Wojna na Ukrainie 2022

Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: jimmor »

Czyli CBS został zrobiony w konia przez AI...? Wolski sugerował, że ten reportaż, to też tak naprawdę robota owej ekspertki a CBS go tylko zrealizował (https://www.youtube.com/watch?v=VQnh_sVhGDw&t=941s).
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 257
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Lampka »

Czy Ukraina zaprzeczyła temu raportowi? Czy stwierdzili wprost, że to nieprawda i nie rozmieszczali wojska w szpitalach itd., czy tylko mówią, że ten raport to nic więcej niż rosyjska propaganda? Bo ja nie spotkałem się jeszcze by wprost powiedzieli, że AI w sprawie łamania prawa mówi nieprawdę.
Patrząc co się dzieje w Chinach nie zdziwiłbym się gdyby USA szykowało grunt pod wycofanie się z pomocy Ukrainie by móc się skupić na Pacyfiku.
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: RAJ »

Lampka pisze: wtorek, 9 sierpnia 2022, 13:55 Patrząc co się dzieje w Chinach nie zdziwiłbym się gdyby USA szykowało grunt pod wycofanie się z pomocy Ukrainie by móc się skupić na Pacyfiku.
Po co mieliby to robić? Mają wymarzoną sytuację, czyli Rosja jest zaangażowana w wojnę, która nie angażuje ani jednej amerykańskiej brygady.
Wsparcie jakie przekazują Ukrainie to w ich skali fistaszki.
Do tego na Pacyfiku nie potrzebują sił lądowych tylko flotę i lotnictwo.

Wycofanie wsparcia dla Ukrainy wręcz by osłabiło ich sytuację na Pacyfiku. Gdyż uwolniłoby Rosję z zabójczej pułapki a równocześnie zwiększyło zagrożenie dla NATO i cała Europa domagałaby się zwiększonego zaangażowania w obronę przed Rosją.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: jimmor »

https://t.me/bbbreaking/132354

"Из Новофедоровки массово выезжают туристы и местные жители"

Turyści masowo opuszczają Novofedorovkę. Turyści?

Ale panika niepotrzebna, bomby same wybuchły, ktoś po pijaku upuścił...
https://t.me/bbbreaking/132365
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 257
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Lampka »

RAJ pisze: wtorek, 9 sierpnia 2022, 14:27
Lampka pisze: wtorek, 9 sierpnia 2022, 13:55 Patrząc co się dzieje w Chinach nie zdziwiłbym się gdyby USA szykowało grunt pod wycofanie się z pomocy Ukrainie by móc się skupić na Pacyfiku.
Po co mieliby to robić? Mają wymarzoną sytuację, czyli Rosja jest zaangażowana w wojnę, która nie angażuje ani jednej amerykańskiej brygady.
Wsparcie jakie przekazują Ukrainie to w ich skali fistaszki.
Do tego na Pacyfiku nie potrzebują sił lądowych tylko flotę i lotnictwo.

Wycofanie wsparcia dla Ukrainy wręcz by osłabiło ich sytuację na Pacyfiku. Gdyż uwolniłoby Rosję z zabójczej pułapki a równocześnie zwiększyło zagrożenie dla NATO i cała Europa domagałaby się zwiększonego zaangażowania w obronę przed Rosją.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo opinia publiczna - nie wiem jaki stosunek do wojny na Ukrainie ma społeczeństwo USA i jakby się zaopatrywało na włączenie się do działania na Pacyfiku przy niezakończonej Ukrainie albo druga opcja jaka mi przyszła do głowy jest taka, że wywiad USA podejrzewa, że wojna jest przegrana i chce się wycofać z twarzą.

Ale to tylko moje podejrzenia, bo nie mogę zrozumieć skąd taka zmiana w mediach i tyle.
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: adalbert »

Ja również uważam, że obecna wojna na Ukrainie i jej przebieg jest w geopolitycznym interesie USA i chyba nawet nie spodziewali się, że będzie tak "dobrze". Należy pamiętać, że USA jest nadal światowym gigantem i ma też narzędzia, aby przerzucać/niwelować koszty swojego zaangażowania. To, że ten kraj imploduje wewnętrznie pod obecną administracją (moim zdaniem), to inna historia.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

W interesie, ale nie wywołany przez USA. Zresztą upadek Rosji jest też w naszym interesie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Darth Stalin »

"Upadek" w sensie...? Bo kolejna wojna domowa tamże może się nam odbić czkawką o wiele większą niż obecna wojna na Ukrainie.
Nb. "upadłe państwa" całkiem niedawno mieliśmy lub mamy okazję obserwować - Albania, Somalia, Libia... Coś takiego tuż za naszą granicą...? Brawo... :o
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,6209806

Ukraina odbudowuje połączenie normalnotorowe Polski z Rawą Ruską. Do 1945 zarówno linia na Muninę jak i na Rejowiec były normalnotorowe.

