Julius Caesar (Columbia Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Julius Caesar (Columbia Games)

Post autor: Palladinus »

W prawdzie nie grałem jeszcze w inne gry Columbia Games, ale system wygląda bardzo dobrze w kategorii solidnych gier wojennych o prostych zasadach. Cieszę się też, że mimo upływu 13 trzyma się dobrze. (Chciałbym sprawdzić serię HoldFast, bo wydaje mi się, że to też dobra pozycja.)

Alea iacta est – zagrałem w „Juliusza Caesara”
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Julius Caesar (Columbia Games)

Post autor: adalbert »

Grałem dotąd w Hammera, Crusadera, Richarda, ale Julius dostaje ode mnie najwyższa notę wśród prostych i krótszych gier Columbii.

Gra ma w sobie to coś. Wydaje się dobrze zbalansowana (mam za sobą 5+ rozgrywek). Szeroki obszar działań zapewnia odpowiednią regrywalność i możliwość testowania różnych rozwiązań, a do tego granie pompejanami i cezarianami wymaga odmiennej strategii. Jest płynnie (da się zagrać nawet dwa razy pod rząd), są emocje, są decyzje. Karty wydarzeń potrafią sporo namieszać. Oczywiście nawet najlepszy plan potrafią czasem zniweczyć słabe kostki, ale cóż... taki już urok tych gier.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Julius Caesar (Columbia Games)

Post autor: Neoberger »

Berger
Awatar użytkownika
mk20336
Adjoint
Posty: 758
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2017, 20:39
Has thanked: 65 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Julius Caesar (Columbia Games)

Post autor: mk20336 »

[REVIEW] Julius Caesar

To zdecydowanie jedna z najlepszych gier o wojnie domowej Cezara przeciwko Pompejuszowi. Zapraszam do recenzji klasycznego już tytułu od Columbia Games!

LINK: [REVIEW] Julius Caesar

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”