[Wiedeń 1683] Parkany (Dragon)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Atakowałeś Jabłonowskiego. Sobieskiego zostawiłem z tyłu by reorganizował oddziały i dlatego wygrałem. Ty cały czas walczyłeś Kara Mehmedem, a po obu stronach oddziały się dezorganizowały i w pewnym momencie Tobie zabrakło wojsk.
Nie mówię, że nie miałem szczęścia, bo jakbyś zabił Jabłonowskiego, to byś wygrał, ale tak się na moje szczęście nie stało.
Ale ten system nie jest skomplikowany i szybko człowiek łapie o co w nim chodzi.
"Dulce et decorum est pro patria mori"
Zamoyski
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 01:01

Post autor: Zamoyski »

Witam,

gdzie idzie znalazłeś informacje o tym czasopiśmie Dragon?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Zamoyski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj na forum!

Szukasz tego rozszerzenia tzn. "Parkan"?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zamoyski
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 01:01

Post autor: Zamoyski »

Raleen pisze:Witaj na forum!

Szukasz tego rozszerzenia tzn. "Parkan"?
Tak! Przepraszam juz teraz za moj polski, ale niestety za dobrze nie umiem (brakuje praktyki).
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Póki co można Cię niejednemu stawiać za wzór! :)
Witaj.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Zeka

Post autor: Zeka »

Także witam :) Posiadam (co prawda wypożyczoną) grę "Parkany; jeżeli chcesz mogę ją pofotografować i przesłać Ci na maila.
Tomek_Korkus
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 20:26

Post autor: Tomek_Korkus »

Witam! Trafiłem tu do was na forum szukając właśnie "Parkan". Z dawnych czasów została mi tylko mapa. Czy mógłby ktoś przesłać scenariusze do tej gierki? Ewentualnie odsprzedać tamten numer "Dragona". I jeszcze jedno pytanie - czy w tym "Dragonie" były jakieś dodatkowe żetony do "Wiednia" czy nie?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Tomek_Korkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Cześć

Do Wiednia żetonów dodatkowych nie było. Były jedynie żetony dowódców do Parkan: Kara Mechmed (2-4), Thokoly (2-3). Zajrzj jeszcze na naszą stronę Strategie i Stratedzy - link u góry strony głównej - tam jest recenzja i w uzupełnieniach te żetony raz jeszcze.

Jeśli chodzi o resztę można zeskanować, ale może ktoś z kolegów pomoże, bo ja ostatnio mam utrudnienia ze skanowaniem...
Ostatnio zmieniony środa, 7 kwietnia 2010, 14:54 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Tomek_Korkus
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 20:26

Post autor: Tomek_Korkus »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jakby ktoś zechciał pomóc byłbym zobowiązany.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mam nadzieję, że ktoś pomoże koledze.

Ja od siebie chciałem dodac, że piszę recenzję Parkan (poprawka w stosunku do poprzedniego postu - na stronie jest tylko krótki opis zdaje się), więc napiszę niebawem trochę o mykach jakie są w tej grze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Parkany 1683 - recenzja

Post autor: Raleen »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Raleen.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 13:45 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: [Wiedeń 1683] Parkany (Dragon)

Post autor: Ulysses »

Pytanie. W przepisach do Wiednia (końcówka 8.63) jest informacja, że od 3 etapu skuteczność ognia dragonów i piechoty sprzymierzonych jest modyfikowana o -1. Czy ten przepis obowiązuje też w Parkanach?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [Wiedeń 1683] Parkany (Dragon)

Post autor: Raleen »

Z samych zasad wynikałoby, że tak, chociaż podnosi to skuteczność ognia, zwłaszcza w obronie przeciwko kawalerii, do bardzo wysokiego poziomu, co też daje znać o sobie w "Wiedniu".
Ja sobie mniejszą skuteczność w pierwszych dwóch etapach pod Wiedniem tłumaczyłem poranną mgłą, ciemnościami o świcie itp.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”