Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Raleen »

Niżej zdjęcie planszy gry w wersji wydanej w czasopiśmie "Taktyka i Strategia" nr 29 (3/2009). Ukazała się tam jej reedycja. W planach mieliśmy recenzję wersji dragonowskiej, co jak wszystko na to wskazuje trochę się przeciągnie. Wydania TiS prawdopodobnie nie będziemy już recenzować. Zostawiamy temat graczom zainteresowanym tematyką wrześniową i systemem W-39. Zdjęcie planszy zamieszczam na potrzeby dyskusji i dla osób poszukujących informacji o grze.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 201939.jpg
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Leviathan »

Nieźle się wstrzeliłeś! Akurat wczoraj dopisałem Mławę i LOW do listy materiałów do przygotowania na Wojennik TV 😀
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Raleen »

Leviathan pisze: wtorek, 20 lipca 2021, 09:06 Nieźle się wstrzeliłeś! Akurat wczoraj dopisałem Mławę i LOW do listy materiałów do przygotowania na Wojennik TV 😀
Działaj, ja już TiSowych wersji recenzował nie będę, SPIDI też ma pewien przesyt po "Pomorzu 1939". Z kolei nad "Mławą 1939" Dragona spędziłem znacznie więcej czasu niż planowałem. Nie żałuję, choć zdaję sobie sprawę, że takie recenzje nie są dla wszystkich. Chyba wyrobiłem sobie zdanie na temat pewnych kwestii w tej grze, a kolejna edycja z tego co się orientuję zbytnio się od pierwowzoru nie różni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Leviathan »

Raleen pisze: wtorek, 20 lipca 2021, 10:02
Leviathan pisze: wtorek, 20 lipca 2021, 09:06 Nieźle się wstrzeliłeś! Akurat wczoraj dopisałem Mławę i LOW do listy materiałów do przygotowania na Wojennik TV 😀
Działaj, ja już TiSowych wersji recenzował nie będę, SPIDI też ma pewien przesyt po "Pomorzu 1939". Z kolei nad "Mławą 1939" Dragona spędziłem znacznie więcej czasu niż planowałem. Nie żałuję, choć zdaję sobie sprawę, że takie recenzje nie są dla wszystkich. Chyba wyrobiłem sobie zdanie na temat pewnych kwestii w tej grze, a kolejna edycja z tego co się orientuję zbytnio się od pierwowzoru nie różni.
Tisowymi zajmować się nie zamierzam. W obu przypadkach biorę na warsztat dragonowe wersje.
mmiiss17
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 24 listopada 2007, 15:31

Re: Lądowa Obrona Wybrzeża 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: mmiiss17 »

Pytania takie do was dot. LOW.
Jakie są przepisy dotyczące pancerników, ich ostrzału i ruchu? Czy można je niszczyć artylerią jakąś?
Jakie są przepisy odnośnie pociągów pancernych?
Jakie są przepisy dotyczące baterii w Helu? Czy może strzelać w kierunku lądu i wspierać obronę? Czy może strzelać do pancernika?

Melduje, że potrzebne wsparcie. Odbiór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”