Revenge (Gołębiewski)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Revenge (Gołębiewski)

Post autor: Raleen »

Figurkowy system średniowieczny, wydany jakiś czas temu przez Gołebiewskiego. Czytałem jedynie, nie grałem, więc trudno mi ocenić. Z tego co zauważyłem zasady nie są klarowne. Zwróciły za to moją uwagę wstawki-cytaty z kronik średniowiecznych - bardzo klimatyczne :) .

Jakie są Wasze opinie :?: Grał w to ktoś kiedyś :?:
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 marca 2007, 16:26 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Nie grałem nigdy, ale przebrnąłem przez zasady... Pamiętam, że system obliczania strat mnie strasznie zadziwił... A cytaty z kronik? Urocze :)
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

System bardzo rozbudowany. Dokładnie przedstawia średniowieczne pole walki, wymaga sporej ilości figurek ale nie są one specjalnie drogie.
Jedyne co kuleje to tłumaczenie... DAJCIE mi zasady po angielsku!!!
W nieokreślonej dokładnie przyszłości mam zamiar przeprowadzić kilka potyczek w tym systemie.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Mam tą grę od wielu lat... ale tylko zasady. Jak przeczytałem pierwszą stronę gdzie jest o ilości figurek to mi się odechciało. A potem jeszcze o wielkości stołu... chyba bym musiał grać na dachu mojego bloku.
A tak na marginesie to czy każdy oddział musi mieć jednolite uzbrojenie.. bo kupićsobie regiment gdzie jest np. 40 pikinierów to nie podobna w Polandowie. Natomiast kupować paczki po 40- figurek gdzie ma 5 takich, 6 takich i jeszcze masę innego sprzętu to też jest to bezsensu i zanim się uzbiera godziwy oddział to piniędzy wypłynie sporo.
Bladyrunner
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:10

Post autor: Bladyrunner »

Heh.
Odziwo figurkowe gry sie tu nie bardzo rozwijają.
Takie problemy możesz miec jesli grasz ołowiem. Proponuje przesiąść się na plastik tym bardziej, że wybór jest coraz lepszy za sprawą konkurencji: Italleri x Zwezda.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

tronę gdzie jest o ilości figurek to mi się odechciało. A potem jeszcze o wielkości stołu...
Zawsze można zagrać w mniejszej skali używając figurek 15/10/6mm. Zmniejszając przy okazji odległości. Ze względów ekonomicznych, ale nie tylko zamierzam przenieść kilka systemów teoretycznie w skali 28/25mm na mniejsze skale jednak jeszcze się nie zdecydowałem, jaka to będzie. Obok aspektu finansowego to taka armia w 10mm albo 6mm wygląda epicko i to mi się podoba, rezygnuje się z detali figurek 28mm, ale masy wojsk przy tych mniejszych skalach wyglądają pięknie.

Co do przepisów Revenge to postaram się odpowiedzieć jak trafie do domu i znajdę książkę.

Plastik także ma sporo zalet, sam używam sporo plastikowych figurek.
terex
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 11:11

Post autor: terex »

Dołaczam sie do powyzszych opinii. Cytaty urocze, cala oprawa super, ale zasady jakos nienajlepiej przetlumaczone. Niestety nie gralem wiec nie bylo jak zweryfikowac.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ogólny opis systemu

http://www.grywojenne.pl/gry_art18.html


Scenariusz Świecin (wojna trzynastoletnia)

http://www.grywojenne.pl/gry_art22.html
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Recenzja/Opis systemu na Bitewnym Zgiełku:

http://www.zgielk.pl/index.php?option=c ... &Itemid=57
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

chetnie sprzedam, rzeczony podrecznik...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”