnienie i jeśli nam umknęło, to przepraszam. Rok mija od tamtych dyskusji, powoli kończy się także bieżący rok kalendarzowy, więc najwyższa pora to zamknąć.
PLama80 pisze: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 20:46
Raleen pisze:Większość jednostek niemieckich walczących z 2 Frontem Białoruskim skupiła się w twierdzy Mława i tam została odcięta od zaopatrzenia. Pierścień sowieckiego okrążenia wokół Mławy póki co jest luźny
Ze zdjęć wynika, że niemiecka jednostka (tylko ona) na heksie 1811 jest zaopatrzona. Zaopatrzenie dojeżdża sobie koleją do 2113, a później 4 heksy dowolne (2112, 2011, 1911 i 1811).
Masz rację, nasze niedopatrzenie. Na ile pamiętam tą sytuację, jest jeszcze taka możliwość, że przejściowo te jednostki stały tam minimalnie inaczej, bo podczas tego posunięcia dużo dumałem jak dokładnie rozstawić Sowietów wokół Mławy i kilka razy przestawiałem. W jakimś wcześniejszym ustawieniu blokowały, potem po zmianie już nie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Raleen »

PLama80 pisze: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 20:29
PLama80 pisze: piątek, 23 grudnia 2022, 19:50 Po przeczytaniu całej instrukcji znalazłem jeszcze drobne kwestie do ewentualnego skorygowania:
  1. na stronie tytułowej przydałaby się informacja, że to polskie tłumaczenie
  2. usunąłbym z przywołań anglojęzycznych "ang."
  3. "atak zaporowy" (barrage), czy nie byłoby lepiej z punktu widzenia tego, o co w tym chodzi przetłumaczyć to jako "nawała artyleryjska" lub "ostrzał artyleryjski"?
  4. brakuje jednego "S" w nazwie "Volksstrum"
  5. "zniesienie sztabu" brzmi jakoś dziwnie, nie lepiej po prostu "rozjechanie", co jest zresztą w zgodzie z tym jak się tutaj sztaby niszczy
  6. tytuł punktu 6.4.1 nie jest przetłumaczony, powinno być: "Restrykcje ruchu strategicznego"
  7. w punkcie 9.3.1 ostatnie zadanie drugiego akapitu, dodałbym w nawiasach oryginale nazwy linii obrony - linia twierdzy (Festung Line) i linia obrony (Defense Line) - żeby zachować spójność i precyzję z tabelą terenu, która jest na planszy i nie jest przetłumaczona.
Skoro tłumaczenie nadal nie doczekało się poprawy ;) a ja jestem świeżo po zakończonej rozgrywce, to dodam jeszcze kilka rzeczy.
Sprawdziłem te stare rzeczy i wszystkie, które zamierzaliśmy uwzględnić zostały już dawno uwzględnione w tej wersji, która jest na portalu. Moje niedopatrzenie, że nie pisałem o tym tutaj.
Co do 1, z tytułu pliku wynika, myślę, że to jest zbędne na pierwszej stronie, nie wiem czy tam to się da tak łatwo wstawić. Myślę, że informacja na końcu wystarczy.
Co do 2, zostawiamy jak jest, żeby była jasność, skąd to się wzięło, dla osób nieanglojęzycznych inny zapis mógłby być mylący.
Co do 3 naniesione.
Co do 4, zdecydowanie wolę "zniesienie" sztabu. "Rozjechanie" brzmi tak bardzo growo-potocznie, to nie pasuje do języka przepisów moim zdaniem.
Co do 5 naniesione.
Co do 6 naniesione.
PLama80 pisze: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 20:29 jest
2.5.1 Żetony radzieckiego ataku zaporowego (ang.: Soviet Barrage Action Chits)
Kiedy zostanie wyciągnięty żeton ataku zaporowego, rzuć 1k6 i porównaj wynik z tabelą walki, kolumna 2:1
powinno być
When a Barrage Chit is drawn, roll 1d6 and compare the result with the Barrage Table, which will indicate the number of 2:1 attacks the Front may do.
- czyli najpierw rzucamy k6 na liczbę ataków zaporowych z tabeli Barrage Table, a dopiero później jeszcze raz k6 dla każdego z ataków na wynik z kolumny 2:1
Poprawiam
PLama80 pisze: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 20:29 jest
11.1.3 Usunięcie sztabu
(2) Jeśli zostanie utracony w wyniku walki, tzn. wszystkie jednostki, z którymi tworzył stos, zostały wyeliminowane.
to może być nieco mylące choć językowo jest dobrze przetłumaczone
(2) If it is lost due to combat, i.e. all units it was stacked with are eliminated.
- co rozumiem, że sam sztab też poniósł normalną stratę w walce, czyli cały stos został wyeliminowany, a nie tylko jednostki, z którymi on był "zestakowany".
Tu jest dosłowne tłumaczenie. Gdybym miał oceniać te przepisy od strony redakcyjnej i poprawiać, to miałbym sporo uwag, tylko chyba nie taka nasza rola, poza rzeczami najbardziej oczywistymi. Ale w tym przypadku myślę, że to wynika z tego co tam jest napisane.
PLama80 pisze: poniedziałek, 11 grudnia 2023, 20:29 jest
13.2 Zwycięstwo natychmiastowe
Jeśli gracz radziecki na końcu dowolnego etapu kontroluje heks Königsberga lub Elbinga, gra kończy się natychmiastowym zwycięstwem gracza radzieckiego.

powinno być
If the Soviet player occupies either the hex of Königsberg or Elbing at the end of any turn with a unit in supply, the game ends in a sudden death victory.
czyli nie wystarczy zająć, trzeba na końcu tury mieć jeszcze zaopatrzenie.
Poprawiam

Podmieniłem plik.

PS. Tym samym udało się wreszcie nadrobić świąteczno-noworoczne zaległości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Darth Simba »

Planuję kupić.
Tak z ciekawostek.

Ta sama gra w niemieckim sklepie:
https://ugg2nd.de/en/Retail/Konigsberg- ... Konigsberg

Przeliczyłem z euro na nasze według dzisiejszego kursu: 47,46 Euro = 205,83 PLN...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Königsberg '45 (Three Crowns Game Productions) & Königsberg: The Soviet Attack on East Prussia, 1945 (Revolution Gam

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Darth Simba pisze: czwartek, 8 lutego 2024, 14:58 Planuję kupić.
Tak z ciekawostek.

Ta sama gra w niemieckim sklepie:
https://ugg2nd.de/en/Retail/Konigsberg- ... Konigsberg

Przeliczyłem z euro na nasze według dzisiejszego kursu: 47,46 Euro = 205,83 PLN...
Jak kupisz to chętnie zagram.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”