Kircholm 1605 - nowa wersja gry

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43338
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Kircholm 1605 - nowa wersja gry

Post autor: Raleen »

Neoberger pisze: czwartek, 29 października 2020, 12:04 Ochrzanił mnie Pejotl, że się nie znam. Pod Kircholmem było kilka zaciężnych oddziałów niemieckiej piechoty w armii szwedzkiej.
Tak, że przekazuję.
Poza przekazywaniem, może dałoby się jakoś Pejotla zmobilizować, to by coś więcej napisał na ten temat...

Natomiast co do wyglądu szwedzkiej kawalerii, jak się przyglądam jak to wygląda na żetonach, to nie odczuwam jakiegoś dysonansu, może temu, że ikonki nie są zbyt duże (mimo że wzrok mam dobry i widzę je wyraźnie). Jak dla mnie to wyglądają w zasadzie jak jazda z XVII wieku. Które elementy są typowo XVIII-wieczne? I to do tego stopnia, że miałyby wywoływać dysonans? Zgodzę się jedynie z tym, że ta generalnie Szwedzi wyglądają jak po wojnie trzydziestoletniej (jednolite umundurowanie, a nie wiejskie obdartusy), co kiedyś krytykowali lepiej obeznani w tym temacie pisząc w tym wątku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”