Kock 1939 (S.R.)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Kock 1939 (S.R.)

Post autor: viking »

Kiedyś wyszła gra "Kock 1939" w systemie przypominającym B-35, czy ktoś ją ma i jakie są wrażenia?

Taka ciekawostka, że gra ta jest w tej chwili do kupienia na allegro w cenie ok. 10zł :)

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lutego 2011, 22:37 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To było chyba bliżej Września, ale może się mylę. Sama gra była w folii, bez pudełka. Widziałem, przyglądałem się, ale niestety nie było mi dane zagrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Maedhros »

To jest pre-b35, na tej samej mechanice co batalionowy piotrków. Gdzieś miałem ale się zaszwendało :D. Jeżeli chodzi o szatę graficzną to szczerze mówiąc, hm... słabe to było, nawet bardzo słabe, prócz dużej ilości zieleni na planszy. Wrażeń z gry nie mam żadnych bo ni razu nie grałem :lol:
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Post autor: Darth Simba »

A ja właśnie w ubiegły piątek skleiłem żetony, wyprasowałem mapę ;) i sobie powolutku robię rozgrywkę.
Pierwsze wrażenia: dość skomplikowana, ale że mam już trochę wprawy we władaniu grami maści przeróznej, to jakoś idzie. Wszystkie ukryte smaczki zapewne wyjdą w graniu, tak wiec sposobię się do napisania jakiejś krótkiej recenzji-omówienia, co by zachęcić do wziecia ,,na stołu'' gry owej ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I jak tam ta recenzja :wink: :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Post autor: Darth Simba »

Raleen pisze:I jak tam ta recenzja :wink: :?:
Spokojnie, pisze się ;)

Naprawdę, gra ma swoje smaczki, i warto byłoby ja kiedyś rozegrać w szerokim gronie ;)
Co prawda żetony są no trochę kiepskie, ale mapa nadrabia, jak dla mnie.

Spoko, jak już po sobocie będę wiedział, na czym stoję, to skończę rozgrywkę, i napiszę recenzję ;)
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

A kto jest autorem tej gry jeśli można wiedzieć?
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2012, 14:46 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Post autor: Darth Simba »

viking pisze:A kto jest autorem tej gry jeśli można wiedzieć?
Wedle info na pierwszej stronie:
opracowanie Wojciech Zalewski, wydawnictwo S.R.

Na III stronie okładki jest info o grach, tylko nie wiem, czy planowanych, czy wydanych: Kliszów 1702 i Radzymin 1920.
Tenże Kliszów to wygląda ciekawie, bo miały być dwa szczeble rozgrywki strategiczny-sztabowy i taktyczny-polowy.
Szkoda, że na oczy tego nie widziałem :(
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Bo Kliszów nie wyszedł z tego co kojarzę. Były tylko ładne reklamy w Dragonie.

Ciekawe to wydawnictwo S.R., kręte meandry polskich gier planszowych :wink: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Grałem w Kock chyba z 2 razy. Przepisą są od starego Piotrkowa i to jest takie pomieszanie zasad z B-35 i Września. Jest trochę niejasności ale pomimo tego gra się ciekawie, bo i klimatyczna gierka, bez żadnych dodatków łączeń z innymi mapami. Po prostu indywidualna bitwa, która jest uważana za ostatnią w kampanii wrześniowej.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Chodzi o tą gre ?

http://img133.imageshack.us/img133/4591/obraz0133hi.jpg

mam tylko żetony i mape do tego - bez instrukcji ...
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Post autor: Khamul »

Gra kiepska była, Niemcy zawsze jakoś tak niemiłosiernie po dupie dostawali... nie było sensu grać. Piotrków co innego :)
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Slawista pisze:Gra kiepska była, Niemcy zawsze jakoś tak niemiłosiernie po dupie dostawali... nie było sensu grać. Piotrków co innego :)
Niekoniecznie, jesli grało się Niemcami defensywnie na początku, a atakowało dopiero po przybyciu posiłków, to można było skutecznie stoczyć bitwę. Polacy mają dużo jednostek, ale są one słabe i tak na prawde to nie mamy zbytniej przewagi.
Kiedy Niemcy mają już obie dywizje zmotoryzowane, oczywiście o ile na to pozwolimy, to jest na prawdę cięzko Polakom.
motyl pisze:Grałem w Kock chyba z 2 razy. Przepisą są od starego Piotrkowa i to jest takie pomieszanie zasad z B-35 i Września. Jest trochę niejasności ale pomimo tego gra się ciekawie, bo i klimatyczna gierka, bez żadnych dodatków łączeń z innymi mapami. Po prostu indywidualna bitwa, która jest uważana za ostatnią w kampanii wrześniowej.


Chyba obie rozgrywki u mnie w Tuchowie...
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Niedawno zetknąłem sie z grą i robi na mnie całkiem dobre wrażenie. Spróbuję coś więcej napisać niedługo.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Druhu!

Jeśli już ciągnie Cię, żeby coś napisać, to proponuję recenzję tej gry. Sam czyniłem wysiłki po temu więc jak połączymy siły będzie łatwiej. Podeślę co trzeba :) .

A i Simba mógłby pomóc.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”