France '40 (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: RAJ »

Być może wynika to z faktu, że sieć drogowa była tam na tyle gęsta, że nawet po zjechaniu z głównej drogi zawsze były jakieś poboczne?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
MokrySutek
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2022, 12:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: France '40 (GMT)

Post autor: MokrySutek »

Czy jest dostępna polska instrukcja? Jeśli tak, to proszę, aby ktoś podesłał, dziękuję :)
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: kolosm »

Nieco odkopiemy, czy faktycznie ma w swoich zbiorach pomoce PL?
Jeśli komuś by się kurzyła ta pozycja chętnie pomogę w porządkach :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: stary gracz »

Proponuję się wstrzymać, ponieważ zbliża się 2ed. i może nastąpić korekta zasad.
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: stary gracz »

Druga edycja trafiła już do druku.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: Teufel »

Ma być super scenariusz na 2 mapach plus 2 dotychczasowe i garść nowych żetonów Niemców.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: PLama80 »

Planujecie Panowie zakup? Chętnie poznam Waszą opinię o tej edycji.
jakwiedz
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 25 września 2015, 09:11

Re: France '40 (GMT)

Post autor: jakwiedz »

Już ostrzę kły. Grałem dawno temu w 1ed przez Vassala, i mimo dziury w interpretacji przepisów na moją niekorzyść :) to grało się świetnie. Podsumowując czekam aż będzie, bo gra w moim top.
MokrySutek
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2022, 12:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: France '40 (GMT)

Post autor: MokrySutek »

PLama80 pisze: piątek, 1 grudnia 2023, 22:31 Planujecie Panowie zakup? Chętnie poznam Waszą opinię o tej edycji.
Nowa edycja będzie miała nieco zmodyfikowane zasady i podobno będzie trudniejsza. Osobiście polecam pierwszą edycję, ale jeśli nie będziesz miał okazji zdobyć to kup nową. Jedna z najlepszych gier wojennych jakie powstały.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: France '40 (GMT)

Post autor: cadrach »

Świetnie, że gra będzie miała nowe wydanie. Ze znanych mi gier Simonitcha ta jest moim zdaniem najlepsza. Mam nadzieję, że zmiany w zasadach, jeśli już, to będą służyć ułatwieniu rozgrywki i przyspieszeniu jej, a nie dodawaniu ciężaru. Czy coś wiadomo na ich temat? Sama rozgrywka, jeśli miałaby być jeszcze trudniejsza, to świetnie, ale mieszanie przy zasadach, by je "pogłębić", jest niepotrzebne. Siłą gry było, że dość prostymi zasadami świetnie oddaje kampanię, którą w grze oddać jest trudno. W trakcie rozgrywki już teraz jest nieprzerwanie mnóstwo dylematów, przed którymi obaj gracze stają i co do których będą musieli podejmować decyzje. Bardzo angażująca rozgrywka, bardzo dobra gra. Przy sprawnych graczach nie powinna też byż zbyt długa.

Ja z kolei jestem beneficjentem niewłaściwego odczytania zasad. Wygrałem, choć teraz wiem, że dzięki błędnej interpretacji reguł zaopatrzenia. Mogłyby być jaśniej napisane, przydałyby się w nich nie pozostawiające wątpliwości przykłady.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 89 times
Been thanked: 48 times

Re: France '40 (GMT)

Post autor: PLama80 »

cadrach pisze: poniedziałek, 8 stycznia 2024, 09:48 Świetnie, że gra będzie miała nowe wydanie. [...] Mam nadzieję, że zmiany w zasadach, jeśli już, to będą służyć ułatwieniu rozgrywki i przyspieszeniu jej, a nie dodawaniu ciężaru. Czy coś wiadomo na ich temat? Sama rozgrywka, jeśli miałaby być jeszcze trudniejsza, to świetnie, ale mieszanie przy zasadach, by je "pogłębić", jest niepotrzebne. Siłą gry było, że dość prostymi zasadami świetnie oddaje kampanię, którą w grze oddać jest trudno.
Gra jest już dostępna w przedsprzedaży w ForcieGier. Ja już zamówiłem :D
Co do zmian w zasadach to, za oficjalnym info:
2ND EDITION
France ’40 2nd Edition is a major upgrade to the original game. The rules for Extended Movement, Combat, Advance After Combat, Breakthrough Combat, and Determined Defense have been updated so they are more in line with the recent games in the 19XX series (such as Stalingrad ’42 and Salerno ’43).
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”