Nordwind 1945 / San Marino 1944 / Bologna 1945 / Ebro 1938 (WB-95) (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
freyr_O
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2022, 21:49
Been thanked: 2 times

Nordwind 1945 / San Marino 1944 / Bologna 1945 / Ebro 1938 (WB-95) (TiS)

Post autor: freyr_O »

Czy ktoś może grał w Nordwind 1945 Tis-u? Czy ilość błędów i usterek jest na rozsądnym poziomie? Nie oczekuję cudów ale, czy da się przełknąć? Warto kupić?

Mapka wygląda ładnie... :-) Podoba mi się ta nowa grafika w grach TiS-u...
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 września 2022, 13:47 przez freyr_O, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Nordwind 1945 (TiS)

Post autor: karawanken »

Kupiłem, nie zagrałem, sprzedałem. Faktycznie gra wyglądała ładnie, ale jakoś nie przebrnąłem przez rozstawienie żetonów.
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: Nordwind 1945 (TiS)

Post autor: stary gracz »

Mapa może wygląda ładnie, ale czasami ciężko stwierdzić na jakim terenie walczymy.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Nordwind 1945 (TiS)

Post autor: dbj »

karawanken pisze: piątek, 9 września 2022, 11:14 Kupiłem, nie zagrałem, sprzedałem. Faktycznie gra wyglądała ładnie, ale jakoś nie przebrnąłem przez rozstawienie żetonów.
Bardzo symptomatyczne. Nie pierwsza taka gra, jeżeli chodzi o setup.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Nordwind 1945 (TiS)

Post autor: karawanken »

stary gracz pisze: piątek, 9 września 2022, 12:57 Mapa może wygląda ładnie, ale czasami ciężko stwierdzić na jakim terenie walczymy.
W San Marino wprowadzili większe heksy i było bardzo dobrze, żetony nie nachodziły jeden na drugi kiedy stały obok siebie. Ogólne rozstawiłem San Marino rozegrałem trzy-cztery tury i stwierdziłem, że to naprawdę kiepski system. Stwierdziłem że jeszcze spróbuję Nordwind ale ciężko było w tej masie bardzo podobnych żetonów się odnaleźć. Nie mam problemu z dużą liczbą żetonów. Ostatnio rozstawiłem PLS i szło długo ale sprawnie mimo podobnie małych hexow. Ostatecznie przerwałem rozstawianie na samym początku. Gry sprzedałem i na tym myślę skończyła się moja 3 szansa dla gier TiSu, myślę że była już ostatnia.
Awatar użytkownika
freyr_O
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 20 stycznia 2022, 21:49
Been thanked: 2 times

Re: Nordwind 1945 (TiS)

Post autor: freyr_O »

stary gracz pisze: piątek, 9 września 2022, 12:57 [...] ale czasami ciężko stwierdzić na jakim terenie walczymy.

Rzeczywiście, studiowałem zdjęcie mapy i za cholerę nie wiem, czy niektóre heksy to góry, czy może wzgórza :x ... Ale wyglądają ładnie ;) W zasadzie ta grafika na nowych mapach TiS-u kojarzy mi się z grafiką w Panzer General II.

No ale skoro teren jest tak spaćkany to Nordwind odpada... Może zatem San Marino 1944 albo Bologna 1945, albo Ebro 1938? To są takie tytuły rzadziej występujące u innych wydawców... Ktoś może próbował którejś z nich?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”