Successors (Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Successors (Phalanx)

Post autor: Teufel »

Nie wiem jak inni, ja na pewno kupię, po jakości wydania Hannibala jestem spokojny o rozgrywkę, grając już we wcześniejsze edycje.
Na stronie wydawcy jest informacja o około 130 kartach dołączonych do gry. 55, które były plus 12 wodzów to rozumiem a pozostale? Leliwa wiesz coś o tym? 🙂
Ponoć mają być też dodane scenariusze z kolejnych wojen Sukcesorów, to może by ciekawe, startować z określonymi siłami i prowincjami.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Leliwa »

Można zorientować się po zamieszczonym w sieci przykładzie gry i kartach scenariuszy. Na pewno każda z prowincji dostanie swoją kartę. Dalej zwiększona zostanie liczba wodzów nazwanych, a co za tym idzie ich kart, które teraz będą ładnie podzielone na pola razem 20 wodzów. No i będą karty opcjonalne. W playbooku piszą że 10. Niestety ponieważ pudła zamiast koleją płyną morzem to możemy się ich spodziewać dopiero w czerwcu.

Poniżej jest Rulebook, gdzie wszystko jest napisane. 70 kart Dike, 33 karty prowincji i 20 kart generałów. Razem 123 karty. Do tego 6 dużych kart (1 z pokazaniem tabeli ruchu, 5 dla 5 frakcji):https://drive.google.com/file/d/1o9VkQ6 ... DpuOn/view
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Raleen »

Nie wiem jak tam cenowo wypada teraz, ale też pewnie się skuszę. Mam nadzieję, że zmiany/nowe karty są przemyślane i wniosą nową jakość do rozgrywki.
Gra ma szansę stać się hitem Phalanxów, myślę, że większym niż Zimna wojna czy Hannibal.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze: czwartek, 18 marca 2021, 17:06 Nie wiem jak tam cenowo wypada teraz, ale też pewnie się skuszę. Mam nadzieję, że zmiany/nowe karty są przemyślane i wniosą nową jakość do rozgrywki.
Gra ma szansę stać się hitem Phalanxów, myślę, że większym niż Zimna wojna czy Hannibal.
Dobrze by było. Krótsze scenariusze dla różnej liczby graczy są jak dla mnie znakomitym posunięciem jednocześnie stawiającym stopnie dla mniej wprawnych graczy i przybliżającym wersje bardziej historyczne. Oby też dawało się dobrze w nie grać.

90 euro w preorderze jeszcze. Do Polski pewnie tak jak Hannibal transport za darmo. No i polskie wydanie.
Teufel pisze: czwartek, 18 marca 2021, 15:43 Nie wiem jak inni, ja na pewno kupię, po jakości wydania Hannibala jestem spokojny o rozgrywkę, grając już we wcześniejsze edycje.
Na stronie wydawcy jest informacja o około 130 kartach dołączonych do gry. 55, które były plus 12 wodzów to rozumiem a pozostale? Leliwa wiesz coś o tym? 🙂
Ponoć mają być też dodane scenariusze z kolejnych wojen Sukcesorów, to może by ciekawe, startować z określonymi siłami i prowincjami.
Tak. Jednocześnie te krótsze scenariusze (każdy to 1 etap) mają różną liczbę graczy. Co pokazuje jak bardzo zmienna była sytuacja polityczna wtedy i jak dzieliły się stronnictwa.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Teufel »

Kiedyś Jarek planował też dodatkowy scenariusz na 2 graczy z lat macedońskiego podboju państwa Persów. Temat jak rozumiem jest nieaktualny?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Leliwa »

Na razie nie ma nic opublikowanego w plejbuku.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Leliwa »

Hello Everyone!


We’ve just received confirmation that the assembly of German, French, Polish, and Czech Successors is over! We will begin shipping out the first copies of the game in the third week of March!

Since that process may take up to three weeks, don’t be alarmed if you don’t receive your shipping notification in the upcoming days; some of you will probably receive it at the end of March, in some rare cases possibly even the beginning of April.

We’re currently drawing up the mailing lists. That means you have until March 13 (Sunday) to write to us if you wish to change your mailing address. You can do it by writing us a private message here on Kickstarter, or contacting us at customercare@phalanxgames.co.uk. Please make sure you include the game’s name – Successors – in the title and the content of your message or e-mail. That is especially important for the Czech version of the game. At any rate, the process will go that much smoother if you specify which language version and which game you’re writing to us about.

The Polish, German and French editions will be shipped by PHALANX, while Fox in the Box will take care of the Czech version of the game.


