Ostfront (d.Stalingrad vel Frozen Steppes)

..i inne gry Leguna.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

To dobra wiadomość. Powoli dojrzewa taki pomysł, by z tego zrobić taki sobie produkcik niszowy, wydawany składkowo w wersji ekonomicznej (druk przepisów, mapy i kart we własnym zakresie).

W sprawie tytułu - na wschodniobieszczadzkich szlakach (gdzie 14 lat temu narodziła się faza ruchu odwodów :roll: ) przyszedł mi do głowy taki pomysł:

STALINGRAD
- KONTRUDERZENIE
Front Wschodni 42/43

Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Jeden Stalingrad juz jest....moze jednak cos bardziej odrozniajacego :? :?:
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że ten dragonowski to na pewno nie był pierwszy :wink: . Nawet trudno zliczyć, ile gier pod tym tytułem wydano w USA. Dragon się nie postarał o żadne wyróżnienie - ja oczywiście też o tym nie myślałem :). Gra nie będzie na sprzedaż, chyba że się ktoś zainteresuje na Zachodzie. Tam jednak na pewno będzie to "Frozen Steppes". Można tez to oczywiście zostawić w takiej formie.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Juz wiem :D ! Trzeba myslec po Suworowsku, Niemcy nie mogli wygrac juz dawno ;) , tak wiec gre nazwac mozna "Grand Illusion 1942" - Wielka Iluzja 1942 ;)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Stalingrad 1942- ścieżka chwały :wink:
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Trzy tygodnie przemyśleń na greckich plażach nie były tak owocne jak się spodziewałem, niemniej gruntownie odświeżyłem sobie przepisy i znlazałem kilka miejsc do ich ewentualnego uproszczenia.
Pojawił mi się też taki pomysł, istotny z punktu widzenia wydawania gry metodą hobbistyczno-domową. Jest on pochodną starych koncepcji, by w oparciu o system opracowany dla Frozen Steppes zrobić jeszcze Frozen Swamps i Snowdrift czyli kampanie zimowe 42/43 oraz 41/42 na północ od Orła. Pomysł jest taki, by zrobić od razu zestaw żetonów dla całego frontu wschodniego.

W nawiązaniu do tego pomysłu potrzebna jest nazwa całej serii, do której "Stalingrad-Charków 42/43" byłby tylko podtytułem, tak samo jak "Moskwa-Leningrad 41/42". Może jednak "Kontruderzenie"? Albo "Cios za cios"?
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Moja rada, a wiem coś o projektach nazewniczych, tak jak Ty o robieniu dobrych gier - w ten sposób nieczego nie uzyskasz. Proponuję burzę mózgów według wartości które podasz, następnie przegląd pomysłów pod Twoim kierownictwem. Każdy projekt musi mieć szefa, bez tego wszystko się rozejdzie.
Niby mam dzis dwie propozycje jak to piszę: "Kierunek Ostfront" lub "Verdammt Ostfront!". Tylko cóż z tego, jeżeli nie znam Twoich oczekiwań. Może nie akceptujesz nazwy po niemiecku, może nie akceptujesz nazwy frontu z punktu widzenia tylko jednej strony itd.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Właśnie liczę na taką burzę mózgów. Oczekiwań, czy też wartości nie mam sprecyzowanych - nie jestem w stanie podać kategorii, których bym nie akceptował (poza oczywiście tym, że nazwa ma być raczej krótka i nie może być obraźliwa ;) ). Nazwa "Ostfront" bardzo mi się podoba i zupełnie mi nie przyszło wcześniej do głowy, by użyć tego łatwo zrozumiałego niemieckiego słowa. Co do mojego kierownictwa, to musisz mi jeszcze objaśnić, na czym w takiej sytuacji miałoby ono polegać.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Proponuję tak: wybierasz z dotychczasowych propozycji te, które są Ci najbliższe, uzasadniasz dlaczego i prosisz o ich dalszą eksploatację. Czyli w naszym przypadku - piszesz że Ostfront może być, ale przymiotnik jakiś inny (jaki?). A burza mózgów trwa: "Ostfront 1942/ 43", "Kierunek Ostfront"... itd.

Im bliżej jesteśmy tego czego oczekujesz - tym precyzyjniejsze dajesz wytyczne, aż wreszcie piszesz (mam nadzieję): jest! Nazwą będzie...
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Ha!

Zamarznięte piekło - Stalingrad 1942-43
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Chyba już skrócę Wasze męki. Samo "Ostfront" to jest to! Na mój gust nadaje się wyśmienicie na nazwę serii:

OSTFRONT
Stalingrad-Charków 42/43

OSTFRONT
Moskwa-Leningrad 41/42

Choć oczywiście bardzom ciekaw Waszego zdania.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Mnie pasi! :wink:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Dla mnie w sam raz
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Post autor: anonim »

Jestem za.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

W razie wejścia na rynek rosyjski sugerowałbym tytuł "swiaszczennaja wajna " (Sacred War)
Ten tytuł ma swoje zalety : nie posługuje się stalinowską nomenklaturą ( Wielka Wojna Ojczyźniana) lecz stanowiąc ukłon w stronę Cerkwi jednoszcześnie nawiązuje do znanej pieśni Armii Czerwonej.
:wink:
Zablokowany

Wróć do „Rok 1920, Ostatnia wojna cesarzy”