Coral Sea - SWWAS (Avalanche Press)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Coral Sea - SWWAS (Avalanche Press)

Post autor: Teufel »

Zapowiada się ciekawie gra o pierwszej bitwie morskiej, gdzie walczono wyłącznie za pomocą samolotów. System jest podobno dość prosty, ale są gdzieś zasady opcjonalne do znacznego zwiększenia realizmu.

http://www.avalanchepress.com/gameCoralSea.php

Niewiele żetonów, zbalansowane siły no i kusząca cena 19,90 USD to niewątpliwe plusy gry.
Legiony i ja mamy się dobrze.
WASHINGTON
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 20:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: WASHINGTON »

Czekam na nią już od początków 2009 lub nawet końca 2008, kiedy to była po raz pierwszy zapowiadana. Miała wyjść w 2009, ale przez cały czas była w "coming soon"...Teraz też jest w "in production" i to się może chyba znowu przeciągnąć...
Trzeba się uzbroić w cierpliwość...
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Którą grę z tej serii byście polecili na początek?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wydawca proponuje właśnie Coral Sea jako gateway ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Wydawca to jedno, ja się pytam opinię ekspertów :>
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Odnośnie prostoty to przypomniało mi się "Piekło na Pacyfiku". Tak proste i grywalne nie wiem czy coś jeszcze w tym temacie będzie :) .

Póki co obrazki wskazują, że grafika trzyma dobre standardy GMT.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

Ale CS wyda Avalanche Press, nie GMT.
Uważam, że "Bismarck" z serii wydaje się być przystępny na początek, jest tam mało żetonów niemieckich i jako Gross Adm. Raeder prowadzimy raczej rajdy korsarskie, niż toczymy wielkie bitwy po 20 okrętów na stronę.
Piekło na Pacyfiku ... hmm ... przy dzisiejszym wyborze gier, ja bym sobie darował.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ale każda gra stanowi kompletny zestaw, tzn. ma komplet zasad potrzebnych do gry?
Zamawiać bezpośrednio na stronie wydawcy? Czy znacie jakieś szybsze i pewne sklepy?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

To zależy, musisz poczytać, z serii SSWAS to Bismarck; Arctic Convoy; Strike South, Midway, SOPAC, Leyte, Bomb Alley; Eastern Fleet i Coral Sea są samodzielnymi grami. Reszta to dodatki.
Pamiętam, że Diablosi narzekali na AP, że się mocno ociąga. Wargamer coś ma, ale w paserskich cenach.

Na bgg piszą niestety, że kampania na mapie operacyjnej plus rozgrywanie kilku-kilkunastu większych bitew na mapie taktycznej to nawet 16-20h. Więc cały weekend.
Ale z drugiej strony Bitwa o Midway czy próba przejęcia transportów do Grecji flotą Adm. Iachino zdaża się nieczęsto w życiu ;)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja ostatnio zamawiałem z AP i faktycznie paczka przyszła późno lecz poinformowano mnie, że to z powodu zmiany kontrahenta, który zajmował się przesyłką. Po zmianie paczka przyszła w rozsądnym terminie. Nie wiem tylko czy to z kontrahentem prawda czy tylko wygodna wymówka.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Post autor: Teufel »

http://www.youtube.com/watch?v=WOIfu_pgRLc

Świetna animacja ataku bombowców SBD na Shokaku i Zuikaku, wprawdzie napisy są po japońsku, ale wydaje się, że są zbędne... Akcja rozkręca się od 1:20 min. :pom:
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”