Russian Front (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Agencja TASS donosi:

Trwają zacięte walki obronne. Niemcy wściekle atakują Smoleńsk i Psków jednak zostali odparci przy ogromnych stratach własnych. W ciężkim boju z okrążającym Smoleńsk od północy korpusem pancernym żołnierze radzieccy wykazali się ogromnym heroizmem całkowicie eliminując 47 niemiecki korpus pancerny przy czym sami również ulegli eliminacji. Straty w faszystowskich jednostkach pancernych sięgające 70% w wielu korpusach pancernych napawają STAWKĘ (większą niż życie ;)) optymizmem. Najmniej spisali się obrońcy Kijowa - Stalin grzecznie poprosił Karponosa o popełnienie samobójstwa.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Agencja TASS donosi:

Śmiałymi atakami i manewrem wojska radzieckie otoczyły w rejonie smoleńska TRZY korpusy pancerne, a w rejonie Kijowa aż CZTERY.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

To tak można? Czy to na pewno ta wojna? :D
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Można, można.

Spoko, z opisu wynika jakby to miałby być drugi Stalingrad, a prawda jest taka, że pod koniec września czołgi dojadą do Charkowa, Briańska. Niestety tylu rzuconych 1, 2 na ataki Niemca to jeszcze moje oczy nie widziały ...
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

polo pisze:Można, można.

Spoko, z opisu wynika jakby to miałby być drugi Stalingrad, a prawda jest taka, że pod koniec września czołgi dojadą do Charkowa, Briańska. Niestety tylu rzuconych 1, 2 na ataki Niemca to jeszcze moje oczy nie widziały ...
To witam w klubie, ja co prawda w innej grze, kiedy potrzebowałem rzutów z jak największą ilością kropek, to pięć razy pod rząd wyrzucałem jedynki. Można się załamać :(.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Hitler jak zwykle narzeka a prawda jest tak, że rzuty były wyrównane bo albo padało 1 albo 6 :)

Na manewrach ze Stalinem w EotS rzuciłem na walki chyba 4 albo 5 razy ZERO pod rząd, a potem 1 - Japońce mogły się zwijać do domu...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Na froncie wschodnim zaczął się okres monsunowy :wink: - Oddziały niemieckie zmniejszyły swoją ruchliwość o 50% - czas końca blitzkriegu zbliża się nieubłaganie.

Agencja TASS potwierdza informację o odbiciu z rąk nieprzyjaciela ważnego miasta Charków. Faszystom nie pomogło nawet zmobilizowanie nad charkowskim niebem dwóch flot powietrznych. Żołnierz Radziecki wsparty przez oddziały NKWD bije się z zaciętością godną starożytnych herosów.... wszak stawką w grze jest wybór czy będzie żyć w obym czy własnym obozie koncentracyjnym....

Za Rodinu...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Trwają ciężkie walki o Charków i Kursk - miasta przechodzą z rąk do rąk w wyniku kontrataków radzieckich i niemieckich.
W październiku Niemcy wyrzucili Rosjan z Charkowa, który Rosjanie odbili z rąk Niemców miesiąc wcześniej. Przez cały październik trwały zacięte walki o Kursk. Miasto zostało zdobyte przez Niemców, po czym Rosjanie odbili je w ciężkich walkach. Na tyłach wojsk niemieckich ciągle zażarcie broni się Briańsk.