Poza tym
- Ukraina rozpocznie stopniową budowę europejskiej kolei, aby połączyć ukraińską kolej z UE - mówił szef rządu. Wyjaśniał wówczas, że początkowo przejście na tory europejskie nastąpi w dużych węzłach komunikacyjnych i dużych miastach, a potem stopniowo obejmie cały kraj.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: jimmor »

A właśnie turyści:
Ministerstwo Obrony Ukrainy przypomina, że ​​obecność wojsk okupacyjnych na terytorium ukraińskiego Krymu jest nie do pogodzenia ze szczytem sezonu turystycznego.
Obrazek
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: adalbert »

Darth Stalin pisze: wtorek, 9 sierpnia 2022, 20:30 "Upadek" w sensie...? Bo kolejna wojna domowa tamże może się nam odbić czkawką o wiele większą niż obecna wojna na Ukrainie.
Nb. "upadłe państwa" całkiem niedawno mieliśmy lub mamy okazję obserwować - Albania, Somalia, Libia... Coś takiego tuż za naszą granicą...? Brawo... :o
Nie twierdzę, że USA wywołały wojnę, ale nie mam ambicji typu "upadek" Rosji, bo nie wiadomo, co to właściwie ma oznaczać (na pewno dobre wytłumaczenie dla długotrwałego globalnego kryzysu i konieczności poświęceń ze strony Kowalskiego). Upadki reżimów (Kadafi, Husajn, itp.) kojarzą mi się ogólnie z destabilizacją regionów.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ale ja mam nadzieje na upadek państwa rosyjskiego i jego pokawałkowanie. Rosja jako taka jest państwem niebezpiecznym dla Europy. Jedyne co mnie martwi to posiadanie przez rosyjskiego troglodytę atomowej pały.

Silna Rosja jest zwyczajnie niebezpieczna, a na jej ucywilizowanie do standardów łacińskich nie mam żadnej nadziei.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Darth Stalin »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 9 sierpnia 2022, 22:55 Ale ja mam nadzieje na upadek państwa rosyjskiego i jego pokawałkowanie. Rosja jako taka jest państwem niebezpiecznym dla Europy. Jedyne co mnie martwi to posiadanie przez rosyjskiego troglodytę atomowej pały.

Silna Rosja jest zwyczajnie niebezpieczna, a na jej ucywilizowanie do standardów łacińskich nie mam żadnej nadziei.
Sorry, ale twoja "nadzieja" jest ewidentnie sprzeczna z tym, o czym piszesz dalej. "Upadek i rozkawałkowanie" atomowego mocarstwa tuż u naszych granic to nie jest coś, czego chcielibyśmy doświadczyć.
Nb. kto i jak miałby Rosję "kawałkować"? Akurat obecne terytorium Rosji w swoim kształcie terytorialnym i ludnościowym funkcjonuje już ładnych kilkaset lat i nie widać jakichś wewnętrznych tendencji odśrodkowych - jego "rozkawałkowanie" wymagałoby po prostu agresji i podboju. A kto miałby się na to poważyć...?
Poza tym czemu uważasz, że Rosja jako taka jest "niebezpieczna dla Europy"? Jakieś może historyczne przykłady takiego "niebezpieczeństwa"? Bo EUROPA jest ździebko większa niż Rzeczpospolita czy nawet kraje z nami sąsiadujące... a w dziejach tejże Europy można znaleźć całkiem liczne przykłady współpracy krajów europejskich z Rosją - co jest naturalne i zrozumiałe.
Każdy kraj ma swoje interesy i w ramach ich realizacji współpracuje z innymi.

A już pisanie o "rosyjskim troglodycie"... no sorry, ale w czym niby Rosja i Rosjanie są gorsi - czyniąc politykę - od "łacińskiej Europy" (wedle ciebie najwyraźniej "bardziej cywilizowanej" etc.)?
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Lehto »

Rosji jako takiej nie pokawałkujesz, niemniej okalające ją azjatyckie państwa satelickie z Kazachstanem na czele, pokazują chęć wyjścia z rosyjskiej strefy wpływów - tyle, że tam czeka już chińska panda.
Co do "polityki w stylu "troglodyty" - imo, różni się od "zachodniej" tym, że Rosja robi to własnymi rękami, często bezpośrednio - zachód uprawia politykę w białych rękawiczkach a USA nie mają oporów by wykorzystywać mniejszych sojuszników do uprawiania własnej polityki. Ot taka różnica pomiędzy spożywaniem posiłku sztućcami a rozrywaniem mięsa rękami... ;-)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wojna na Ukrainie 2022

Post autor: Darth Stalin »

No, co do tych "białych rękawiczek" to też bym się spierał - Amerykanie już parę razy wleźli bezpośrednio sami, podobnie jak Europa (Libia, Syria, Jugosławia, Afganistan, Irak) i też niekoniecznie "cywilizowanie".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”