Fighting Formations (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Fighting Formations (GMT)

Post autor: Wilk »

Do systemu P500 GMT Games trafiła dzisiaj nowa gra Chada Jensena, twórcy słynnego Combat Commandera, pod tytułem Fighting Formations. Kolejne części nowego systemu mają odzwierciedlać szlak bojowy różnych słynnych dywizji z czasów II wojny światowej. Na pierwszy ogień idzie Dywizja Grossdeutschland.

https://www.gmtgames.com/p-279-fighting ... ision.aspx

http://boardgamegeek.com/boardgame/39217
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przede wszystkim, świetny pomysł z robieniem szlaku bojowego poszczególnych dywizji.

Może zabrzmi to zarozumiale, ale jedna osoba od nas też o czymś podobnym kiedyś myślała. Fakt, że ktoś w GMT wpadł na taki sam pomysł dowodzi, że była to słuszna idea.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Łojeza, kilka dni w P500 i już 203 zamówienia. o_O
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

Nazwisko Jensena działa... :]
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Ezechiel »

Na mnie nie działa. O ile pomysł ze szlakiem bojowym mi się podoba, o tyle niektóre szczegóły mechaniki budzą moje wątpliwości - w szczególności znany z eurogier mechanizm przekazywania inicjatywy.

Szczerze wątpię, aby dowodzenie snajperem było bardziej zajmujące od dowodzenia dwoma plutonami. A z materiałów na stronie wynika, że aktywacja snajpera kosztuje więcej niż aktywacja drużyny piechoty. Pan Jensen wsadził ogień snajperów, wsparcie ogniowe i dowodzenie piechotą i wyszło mu, że przeciętny d-ca więcej uwagi musi poświęcić na pierwsza dwa elementy.

Jak to mówią za miedzą: "pożyjemy, zobaczymy" - na razie ideałem gier taktycznych pozostają dla mnie Fields of Fire (plus ew. ASL).
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

A do instrukcji chętnie bym się dobrał - na gmtgames.com jeszcze nie wrzucili, znacie jakieś inne źródło?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Nie lipiec, a listopad, ale instrukcja już jest dostępna od jakiegoś czasu. Panowie milczą w temacie?

http://www.gmtgames.com/ffgd/FF-GD_Rulebook_Sep2509.pdf
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Panowie milczą w temacie?
Bo to znowu jakaś partyzantka. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”