Unhappy King Charles (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Unhappy King Charles (GMT)

Post autor: Raleen »

Jacobsen pisze: środa, 17 lipca 2019, 19:53 Wiadomo może coś na temat kolejnej edycji gry? Mam wrażenie, że jest spore zainteresowanie wśród graczy, a tytuł chwytliwy; tym bardziej dziwi mnie brak reakcji ze strony GMT...
Chyba na razie jeszcze nie będzie wznowienia. Przy nowej edycji to jest zawsze pytanie ilu ludzi ją kupi, a z reprezentatywnością głosów na forach bywa pod tym względem różnie (tzn. wydawca, żeby się opłaciło i tak musi sprzedać dużo więcej egzemplarzy niż jest zazwyczaj wypowiadających się). Jeśli szukasz egzemplarza, rozglądałbym się po rynku wtórnym.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Unhappy King Charles (GMT)

Post autor: jacus1944 »

Raleen pisze: piątek, 19 lipca 2019, 07:35
Jacobsen pisze: środa, 17 lipca 2019, 19:53 Wiadomo może coś na temat kolejnej edycji gry? Mam wrażenie, że jest spore zainteresowanie wśród graczy, a tytuł chwytliwy; tym bardziej dziwi mnie brak reakcji ze strony GMT...
Chyba na razie jeszcze nie będzie wznowienia. Przy nowej edycji to jest zawsze pytanie ilu ludzi ją kupi, a z reprezentatywnością głosów na forach bywa pod tym względem różnie (tzn. wydawca, żeby się opłaciło i tak musi sprzedać dużo więcej egzemplarzy niż jest zazwyczaj wypowiadających się). Jeśli szukasz egzemplarza, rozglądałbym się po rynku wtórnym.
GMT nie, ale Phalanx...;-)
https://phalanx.backerkit.com/hosted_pr ... OmzHzYGbGA
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Unhappy King Charles (GMT)

Post autor: Raleen »

Powoli dochodzę do wniosku, że Phalanx zamierza zrobić własne edycje wszystkich popularnych, wydanych przez inne wydawnictwa gier :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Unhappy King Charles (GMT)

Post autor: jacus1944 »

Ja patrzę na to przez pryzmat dostępności...będę miał szansę nabyć nową grę, która dostępna jest już tylko na rynku wtórnym i to w cenie ok. dwukrotnie przekraczającej cenę zaproponowaną w przedsprzedaży przez Phalanx.
W dodatku w fajnej, odświeżonej szacie graficznej. Według mnie same plusy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Unhappy King Charles (GMT)

Post autor: Raleen »

Oczywiście, gdyby gra była w sprzedaży z poprzedniej edycji, nie byłoby sensu jej wydawać. Mnie jakoś naszło na spojrzenie z punktu widzenia wydawcy. Ciekawi mnie z kolei czemu GMT Games nie podjęła się reedycji, skoro to taki dobry tytuł?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”