Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: kret1975 »

Przeglądałem ten dział z 5 razy i nie znalazłem żadnej informacji nt. tej gry. Wiem że pierwsza edycja wyszła w latach 90 tych.
Pytanie do "starych wyjadaczy na forum": Czy gra jest tak słaba że nikt się nią nie zainteresował ? Mark Herman i słaba gra?


Albo co bardziej prawdopodobne jestem ślepy jak (kret1975) i nie zauważyłem że temat jest przepracowany.... 8-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Raleen »

Być może przewijała się w którymś z ogólnych wątków o starożytności, ale chyba nie zyskała popularności. Bo rozumiem, że chodzi o tę grę:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... nesian-war
Pierwsza edycja wyszła dawno temu, długo przed epoką for internetowych, a nowa stosunkowo niedawno, bo dopiero w zeszłym roku.
Akurat w nią nie miałem przyjemności grać, więc chyba nie pomogę. Gier jest teraz multum.

O wojnie peloponeskiej jest co najmniej kilka gier. Ostatnio popularny był "Pericles: The Peloponnesian Wars" także Marka Hermana, żeby było ciekawiej.
Jest też gra Epic of the Peloponnesian War: https://boardgamegeek.com/boardgame/134 ... nesian-war i to jest tytuł, który najbardziej kojarzę jeśli chodzi o ten konflikt.
Poza tym sympatyczna eurogra (ale z pewnymi ambicjami historycznymi) Perikles: https://boardgamegeek.com/boardgame/21954/perikles
No i jeszcze jest gra "Polis", też z tych bardziej abstrakcyjnych, aczkolwiek koneserzy twierdzą, że ma dużo wspólnego z greckimi realiami tamtej epoki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kret1975
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:57
Lokalizacja: Poznań okolice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: kret1975 »

Dokładnie chodzi o tą grę. Poczekam trochę może ktoś z użytkowników forum ma jakieś doświadczenia z nia związane
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Samuel »

Czy od czasu ostatniego postu ktoś może miał okazję zetknąć się z tytułem?
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Probe9 »

Grałem. Wydanie bardzo porządne, jedna z ładniej wydanych gier wojennych. Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę to jest bardzo proceduralna, można nawet powiedzieć, że do stopnia kiedy zaczyna się to robić męczące. Sam pomysł ze zmianami stron bardzo innowacyjny i ciekawy, więc pewnie chociażby dlatego warto sprawdzić tę grę. Dla mnie ostatecznie nieco za mało decyzji do podejmowania, kolejne ruchy wydawały się dość oczywiste a najważniejsze było decydowanie jak mocno można naciskać by nie doprowadzić do zmiany stron.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Samuel »

Bardzo dziękuję - przepraszam, że dopiero teraz, parę dni przebywałem w "innej rzeczywistości" :oops: Opinia bardzo pożyteczna, i raczej na "za" - osoba, która myślała o grze jako "soliterze" w pierwszym rzędzie jest raczej wzwyczajona do nadmiaru proceduralności, więc to nie powinno stanowić problemu. Raz jeszcze dziękuję!
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Neoberger »

Samuel --> Ja zrezygnowałem z zakupu bo nowa grafika na żetonach jest dla mnie obrzydliwa.
Wolałem starszą wersję graficzną. Chyba kilka osób na BGG też tak myśli.
Wiem, że to żadny powód, ale dla mnie strona graficzna ma znaczne miejsce.
Berger
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Peloponnesian War GMT Games 2019 Mark Herman

Post autor: Samuel »

Dzięki za tę wskazówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”