Pacific War (VG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Pacific War (VG)

Post autor: mk20336 »

Pacific War Battles - #10 Aleutians

Kontynuuje bitwy w Pacific War. Dzisiaj kolejne starcie, które można śmiało polecić jako wstęp do tej gry - #10 Aleutians - czyli walki o wyspy Kiska i Attu. Czy Amerykanie dadzą się zaskoczyć? Zapraszam!

LINK: Pacific War Battles - #10 Aleutians

Obrazek
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Pacific War (VG)

Post autor: mk20336 »

Pacific War Battles - #11 Kiska Convoy

Kontynuujemy naukę Pacific War. Tym razem drugi scenariusz na odległej północy, gdzie Japończycy próbują wzmocnić swoje garnizony na wyspach Kiska i Attu. Czy im się uda - do sprawdzenia w poniższym materiale. Zapraszam!

LINK: Pacific War Battles - #11 Kiska Convoy

Obrazek
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Zastanawiałem się nad wykonaniem mapy Atlantyku w zbliżonej skali oraz szczegółowości co mapy z gry Pacific War. Gdzie można znaleźć podstawowe dane kartograficzne do takiego projektu?
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 761
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 419 times
Kontakt:

Re: Pacific War (VG)

Post autor: mk20336 »

Pacific War Battles - #12 Operation Landcrab

Czas zakończyć 3-scenariuszową mini-kampanię solo w Pacific War, grając scenariusze skupiające się na Wyspach Aleuckich. Dziś bitwa #12 Operation Landcrab Battle - tym razem to Japończycy będą w opałach. Miłego oglądania!

LINK: Pacific War Battles - #12 Operation Landcrab

Obrazek
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Po kilku dniach udało mi się przygotować program, który mapę w odwzorowaniu mercatora przekształca na mapę w odwzorowaniu azymutalnym równopowierzchniowym Lamberta. Niestety, potrzebowałbym mapy globu o większej rozdzielczości, żeby przygotować odpowiednio szczegółową mapę Atlantyku. Obecnie pracowałem z mapą o rozdzielczości 2836 px na 2197 px.
Obrazek

Znalazłem nieco większą mapę (4000 px na 2000 px). Po rozciągnięciu daje ona taki efekt.
Obrazek
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Zanim zrobię cokolwiek z mapą, zacząłem od stworzenia erraty żetonów do samodzielnego wydruku (według informacji z tego dokumentu).

LINK do pliku na dropboxie
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Kolejny test mapy, z dość dokładną częścią europejską
Obrazek
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Za bardzo Pan się rozkręca z ta mapą. Wystarczy wziąć pierwszą lepszą z brzegu rozwinięta mapę Atlantyku. Problem jest wtedy, kiedy - zamiast jej odrysowania - chce się koniecznie wstawić istniejącą mapę w siatkę heksagonalną.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 lipca 2022, 09:17 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Raleen »

Ja się nie odzywam, bo temat interesujący i chętnie bym pomógł, ale nie jestem specem od przerysowywania map w ten sposób i trochę nie moja skala. Jedynie co do żetonów mam taką uwagę: nie chciałbym, żeby wyszło tak, że zamieszczamy tutaj materiały, które pozwalają wydrukować całą albo prawie całą grę, ewentualnie z nieznacznie zmodyfikowanej formie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Poza tym mapa w grze jest odrysowana i dość schematyczna.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Zamieściłem 66 żetonów spośród ponad 2000. Do wydruku całej gry jest jeszcze bardzo daleko, chociaż zeskanowałem wszystkie arkusze.

Jeśli chodzi o mapę, to szukałem mapy w odwzorowaniu równopowierzchniowym, ale dość trudno taką znaleźć, więc przygotowałem program, który przetwarza dane z podanego obrazka i tworzy taką mapę sam (ciekawe doświadczenie matematyczno-informatyczne). Problemem jest otrzymanie odpowiedniej rozdzielczości wynikowego obrazu, więc eksperymentuję z różnymi danymi wejściowymi. Jakich innych technik się używa w tym temacie?
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja wstawiam skan mapy do Corela i odrysowuję.

Obrazek

Francja-elegancja!
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
AndO3131
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 2 lipca 2021, 09:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: AndO3131 »

Jeśli dobrze rozumiem, to tworzysz wektorowe kontury mapy na podstawie obrazka, które później skalujesz do odpowiedniego rozmiaru?
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

AndO3131 pisze: czwartek, 21 lipca 2022, 11:36 Jeśli dobrze rozumiem, to tworzysz wektorowe kontury mapy na podstawie obrazka, które później skalujesz do odpowiedniego rozmiaru?
Ponieważ rozmawiasz z humanista to powiem po chłopsku:

do Corela wstawiam grafikę rastrową, odrysowuje w Corelu w takim stopniu, jaki jest mi potrzebny. Po czym na cele druku albo vassala konwertuje z powrotem do grafiki rastrowej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 lipca 2022, 13:36 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: Pacific War (VG)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Na przykład taki mi wychodzi:
Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”