Gry Marka Simonitcha

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
TJR
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 7 lipca 2019, 20:52
Has thanked: 2 times

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: TJR »

Dziekuję za opinie. Wacham się miedzy Ardenami a Market-Garden. Dynamizm z pewnością jest bardziej po stronie Holland a z tego co przepatrywałem inne ardeńskie gry (choćby Bitter Woods czy Deadly Woods) to realiów historycznych tam się nie przeskoczy. Niestety Holland również obecnie jest niedostępna.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: Raleen »

Dynamizm myślę, że jest podobny, a nawet nie wiem czy Ardeny nie są bardziej dynamiczne, tylko czas rozgrywki i trochę miejsce oraz nieco bardziej zaawansowane zasady. Jeśli te ostatnie rzeczy nie są ograniczeniem to polecam Ardeny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Gry Marka Simonitcha

Post autor: mk20336 »

First Look at Normandy'44. Dzięki ostatniej wyprzedaży GMT moja kolekcja gier Marka Simonitcha powiększyła się znacznie. Dzisiaj przedstawiam jeden z jego klasyków - Normandy'44. Zapraszam!

LINK: First Look at Normandy'44

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”