Rok 1920 (Encore)

..i inne gry Leguna.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Lord Voldemort pisze: niedziela, 25 października 2020, 07:31
Raleen pisze: niedziela, 25 października 2020, 07:04 Pod auspicjami autora na potrzeby testów pewnie mógłbyś zrobić. Tylko trzeba by sprawić, żeby nie wyszło tak, że dostanie go każdy potencjalny chętny na grę i znając polskie realia niektórzy odpuszczą sobie potem jej zakup w wydaniu Phalanxów.
Raczej wypuścimy moduł TTS do testowania i oglądania.
Dlatego jak się dowiedziałem, że wydajecie zrezygnowałem. W szkodę wchodził nie będę.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Aldarus »

Jest moduł cyberborda. Moduł vassala (przynajmniej w kontekście zakupu wydanej gry), chyba niewiele zmieni.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Raleen »

Trwają prace nad nową edycją „Roku 1920”:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: brathac »

Hell yeah!
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: swampgoblin »

To trzeba będzie strzelić z podeszwy, albo wydechu do najbliższego papierniczego, jak już gra wyjdzie. Grafika mapy ładna, z klimatem. Czy bolszewickie szpiony, utrwaliły może na mikrofilmie wygląd żetonów?
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Probe9 »

tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: tomig »

Bardzo dobrze, że powstanie kolejna edycja tej ciekawej gry.
Wcześniejsza wersja posiadała bardzo dobrze przemyślane przepisy, w szczególności o ruchów obwodów.
Niestety grafika nie za bardzo zachęcała, aby zasiąść do stołu.
Również same żetony nie były zbyt udane, nie tylko chodzi o grafikę, lecz również o ich zbyt mały ich rozmiar.
Szkoda, że tak dobra gra przegrywała ze słabszymi tytułami m.in. z uwagi na względy wizualne.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Monthion »

Mnie w dzieciństwie gry docenta (dziś) Flisa jakoś omijały, dopiero dużo dużo później uzupełniłem kolekcję o Rok 1920, ale w sumie nigdy do tego tytułu z nikim nie siadłem, dlatego mam zagwozdkę z zakupem. Natomiast biorąc pod uwagę realia 2021 roku gdy porządne nowe gry coraz częściej chodzą po przeszło 300 zł to cena preorderu dla tego sztosiwa (155 zł) jest naprawdę zachęcająca. Nie dotyczy to oczywiście cebularzy którzy uważają za tę cenę mogliby mieć co najmniej 2 knoty TiS-u ;)
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: swampgoblin »

Monthion pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 22:11 Nie dotyczy to oczywiście cebularzy którzy uważają za tę cenę mogliby mieć co najmniej 2 knoty TiS-u ;)
Jakiś czas temu by starczyło i jeszcze na dwa Harnasie zostało, ale ceny dzieł TiS-u poszły w górę. Teraz większość jest u wydawcy po 85 zł, a reedycja "Pomorza" za 110 zł, co jest paranoją, zważywszy na braki i niesztancowane żetony. Tak, że powoli i argument ceny odpada.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Biorąc pod uwagę liczbę komponentów w grze i to, że 155 złotych to cena na start (potem niby ma być drożej), to powiedziałbym, że nieprzesadnie tanio. To byłem ja, cebulak z Ropczyc (Ropczyce nazywają złośliwe Cebulowem).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: swampgoblin »

Karel W.F.M. Doorman pisze: sobota, 17 kwietnia 2021, 12:54 Biorąc pod uwagę liczbę komponentów w grze i to, że 155 złotych to cena na start (potem niby ma być drożej), to powiedziałbym, że nieprzesadnie tanio.
Co prawda, to prawda. To byłem ja, cebulak z bagien, co cebulę trzyma w koszach, a ziemniory w workach :P
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: dbj »

Regularna cena zapowiadana jest w wysokości 225 zł. Przy obecnych cenach wszelkich gier planszowych to standard. Tym bardziej cena w przedsprzedaży jest kusząca. Myślę, że czasy dobrych gier w cenie do 100 zł już się skończyły. A jaki ostatecznie będzie standard wydania to zobaczymy, szczególnie jestem ciekawy jakości sztancy żetonów.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Ulysses »

Ciekawy jestem jakie będą zmiany w stosunku do oryginału, który mam. Jeśli mało znaczące (nie licząc oczywiście jakości wydania) to raczej sobie daruję. Natomiast chętnie kupię " Ostatnią wojnę cesarzy." Obawiam się jednak, że "OWC" może nie zostać wydany, gdyż trudno liczyć, że "1920" będzie jakimś wielkim sukcesem. W Polsce cena ok. 220 zł to dużo, o ile się nie mylę to będzie najdroższa polska heksowa gra wojenna w historii. Zaś na zachodzie 1920 rok jest tematem zbyt niszowy (w przeciwieństwie do I wś). Mam nadzieję, że się mylę bo gra jest bdb.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Leliwa »

Ulysses pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 07:56 Ciekawy jestem jakie będą zmiany w stosunku do oryginału, który mam. Jeśli mało znaczące (nie licząc oczywiście jakości wydania) to raczej sobie daruję. Natomiast chętnie kupię " Ostatnią wojnę cesarzy." Obawiam się jednak, że "OWC" może nie zostać wydany, gdyż trudno liczyć, że "1920" będzie jakimś wielkim sukcesem. W Polsce cena ok. 220 zł to dużo, o ile się nie mylę to będzie najdroższa polska heksowa gra wojenna w historii. Zaś na zachodzie 1920 rok jest tematem zbyt niszowy (w przeciwieństwie do I wś). Mam nadzieję, że się mylę bo gra jest bdb.
Póki co w przedsprzedaży znacznie taniej 155 złotych. I wysyłka za darmo.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Rok 1920 (Encore)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja uważam, że dla graczy na zachodzie tematy niszowe też są interesujące. Widać to np. po Kliszowie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rok 1920, Ostatnia wojna cesarzy”