Wojska radzieckie intensywnie przygotowują się do kontrnatarcia na całej linii frontu. Systematycznie maleje niemiecka przewaga w powietrzu. Już wkrótce Rosjanie będą dysponować 7 flotami powietrznymi przeciw niemieckim 3 (obecnie 5).
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Agencja TASS donosi o wielkiej kontrofensywie Rosjan na linii Smoleńsk-Orzeł.
Wykorzystując opady śniegu Rosjanie przeszli do szeroko zakrojonej ofensywy z udziałem nowo dostarczonych na front szturmovików.
Po ciężkich walkach o niebo (wyeliminowane 3 floty radzieckie i 1 niemiecka) w ilości samolotów zapanował remis (po 3 floty, gdyż 1 niemiecka musi być odesłana).
W trakcie ofensywy lądowej świeżo przybyłe dywizje syberyjskie rozbiły dwa niemieckie korpusy pancerne, które były mocno wyczerpane po długotrwałych walkach.
W grudniu Rosjanie dostają 8 świeżutkich armii w fazie posiłków, tak więc STAWKA może już oficjalnie ogłosić powstrzymanie Hitlera pod Moskwą.
W fazie liczenia punktów Polo uzyskał 33 VP co daje historyczny wynik 0.
Gdyby udało się Rosjanom zdobyć jeszcze 2 miasta to uzyskaliby wynik marginal victory.
Wynik ZERO zawiera się w przedziale 32-38 VP.
Polo zdobył 33.

Śmierć faszystowskim najeźdźcom...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Oj tam gdyby, gdyby wystąpiły istotne anomalie pogodowe, które zaburzyły pochód na wschód.

Do tego jeszcze rzuty to już w ogóle skandal. Nigdy się na ACTS nie skarżyłem, ale tym razem to przegiął serwer.

A tak na marginesie tej gry, czy ktoś zainteresował się zakupem tej gry oferowanej w innej części forum?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

polo pisze:Oj tam gdyby, gdyby wystąpiły istotne anomalie pogodowe, które zaburzyły pochód na wschód.
O ile wiem, to na tamtym obszarze brak anomalii pogodowych jest właśnie anomalią. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Wujaszek Joe razem z Dziadkiem Mrozem zmusili Hitlera do kapitulacji. Walec, który się rozpędził w listopadzie korzystając z przyspieszonego nadejścia zimy (33% szans) w grudniu (100%) podszedł pod Smoleńsk. Na południu kontrofensywa Rosjan zmierzała do odbicia Dniepropietrkowska, a w styczniu lub lutym planowano odbić Charków i Kursk - okrążenie Kurska stawało się realne już w styczniu.
W grudniu trwały intensywne walki powietrzne o panowanie na niebie. Niemiec stracił 2 floty powietrzne w walce, a 2 musiał odesłać na Morze Śródziemne. Rosjanom została do dyspozycji 1 flota, ale w styczniu otrzymywali nową w posiłkach. Dodatkowo Rosjanin odbudowuje flotę lotniczą za jakieś 30-40% swoich replacementów. Dla Niemca to wydatek 80-90%.
Ostateczna decyzja o poddaniu się Niemców zapadła po wyeliminowaniu czwartego korpusu pancernego...

Dziękuję za miłą grę, było ciężko i pomogła trochę pogoda.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Czyli jednak da się Rosjanami wygrać. Pytanie na ile pogoda Ci pomogła, a na ile to taktyka obu stron. Duże straty Niemców w jednostkach (nawet nie pod koniec, ale we wcześniejszej fazie gry).
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Polo miał interesującą, ale krwawą taktykę używania korpusów pancernych.

Teraz gramy zamienionymi stronami.

Pierwszy etap był dla mnie dość żałosny, ale mimo wszystko udało się okrążyć wszystkie zaplanowane cele. Niemieckie korpusy zapędziły się w czerwcu na przedpola Kijowa. Śmiałym marszem zajęto Odessę. Padła Ryga, Niemcy omijając Tallinin stanęli pod Narwą, aby już w Lipcu podejść jednostkami pancernymi pod Leningrad :twisted:

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

OKW donosi:

W miesiącu sierpniu wojska niemieckie odcięły po raz kolejny Leningrad uniemożliwiając nadejście posiłków i zaopatrywanie Rosjan przez Ładogę (dzięki uprzejmości wojsk fińskich).
Padł Kijów, a wojska niemieckie śmiałymi zagonami pancernymi stanęły pod Moskwą, Kalininem i Orłem.
Pod Smoleńskiem i Briańskiem okrążono 4 radzieckie armie i korpus pancerny.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”