Stay safe,
Srdjan, Adrian & PHALANX Team

Tylko się nie skaleczcie
Cóż, w końcu nadchodzi... Stay free and brave!
Yours adventurely
Leliwa
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Silver »

Gdzie będzie można ją kupić?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: Leliwa »

Na pewno w sklepie Falanksów, jak też u zaprzyjaźnionych dystrybutorów. Ja nie wiem, bo czekam z kikstartera.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Leliwa »

Leliwa pisze: czwartek, 18 marca 2021, 16:31 Można zorientować się po zamieszczonym w sieci przykładzie gry i kartach scenariuszy. Na pewno każda z prowincji dostanie swoją kartę. Dalej zwiększona zostanie liczba wodzów nazwanych, a co za tym idzie ich kart, które teraz będą ładnie podzielone na pola razem 20 wodzów. No i będą karty opcjonalne. W playbooku piszą że 10. Niestety ponieważ pudła zamiast koleją płyną morzem to możemy się ich spodziewać dopiero w czerwcu.

Poniżej jest Rulebook, gdzie wszystko jest napisane. 70 kart Dike, 33 karty prowincji i 20 kart generałów. Razem 123 karty. Do tego 6 dużych kart (1 z pokazaniem tabeli ruchu, 5 dla 5 frakcji):https://drive.google.com/file/d/1o9VkQ6 ... DpuOn/view
Ale ze mnie był optymista...
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 855
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 258 times
Kontakt:

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: dbj »

Gra widmo istnieje.
Obrazek

Obrazek
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 257
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: Lampka »

Istnieje - bardzo ładne wydanie. Niestety jeszcze nie miałem okazji zagrać poza jedną partią solo w celu zapoznania się z zasadami. Karty do zakoszulkowania od razu bo są delikatne na brzegach - to chyba standard w grach od Phalanxa patrząc na Race to Moscow. Instrukcja wydaje się jasno napisana, ale ocenić będę mógł dopiero po prawdziwej rozgrywce. Jedyne czego mi brakuje to opisu kart Tyche - czegoś na wzór Ścieżek Chwały, Barbarosa to Berlin albo Labyryntu.
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: Silver »

Jak dla mnie, by użyć figurek, należy oznaczyć je cyframi. Wolę w czasie rozgrywki nie rozpraszać się by rozpoznawać dowódców (cudzych a nawet swoich) po gestach rąk czy ustawieniu ciała czy innych szczegółach rynsztunku. Oznaczyłem więc je flamastrem. No i właśnie gdy rozstawiłem je odpowiednio na kartach dowódców (by odpowiednio oznaczyć flamastrem) to zauważyłem swój błąd bo paru dowódców podobnych do siebie pomyliłem miejscami i przypadkiem popatrzywszy na ich współczynnikiem zauważyłem te błędy. A co dopiero w rozgrywce.
Oznaczyłem też cyframi odpowiednio te pojemniki plastikowe przeznaczone do ich składowania, by po rozgrywkach nie tracić czasu na poszukiwania który ma gdzie powędrować.
Chyba tylko figurek postaci będę używać.
Ale mam pytanie z ciekawości, dowódców jest 20 (tyle jest kart dowódców) a figurek jest 16; czy te brakujące figurki trzeba zastępować kartonowymi a gdy ktoś chce mieć komplet to trzeba było by zakupić je dodatkowo?
Czy ktoś już grał w tą grę w wariancie na 2 osoby?
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: RAJ »

Faktycznie niepomalowane figurki są strasznie nieczytelne.
Na szczęście można je łatwo pomalować aby grało się przyjemnie, są dwie metody - najpierw biały podkład w sprayu a później jednym kolorem citadel contrast (ja tak zrobiłem) albo czarny lub ciemny szary podkład oraz jasny szary drybrysh. Obie techniki nie wymagają żadnych umiejętności, koszt zakupu to około 55-60 zł i spokojnie można tez użyć do innych gier.
Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Successors (Phalanx Polska)

Post autor: Silver »

Właśnie od ciebie podpatrzyłem to numerowanie figurek lecz ja zrobiłem to koszmarniej bo na wierzchu podstawki a nie pod nią - ale u mnie względy użyteczne są priorytetowe.
Tak jak pomalowałeś to figurka jest bardziej widoczna na mapie lecz i tak można pomylić generałów.
Tu na powiększeniu wygląda to czytelnie ale w realu te 2 współczynniki na figurce danego wodza można by jeszcze wyraźniej pomalować by się nie rozmywały.
Tylko czy nie można zastosować tej farby w spreju na taką oryginalną kremową figurkę? Musze poszukać w internetach o tym co piszesz bo dla mnie to brzmi jak zaklęcia.
Tylko co z tymi brakującymi 4 figurkami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”