Fields of Fire (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Koniec 3 tury, 4 misji, 1 kampanii koreańskiej.
Z powodu artylerii i moździerze XCO i Stg. CO było chronione przez 3 tury przy pomocy świec dymnych, ale musiałem się wycofać z pierwszej linij obrony i się wszystko pochrznaniło.
Chyba wprowadzę home rule, że jak PC marker sprowadzi na pole bitwy spotterów to pierwszy strzał nie będzie z automatu ale trzeba będzie ciągnąć karty.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Informacyjnie. Kolega dostał pozwolenie od wydawcy na użycie grafik z instrukcji. W przeciągu kilku najbliższych dni zasady powinny pojawić się na BGG i stronie wydawcy.
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Poniżej zamieszczam link do zasad w polskiej wersji językowej. Tłumaczenie Szymona Koralewskiego. Mamy nadzieję, że niektórym ułatwi to zapoznanie się z tym tytułem.

Jeśli wyłapiecie jakieś błędy, to bardzo proszę o informację. Najlepiej na BGG, albo w tutaj. Będziemy poprawiać na bierząco.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ku-polskim
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: clown »

Będziemy poprawiać na bierząco
Ortografię też?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

clown pisze:
Będziemy poprawiać na bierząco
Ortografię też?
Nie, ortografię nie ;)
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: stary gracz »

Max Savastianowicz pisze:Poniżej zamieszczam link do zasad w polskiej wersji językowej. Tłumaczenie Szymona Koralewskiego. Mamy nadzieję, że niektórym ułatwi to zapoznanie się z tym tytułem.

Jeśli wyłapiecie jakieś błędy, to bardzo proszę o informację. Najlepiej na BGG, albo w tutaj. Będziemy poprawiać na bierząco.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ku-polskim
Niech Wam Bozia w grach wynagrodzi, trudnych i skomplikowanych...
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

remik_l pisze:
Max Savastianowicz pisze:Poniżej zamieszczam link do zasad w polskiej wersji językowej. Tłumaczenie Szymona Koralewskiego. Mamy nadzieję, że niektórym ułatwi to zapoznanie się z tym tytułem.

Jeśli wyłapiecie jakieś błędy, to bardzo proszę o informację. Najlepiej na BGG, albo w tutaj. Będziemy poprawiać na bierząco.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ku-polskim
Niech Wam Bozia w grach wynagrodzi, trudnych i skomplikowanych...
Dziękujemy :) byle zasady do nich były lepiej napisane ;)
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: pietia2014 »

Na wstępie czytania wersji polskiej zwróciłem uwagę na 2 błędy:
Squad - jest oddział, powinna być drużyna
Team - jest drużyna, powinna być sekcja
Awatar użytkownika
Max Savastianowicz
Sous-lieutenant
Posty: 408
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2015, 00:16
Has thanked: 69 times
Been thanked: 63 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Max Savastianowicz »

Dzięki, postaramy się poprawić. Zakładamy, że pewnie będzie potrzebna jakaś zbiorcza aktualizacja za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Rafał_1982
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 00:15
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Rafał_1982 »

Takie luźne pytanie do mistrzów gry. :geek:

Czy jej autor gdziekolwiek udziela się w sieci, odpowiadając na rodzące się wątpliwości w interpretacji poszczególnych przepisów? Wiem, że kiedyś obraził się na graczy i zawiesił swoją działalność, ale czy taki stan trwa nadal? Mamy 2 edycję przepisów, od kilku ładnych lat zapowiedź drugiej części, a nawet jakiejś dodatkowej kampanii (gdzieś o tym czytałem na BGG). To wszystko skłaniałoby do "nieco" większej aktywności autora. Przynajmniej tak mi się wydaje, patrząc po innych twórcach gier. Po prostu wydaje mi się to niezrozumiałe. No i marketingowo też trochę słabe, ale co ja tam wiem.

Gra leży na półce, była ochota żeby poznać z uwagi na oryginalność podejścia do zmagań w skali taktycznej, ale z drugiej strony, czytam uważnie cały wątek i trochę nachodzą mnie wątpliwości.

Mało osób gra w Koreę, czytam że misje defensywne to buchalteria, w ogóle że cała Korea to gra do jednej bramki, a i merytorycznie są pewne konkretne zastrzeżenia ze strony wieloletnich wyjadaczy tego tytułu. Nie żebym się wymądrzał, nie lubię pustego krytykanctwa, zwłaszcza ze strony ludzi, który tak jak ja nawet nie zagrali, ale zastanawiam się po prostu czy warto, ponieważ nakład czasu i pracy niezbędnych do opanowania instrukcji jest przecież niemały.

Pamiętam barwne opisy misji normandzkich z 1 edycji i to stwierdzenie, że "fabularność powala".
Wszystko to brzmiało bardzo zachęcająco, ale wraz z upływem czasu zastanawiam się, czy wszystkie misje są faktycznie są utrzymane w tym samym klimacie. Mimo wszystko od gier w skali taktycznej oczekuję pewnych emocji, narastającego napięcia i oczywiście dynamiki, rzucającej raz po raz gracza w odmęty słonej porażki, a zarazem chwalebnego zwycięstwa.

Po prostu nie wiem, czy warto poświęcić te kilka tygodni na naukę gry tylko po to, żeby doświadczyć znużenia proceduralności moździerzowego ostrzału linii obrony w trakcie koreańskich misji defensywnych.

Ot i takie grafomaństwo mi wyszło.
Bez urazy Panowie. Wiem, że gra jest świetna, ale nieco zastanawia mnie brak nowych, barwnych opisów kolejnych rozgrywanych przez Was misji. Czyżby zapał nieco zmalał?

No, normalnie grafomaństwo :lol:

Dyskusja o syndromie chomika została wydzielona w osobny wątek:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=67&t=17611
Awatar użytkownika
Rafał_1982
Caporal-Fourrier
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 00:15
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Rafał_1982 »

Chciałem jeszcze powrócić do wcześniejszego pytania.
Czy Benn Hull gdziekolwiek udziela się w sieci, odpowiadając na wątpliwości dotyczące praktycznego zastosowania przepisów?
W dzisiejszych czasach to chyba taki niepisany standard, ale może jednak nie dla wszystkich. Szkoda, bo pozwoliłoby to rozwiać istniejące rozbieżności, wyjaśnić niedomówienia, po prostu zachęcić do gry niezdecydowanych. Więcej graczy, więcej gier z tej serii.
A tak, to gracze, zarówno ci aktualni, jak i potencjalni są zostawieni trochę sami sobie.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Wilk »

Raczej nie będzie części trzeciej i kolejnych, chyba że je zrobi inny designer, bo przecież Ben Hull walnął epickiego focha przy okazji katastrofy z "Won by the Sword" i foch ten chyba jest wiecznotrwały. :)
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

A tyle kompanii piechoty człowiek chciałby poprowadzić w bój :)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: runnersan »

Dodatek z Polską mógłby być ciekawy...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Fields of Fire (GMT)

Post autor: Jan1980 »

Ja bym najchętniej poprowadził w bój kompanie estońskich strażników granicznych/legionistów, albo powalczył w latach 1918-1921 :)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”