Fields of Fire (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Smerf Maruda »

Nie lubię gier taktycznych, ale lektura tego wątku zachęciła mnie do zakupu. Czy trafny wybór zobaczę dopiero w 2018 :-)
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: ghostdog »

To nie jest gra taktyczna. Tak naprawdę to gra o łańcuchu dowodzenia i zachowaniu się na polu walki pod tym względem.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: RAJ »

Ja to określam jako symulator dowodzenia kompanią.
I owszem, jest to gra taktyczna (bo wszystko co dotyczy bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem to taktyka) ale bardzo specyficzna.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

A dla mnie to właśnie gra taktyczna. I to na tyle dobra, że inne, które poznałem traktuję jak jakieś gry towarzysko-przygodowo-niepoważne.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Pytanie chyba dość banalne. Jaki na tej karcie powinien być żeton Osłony? Jest to karta Wioski z oznaczeniem „Wielopiętrowy”. Oddział wszedł na kartę i udało mu się znaleźć osłonę. Czy powinien być żeton Cover +1 i Upper Story +2? Czy może zgodnie z zasadą 5.2.3. C położyć na oddziale żeton Light Bulding? Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Znalazłem, w 5.2.2 jest to zapisane.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Czy w trakcie jednego impulsu można wydać jednemu "żetonowi" kilka różnych rozkazów z grupy rally? Np. mamy drużynę paralized, 1szym rozkazem robimy z niej litter, 2gim asault team, 3cim włączamy do 2 stepowej drużyny piechoty - czyli 3 rozkazy wydane podczas jednej aktywacji jakiegoś dowództwa.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
2010cobra25
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2011, 14:04

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: 2010cobra25 »

Wiadomo już coś więcej odnośnie polskiego tłumaczenia instrukcji, kiedy pojawi się na bgg ?
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Jest już prawie skończone. W chwili obecnej wstawiane są wszystkie grafiki, a że program w którym kolega zrobił tłumaczenie jest dość upierdliwy, to niestety robi to najpierw w Corelu. Ostatnio, gdy rozmawialiśmy, to mówił, że już niedługo powinien mieć finalną wersję.
Jan1980 pisze: Czy w trakcie jednego impulsu można wydać jednemu "żetonowi" kilka różnych rozkazów z grupy rally? Np. mamy drużynę paralized, 1szym rozkazem robimy z niej litter, 2gim asault team, 3cim włączamy do 2 stepowej drużyny piechoty - czyli 3 rozkazy wydane podczas jednej aktywacji jakiegoś dowództwa.
Odpowiedź jest tutaj:
4.2
A unit may perform more than one Action in a given Impulse,
but it may perform only one Action of any named type in that
Impulse, except for movement within a Card (4.2.2.f). For instance,
a unit could be ordered to Repair a Cut Phone Line and Create a Runner in the same Impulse, but could not Create a
Runner another time in that same Impulse.
2010cobra25
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2011, 14:04

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: 2010cobra25 »

Max Savastianowicz pisze:Jest już prawie skończone. W chwili obecnej wstawiane są wszystkie grafiki, a że program w którym kolega zrobił tłumaczenie jest dość upierdliwy, to niestety robi to najpierw w Corelu. Ostatnio, gdy rozmawialiśmy, to mówił, że już niedługo powinien mieć finalną wersję.
Ok dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Kolejna wątpliwość.
W zasadach nic o tym nie ma. Ale czy nie myślicie że w misjach "defence" powinniśmy mieć prawo wystawienia na zajmowanych przez nas kartach żetonów cover? Jak mamy czas wykopać foxchole to powinniśmy móc poukrywać się w budynkach, poukładać w nierównościach terenu etc...
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Kolejna wątpliwość 2:
Misja obronna. Na moich kartach pojawiają się żetony kontaktu. Czy po ich rozpatrzeniu moje karty dostają chwilowo status clear i te żetony zamieniają się od razu w doświadczenie? Czy doświadczenie dostaję na koniec gry za każdą kartę bez wrogiej jednostki?
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Miku »

Zwróć uwagę, że przy FoF II nie ma znaczka "**". Według GMT "games with a ** following their entry are currently at the printer (we're a little more certain about scheduling on these)". Zatem nie byłbym taki pewny co do maja 2018 :(
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Mam pewne wątpliwości co do misji obronnych. Męczy mnie buchalteria. Co rundę musimy rozliczać 10 żetonów PC. Zmniejsza mi to przyjemność z gry i muszę sobie co rundę przerwy robić. Misje ofensywne idą o wiele sprawniej.
ps. do takiej gry powinni raz na jakiś czas małe dodatki wydawać a nie traktować nas tak okrutnie.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Jestem zadziwiony misją obronną, która odbywa się w ciągu dnia. Misje obronne zaczynają się zwykle od 2 tur ostrzału artylerii. W misji nocne spotterzy nie widzą pierwszego rzędu kart, tylko drugi (czyli ten dalej od gracza). W misji dziennej widzą oni całe twoje linie. Ostrzał jest zabójczo skuteczny. Jedyna szansa przeczekania to ukrycie się w wiosce w budynku typu strong. Ale musisz wylosować wioski a w nich odpowiednie budynki.
Zaraz będę testował zadymianie pierwszej linii obrony, może to coś da.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”