Third Reich/Great Pacific War

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Szanse na to ,że Polo pisał o WatW oceniam na 99,99% :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Tak przypuszczam, ale z uwagi na budowę wypowiedzi może być różnie. Bo ten cytowany fragment dał tuż po porównaniu gier.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Polo ,poza tym, to jest fachman :) od gier A3R , EoRS i WatW.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Czekamy w napięciu na rozstrzygnięcie tej frapującej kwestii! :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Jak czytałem na BGG: w Pacyfiku ponoć plansza się nie styka za dobrze iwidać ramkę od czarnej tektury podklejającej plansze. Poza tym sporo nie jasności w przepisach.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Prośba o informację o której wersji piszesz.
Z tego co Raj zamieścił, to AvH wydał 3 edycję Trzeciej Rzeszy. Pewnie na Pacyfik też trzeba by poczekać do nowej edycji, żeby było rozsądniej. O ile taka jest planowana.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Dla fanow gatunku: mam tlumaczenie zasad do ATR na polski - spisane jeszcze na maszynie. Chetnie odstapie. Kto chce?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Pisze o wersji wydanej przez Avalanche Press- tej która jest dostępna u Wargamera :)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ja już dostałem od Ciebie i jestem wdzięczny :)

Edit

Jest taka książka "Rozmowa w Katedrze" peruwaińskiego pisarza Llosy. Dialog przrebiega tak :

A do B
C do D
B do A
D do C
w jednym ciągu jak wyżej

: :lol:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Oj, przepraszam. Oczywiście chodziło mi cały czas o gry Avalanche Press. Może być, że sporo zamąciłem tą pomyłką. :oops:
Czyli jak rozumiem Komendancie Ty masz reguły do konkurencyjnej gry Avalon Hill?
Stonewall
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 19:21

Third Reich z Avalanche Press

Post autor: Stonewall »

Mam nowy egzemplarz Third Reich pachnący farbą prosto z U.S.A. W stosunku do poprzednika z Avalon Hill jest to znakomity skok jakościowy (swoją drogą stary oryginalny Third Reich - z niewypchniętymi żetonami -chętnie sprzedam). Jestem w trakcie tłumaczenia instrukcji i przymierzam się do pierwszej rozgrywki. Przy okazji zakupu nawiązałem kontakt z załogą z Avalanche Press w Virginii i być moze dzięki temu zaczęli pisać więcej o polskich siłach zbrojnych w IIWŚ i publikować dodatkowe żetony do ich gier. Mamy takie dodatki już do Strange Defeat: The Fall of France, Gazala 1942 (wraz z moim tłumaczeniem instrukcji na ich stronie www) i obecnie do Third Reich - wzmocnioną kawalerię oraz what if - okręty polskie kupione we Francji. To tzw. Great Fun. Pozdrawiam wszystkich. Andrzej. :wink:
Look at the Jackson's brigade! It stands there like a stone wall!
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

To może opisz troszkę różnicę między produktem Avalonu, a tym co wydalo Avalanche.

Nie chodzi tu tylko o grafike i takie tam duperele, bo to wiadomo.
Cos mi sie o uszy obilo , że tam nie podziału na fronty tylko sa jednostki sztabowe. Prawda li to ?
Flota to nadal jakieś tam 9 , czy tak w AWAW pancerniki i lotniskowce to pojedyncze żetony ?
dyplomacja ? wynalazki ?
czy nadal kluczową rolę odgrywa potencjał ekonomiczy państw ?

pozdrowienia
P.S. tak się zastanawiałem jakiś czas temu, skąd nagle u nich tłumaczenie po polsku Gazali.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Ja niestety nie pamiętam dokładnie szczegółów.
Pamiętam jednak, że były sztaby i aktywacją (lam jak np. w Carthage) uruchamiało się jednostki w zasięgu sztabu. Z tym, że chyba to gracz wybierał który sztab aktywuje - lamy były ogólne.
Duża dyplomacja jakaś była, ale jaka może być dyplomacja w II wojnie?
Fakt jednak, że to najpierw moje Włochy walczyły z sowiecką zarazą, a pomiędzy Niemcami i sowietami był pokój. Mała dyplomacja polegała na zdobywaniu wpływów wśród karzełków. Np. Grecja walczyła później po mojej stronie. Mogłem też stworzyć wolną Chorwację.
Wynalazków nie pamiętam, ale np. moje korpusy (?) pancerne nie mogły mieć lepszego poziomu dopóki Niemcy nie dałyby mi planów czołgów (to od czegoś tam zależało).
Flota niestety myli mi się teraz z inną grą, więc nie napiszę, żeby nie wprowadzać w błąd.
Najważniejszy był właściwy przywódca ;), ale oczywiście potncjał państw miał ogromne znaczenie.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

troszkę rozjasniło, choć i tak nie ma to jak AWAW.

ale żeby powiedzieć to z calym przekonaniem musialbym poznać bliżej dzielo Avalanche.

a co do dyplomacji to bron potężna... ,
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Wynalazki techniczne też czasami mogą " namieszać " :!:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”