Stary Piotrków 1939 vs nowy Piotrków 1939 (KMGS, TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Stary Piotrków 1939 vs nowy Piotrków 1939 (KMGS, TiS)

Post autor: anonim »

Jeśli w zachodniej grze nie ma sylwetek żołnierzy to są symbole natowskie, taki standard. Zastanawiam się czy nie lepiej było zostawić stare symbole czyli karabiny, kawaleria miała chyba szabelki. Powinieneś zmniejszyć te tankietki bo dziwnie wyglądają takie duże na żetonach, te wrażenie jeszcze potęguje ich zwarta budowa.
Awatar użytkownika
TOMEKD
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 30 grudnia 2010, 15:02
Lokalizacja: Daaaaleko...
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Stary Piotrków 1939 vs nowy Piotrków 1939 (KMGS, TiS)

Post autor: TOMEKD »

Witam. Mały update. Mam już zrobiony komplet żetonów do pierwszego scenariusza. 2 countersheety w formacie A4. Prawie 150 żetonów na pierwszym i od 100 do 130 na drugim (tu mogę coś zmienić). Ze strony niemieckiej: XVI KPanc w składzie 1 i 4 DPz,14 i 31 Inf Div, oraz opcjonalne posiłki w postaci XIV KZmot: 1 Lekka i 13 Piechoty Zmot. Strona Polska to Grupa Czyżewskiego, trzy dywizje piechoty (13, 19 i 29), dwie brygady kawalerii (Wołyńska i Wileńska), dwa bataliony czołgów, parę luźnych batalionów piechoty i dyw. artylerii. Muszę jeszcze pomalować formacje, dodać biały pasek 2 stepa. Dodatkowo zrobię trzeci arkusz z żetonami pomocniczymi jak okopy iii... cokolwiek innego będzie potrzebne.

Co się tyczy dyskusji sylwetki vs. symbole NATO.

Jestem zwolennikiem opcji mieszanej, czyli kopertki dla piechoty (itd.) i sylwetki dla części pojazdów (panzery i stugi :mrgreen: ). Kopertki to na pewno przejrzystość a sylwetki, tu bywa różnie. Sam dawno temu zastanawiałem się, czy symbole NATO pasują do zobrazowania kampanii wrześniowej, doszedłem do wniosku, że to kwestia przestawienia się i przyzwyczajenia. Oczywiście, nic tak nie budowało immersji kiedy grałem w "Szczury..." jak żetony z sylwetkami żołnierzy, dział czy czołgów. Na mapie przesuwałem żetony, a oczami wyobraźni widziałem wzniecający się pył nad pustynią, kolumny piechoty, bataliony czołgów itd. Wydaje mi się też, że większość graczy wychowała się na grach lat 90, jak nie Dragona to innych pomniejszych inicjatyw, i dlatego takie zdanie.
Czesław
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2020, 16:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 26 times

Re: Stary Piotrków 1939 vs nowy Piotrków 1939 (KMGS, TiS)

Post autor: Czesław »

Hej mam małą prośbę, w egzemplarzu starego Piotrkowa który kupiłem (o wiele lat temu) w instrukcji nie było tabel walki i ostrzału. Miałem zasady, rozpiskę udziałów z ich punktami ruchu oraz trzy scenariusze i na tym koniec. Pamiętam, że sam dorabiałem sobie tabele zdzierając z Kasserine Dragona i coś tam tam na swój rozum próbowałem działać.

Mimo to nigdy nie maiłem oryginalnych tabel walki, ruchu, ostrzału artyleryjskiego itd. Czy ktoś może mi przesłać mi skan?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Stary Piotrków 1939 vs nowy Piotrków 1939 (KMGS, TiS)

Post autor: Raleen »

Postaram się pomóc, podeślij maila na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”