Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Czekamy zatem na kolejnych chętnych...
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: cadrach »

Ja rowniez dolacze sie do zamowienia.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Zamówienie złożone. Czekam na odpowiedź od wydawcy.
W weekend prześlę, do osób, które się do mnie zgłosiły, info o szczegółach realizacji zamówienia.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: adalbert »

A można jeszcze dołączyć?
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Proszę bardzo, dopisuję Cię do listy. Wygląda na to, że mamy komplet. Niebawem prześlę info co do dalszej organizacji.
PzKpfw II

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: PzKpfw II »

A czy ja też jeszcze mógłbym wbić proszę do tego zamówienia?
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: dbj »

Zamówienia można składać tylko do jutra.
https://www.facebook.com/13653707636011 ... 006272790/
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Zapraszam, teraz już mamy prawdziwy i ostateczny komplet. Z informacji zawartej w formularzu zgłoszeniowym wynika, iż płatność powinna zostać zrealizowana w sierpniu, kiedy Stowarzyszenie wystawi rachunek na dane zamawiającego, natomiast przewidywany termin wysyłki gier to 2 połowa września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: Raleen »

Udało mi się zagrać w "Chocim. Potęga husarii" na odbywających się niedawno Galicyjskich Manewrach Strategów w Muszynie. Grałem z dbj, który miał już wiele rozgrywek za sobą, i starał się zapoznać mnie z grą. Grałem Polakami. Rozgrywka skończyła się po 5 turach, a więc zagraliśmy wszystkie przewidziane tury. Dotrwałem do końca m.in. dzięki częstemu wychodzeniu w pole do walnej bitwy. Dbałem też o zaopatrzenie obozu w żywność, dlatego straty z tego tytułu były znikome. Po śmierci Chodkiewicza Turcy zaczęli wdzierać się do obozu, pod koniec trochę szczęśliwie opanowali nawet jedno z pól drugiej linii, ale samego środka obozu nie zdobyli. Po rozegraniu 5 tur nastąpiły negocjacje pokojowe, które o włos przegrałem.

Ogólnie po zapoznaniu się z grą wrażenia mam pozytywne. Nie zagłębiałem się póki co w przeliczanie i analizowanie jej szczegółowo od strony matematycznej, ale sama wizja gry generalnie odpowiada temu co działo się pod Chocimiem. To była specyficzna bitwa i trzeba dobrze przemyśleć temat by odpowiednio oddać różne czynniki, które miały znaczenie. Ostatecznie zdecydowały negocjacje, które Polacy wygrali w dużej mierze dzięki sprytowi i umiejętnościom dyplomatycznym. Gra to do pewnego stopnia odzwierciedla, bo można zwyciężać w polu, ale przegrać negocjacje, a zatem całą wojnę. Autor zdecydował się tu na rozwiązanie w postaci "gry w grze" (mam na myśli negocjacje). Szczerze powiedziawszy, gdy pierwszy raz zobaczyłem karty negocjacji, spodziewałem się, że zawierają one coś więcej niż tylko wartości punktowe służące do licytacji. Rozbudowa tego elementu gry pogłębiłaby jednak wrażenie "gry w grze" i wydłużyła rozgrywkę.

Mam nadzieję, że we wrześniu uda się jeszcze zagrać i wyrobić sobie ostateczne zdanie. Póki co mogę powiedzieć, że jako gra edukacyjna z pewnością świetnie wypełnia swoją rolę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: dbj »

Jak dla mnie gra jest ok. Klimat jest wyczuwalny, chociaż to zawsze jest kwestią zapatrywań, grafika pierwsza klasa, mechanika działa, sporo możliwości prowadzenia gry, efekt krótkiej kołdry, balans raczej zachowany - obserwowałem prawie wszystkie możliwe rezultaty - chociaż jeszcze nie wiem jak będzie przy grze dwóch doświadczonych i równorzędnych graczach na dłuższym dystansie. Oczywiście gracze muszą zdać sobie sprawę z faktu, że cała zasadnicza gra (5 etapów), o ile nie dojdzie do automatu, jest tylko przygotowaniem do negocjacji, które rządzą się swoimi prawami, są osobną grą w grze i mimo uzyskanej przewagi jednej strony w grze zasadniczej, rezultat może zaskoczyć, tu widzę jeszcze pole do rozwoju gry. Najbardziej nieprzewidywalne negocjacje mogą być po 3 etapie i w tym przypadku mini gra może przypominać konkurs rzutów karnych. Jednak na te zarzuty autor proponuje homerulesy, które wydają się rozsądne.

Zostaje jeszcze instrukcja. Czyta ją się dobrze, wszystko jest raczej oczywiste, a podczas jej lektury, mając dodatkowo rozłożoną plansze, plan bitwy nasuwa się sam, plus jest też taki, że później nie ma się problemu z czytelnością mapy. Ale po pierwszej rozgrywce można mieć kilka wątpliwości, które po kontakcie z autorami szybko i bezproblemowo są wyjaśniane.
Więcej pytań pojawiło się w trakcie rozgrywanego na XVII GMS turnieju, mimo że stawką były tylko książki i wino to rywalizacja zrobiła swoje, każdy szukał wszelkich możliwości, żeby wygrać, stąd wiele pytań: a czy tak .... można? Na gorąco szybka odpowiedź często była trudna, dlatego zebrałem wszystkie pytania i przesłałem do autorów. Wczoraj dostałem odpowiedź, a także zapewnienie, że pojawią się też w FAQ na stronie projektu. W większości przypadków odpowiedzi pokrywały się z naszą interpretacją.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

jacus1944 pisze: poniedziałek, 12 lipca 2021, 20:47 Zapraszam, teraz już mamy prawdziwy i ostateczny komplet. Z informacji zawartej w formularzu zgłoszeniowym wynika, iż płatność powinna zostać zrealizowana w sierpniu, kiedy Stowarzyszenie wystawi rachunek na dane zamawiającego, natomiast przewidywany termin wysyłki gier to 2 połowa września.
Przed chwilą otrzymałem rachunek i natychmiast opłaciłem, tak że w drugiej połowie września możemy spodziewać się wysyłki :D
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Otrzymałem informację od Pospolitego Ruszenia, iż nakład gry Panowie otrzymają 4 października i w ciągu kilku dni roześlą go do zamawiających.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Otrzymałem info, że paczka od Pospolitego Ruszenia jest w drodze do mojego paczkomatu :-) Kolegów, którzy wzięli udział w naszym zbiorowym zamówieniu poproszę jeszcze raz o info o nr tel. adresie e-mail i nr paczkomatu w wiadomościach prywatnych na forum.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: jacus1944 »

Obrazek
trollu
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 14 lipca 2012, 09:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Chocim. Potęga husarii (PRSZK)

Post autor: trollu »

Cieszę się, że paczki dobrze wypełniły swą rolę. Tą akurat własną ręką upychałem dopychacze :).
Interesujących rozgrywek życzę.
W razie pytań czy wątpliwości związanych z mechaniką zapraszamy do kontaktu - można mnie też poszukać bezpośrednio na fejsie.
Pozdrawiam
Marek Piwoński

Ps. No i najważniejsze - w grach znajduje się naklejka z autopoprawką: ponieważ są wątpliwości - posyłam tutaj odpowiedni instruktaż:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”