Kock 1939 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Kock 1939 (TiS)

Post autor: Admiral Winfield »

W-39 jest systemem co do którego jestem delikatnie mówiąc sceptyczny (warunki zwycięstwa jak z symulacji I WŚ a nie kampanii wrześniowej) i dlatego nigdy nie sięgnąłem po żadną pozycję wydaną w tym systemie.
Ale jest jeden tytuł, który mnie zaciekawił i zastanawiam się nad nabyciem, bo akurat ta bitwa może w miarę pasować do tego systemu.

Czy ktoś z Was grał? Jakie wrażenia? Jak balans i grywalność? Polecacie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kock 1939 (TiS)

Post autor: Raleen »

Grałem w stary "Kock 1939", ale to był trochę inny system i już za dużo nie pamiętam odnośnie samej gry (zamierzam sobie odświeżyć jak nadarzy się okazja...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”