Soldiers In Postmen's Uniform

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Soldiers In Postmen's Uniform

Post autor: jacus1944 »

Temat niezmiernie interesujący, jednak nie grałem w poprzednie tytuły autora i zastanawiam się jaki potencjał może drzemać w tej grze...może ktoś z Was grał i napisze dwa zdania?
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Soldiers In Postmen's Uniform

Post autor: mk20336 »

Witam,

to ja sobie pozwolę odpowiedzieć na zadane pytanie. W grę już grałem kilak razy, stworzyłem sporo materiału na jej temat:

===> UNBOXING
===> Pierwsza rozgrywka i pierwsze wrażenia
===> Pełna rozgrywka na poziomie weteran - VIDEOO

Co mogę powiedzieć na podstawie tych sesji?
- gra jest niesamowicie wciągająca tematycznie - autor jak zwykle podszedł drobiazgowo do oddania strony broniącej - nie ma anonimowych postaci, wszystko to autentyczni obrońcy
- gra jest łatwa do nauki ale już przejście jej - zwłaszcza na poziomie Weteran lub Elite - nie jest łatwe
- to ciągłe uczucie osaczenia, za krótkiej kołderki, ataku z wielu stron, brutalności atakujących
- komponenty są przepiękne, DVG to po GMT chyba najlepsza firma pod tym względem
- a do tego jest Companion Book - z pełnym opisem historii

A, i jedna uwaga. W Valiant Defense zawsze - oprócz trybu 1-osobowego - był tryb "Competetive". Tym razem David nie zdecydował się na taki - nie chciał dać możliwości grania stroną, która w celu osiągnięcia zwycięstwa paliła ludzi żywcem...

Takie właśnie produkcje odkłamują historię i robią niesamowity marketing dla naszego kraju. Warto spróbować.

PS. A jak jesteś zainteresowany innymi tytułami z tej serii to zapraszam na mój blog.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Soldiers In Postmen's Uniform

Post autor: jacus1944 »

Właśnie jestem na etapie wybierania sobie prezentu gwiazdkowego i już byłem pewien, a tu nagle Twój post :-)
Dzięki serdeczne za odpowiedź i gratuluję bloga, pierwsza klasa!!!
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Soldiers In Postmen's Uniform

Post autor: mk20336 »

Spending September 1st playing wargames

Kolejny pierwszy września i kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Tym razem spędzam ten czas grając w zachodnie tytuł związane z tą tematyką - warto zapoznać się ze spojrzeniem z zewnątrz na ten bardzo bolesny dla nas fragment historii. Miłej lektury!

LINK: Spending September 1st playing wargames

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”