World at War: Eisenbach Gap (Lock 'N Load Publishing, LLC)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

World at War: Eisenbach Gap (Lock 'N Load Publishing, LLC)

Post autor: AWu »

Czy grał ktos może ?

bo z tego co czytam to mi sie bardzo bardzo gra podoba
http://www.boardgamegeek.com/game/25729

fajny temat, ladne obrazki i "Only 10 pages of rules!" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 marca 2008, 12:10 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Bardzo miła gra :) Gorąco polecam !
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Leciutka, nie wiem czy dla mnie, ale jak by ktoś miał w klubie mogę spróbować ;)

Żetony wyglądają tylko niezbyt przejrzyście.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
jarooth666
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: środa, 14 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: jarooth666 »

Witam
Czy jest ktos na forum , kto gral w ta gre lub ja posiada, mam are pytan dotyczacych zasad i rozgrywki.
Zetony sa jak najbardziej przejrzyste , wszystkie dane potrzbne do rozgrywki sa na nich, zadnych tabel . System swietny w swej prostocie.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Czy doczekamy się jakichś relacji z rozgrywek poza fajna, lekka? :>

Nie mogę oprzeć się urokowi żetonów ale nie chcę kupować w ciemno...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

hmm bardzo lekke, tak na poziomie nowoczesnej gry bitwenwj prawie (w stylu CWC troche)

NBie zdecydowalem sie bo na takim poziomie wole figurki
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Wczoraj dostałem gierkę.

Komponenty naprawdę ładnie wydane, planszy "montowana" rozkłada się elegancko.
Zasady banalnie proste i bardzo intuicyjne.
Ciekawie wygląda sposób aktywacji. W "kubku" znajdują się chity formacji (po dwa) oraz końca tury (też dwa). Po wylosowaniu drugiego chita "koniec tury" tura się kończy :) co może zaowocować sytuacją, że w skrajnym przypadku żadna formacja któregoś z graczy (lub obu) się nie poruszy. W takim przypadku jest przepis, który gwarantuje, że co najmniej jedna formacja, tego/tych poszkodowanego(nych) gracza(y) poruszy się w następnej turze.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
dev0x00
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 30 października 2006, 17:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dev0x00 »

Itagi kiedy możemy się spodziewać relacji z pierwszej rozgrywki?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Jak się uda w najbliższą środę będzie rozgrywka face-to-face. Postaram się napisać mały AAR.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Rozegraliśmy pierwszy scenariusz. Traktowaliśmy go jako szkoleniowy, dla wyczucia zasad.
Na razie ciężko coś definitywnego powiedzieć, bo scenariusz przewidywał po jednej grupie bojowej na stronę i to dość mało urozmaicone (Sowieci 10 x T-72 :) ). Trochę trzeba się kośćmi narzucać przy walce ogniowej.
Z ocenami poczekam do kolejnych scenariuszy.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
jarooth666
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: środa, 14 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post autor: jarooth666 »

Ehh te wydawnictwa jeszcze nie zebrałem kasy na Blood and bridges a tu już taki smaczek w WAW http://www.locknloadgame.com/Section_Ca ... D=33&ID=94 . Duńczycy , Polacy, Belgowie , mapki , sprzęcik .... ehh i kolejna kwota do zebrania:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”