Doktorat J. Bartosiaka

Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: TKS »

Co prawda "bohaterem" jest Bartosiak, ale Wolski dobrowolnie zapisał się od "nagonki" na doktorat...
https://twitter.com/wolski_jaros/status ... 8705746944
Ktoś coś tam samemu czytał może?

P.S. Ja ze swojej strony przypominam sobie jak na PW była afera bo pewien doktor (wieloletni pracownik polibudy) chciał sobie zrobić habilitację...
I wyszło, że jego praca to kompilacja starych, cudzych opracowań...
Co wykryto dlatego, że w jednej z prac był błąd "w rachunkach".
Skończyło się tak, że ten co wykrył sprawę został odesłany na emeryturę - coby w przyszłości nie bruździł... :/
I to tyle mojego słowa na temat "dyplomów".
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: jimmor »

Wolski zaczynał karierę występami w TVN a teraz ewidentnie zdryfował do drugiego ścieku... mnie tam Bartosiak ani brat ani swat ale szczucie na niego Czarnka to poniżej pewnego poziomu już jest...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Raleen »

Prof. Góralczyk staje w obronie Bartosiaka: Doktorat był pionierski. Czy można mówić o plagiacie, jeśli jest tam zbiorczy przypis?

„Doktorat J. Bartosiaka napisany w 2015 r. byl jednym z najlepszych, jakie znam i miałem w ręku. Był na naszym rynku pionierski i nie dziwi fakt, że jego późniejsza wersja książkowa odniosła taki sukces - i wywindowała Autora na pozycje, na których się znalazł” - napisał na Twitterze prof. Bogdan Góralczyk, politolog, były dyplomata.

Więcej: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/6483 ... bartosiaka
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Radosław Kotowski »

Wydaje mi się, że Bartosiak nie dopełnił staranności w opracowaniu przypisów do tego niewielkiego fragmentu pracy.
A kosa Wolskiego z Bartosiakiem była od kiedy pamiętam. Wystarczyło śledzić grupę "Obrona PRO" na facebooku.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Lakeman_GJ
Sergent
Posty: 142
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2020, 11:55
Has thanked: 28 times
Been thanked: 90 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Lakeman_GJ »

Ciekawe jest, to że cała "afera" zaczęła się od tweeta udzielającego się czasem i tutaj Michała Piegzika, który uznał, że nie może dłużej tolerować bzdur, które J. Bartosiak szerzy na temat II WŚ na Pacyfiku (np. że w planach japońskich z 1941 r było zniszczenie Kanału Panamskiego i blokada zachodniego wybrzeża USA, mylenie Indii z Indiami Holenderskimi itp.). Opublikował recenzję podrozdziału książki J. Bartosiaka na Twitterze, no i się zaczęło..
J. Bartosiak podał źródło tych rewelacji - raport RAND (amerykańskiego think-tanku). Okazało się, że tekst podrozdziału w książce Bartosiaka w ok 90% to wprost tłumaczenie tego raportu RAND.
J. Centek wziął pod lupę podrozdział dotyczący I Wojny Światowej - ponad 25% żywcem przepisane (tzn przetłumaczone z angielskiego na polski). A w tekście końcowym żadnych cudzysłowów - tylko przypis w nagłówku rozdziału: na podstawie...
Pod krytykę M. Piegzika podpięli się "polityczni" przeciwnicy J. Bartosiaka, przez co sprawa nabrała rozgłosu.

Co ciekawe, nie zabrakło komentarzy, że M. Piegzik działa na zlecenie polskiego rządu, któremu nie w smak jest działanie J. Bartosiaka... Przerażające jest, jak niektórzy ludzie wszędzie widzą teorie spiskowe...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 maja 2023, 10:30 przez Lakeman_GJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: TKS »

To że Wolski od lat "podważa" bartosiakowe tezy to ja doskonale wiem.
Ja też nie zgadzam się ze wszystkim.
Ale też nie jestem jak chorągiewka i nie powtarzam tego co akurat jest modne wśród kolegów ;)

Sęk w tym, że Wolski nie podjął się debaty z Bartosiakiem - gdy była mu proponowana.
A teraz sobie publicznie dworuje...
Jest to żałosne...


Zwłaszcza że - widząc po nagraniach - Wolski dużo gorzej prezentuje się gdy o czymś ma mówić.
Te błędy, problemy z przypomnieniem sobie pewnych faktów, nazw itp... Jak na kogoś kto określa się ekspertem, kogoś kto publikuje teksty to naprawdę słabo...
Ja nie publikuję, nie jestem ekspertem - a takich problemów nie mam.

P.S. O kolegach z klubiku wzajemnej adoracji ObronaPro nie będę się wypowiadać... Pamiętam jak 2016 domorośli "amerykaniści" brandzlowali kto to będzie prezydentem - zupełnie zakrzykując tych, którzy sugerowali, że może wygrać Trump - no bo się "nie znajo".
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: jimmor »

Wolski to influencer a Bartosiak to guru sekty. Operują na zupełnie różnych płaszczyznach, jakakolwiek dyskusja jest niemożliwa. A już z pewnością nie dyskusja merytoryczna czy "ekspercka". Po tym poziomie jeden się ślizga by nabijać sobie zasięgi a drugi wyciąga z niego tylko zestaw faktów zgodny z prawdami swojej nowo objawianej wiary i trudne obco brzmiące terminy w geopolitycznej nowomowie...
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: RAJ »

jimmor pisze: poniedziałek, 29 maja 2023, 10:56 trudne obco brzmiące terminy w geopolitycznej nowomowie...
To mniej więcej tak, jakbyś zarzucał fizykowi, że używa trudne obco brzmiące terminy fizyczne...
Bartosiak różne rzeczy gada, czasem ma rację, czasem nie ma, ale jednego nie można mu odmówić. Jest twórcą sukcesu rozpowszechnienia geopolityki w świadomości Polaka-Szaraka i debacie publicznej.
Co niejako w konsekwencji wymusza również szersze zajęcie się tematem przez 'elyty'.
A to jest bardzo ale to bardzo dobrze dla Polski.
Nie nazwałbym go też guru sekty, raczej celebrytą i idolem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: jimmor »

Celebryta i idol to Wolski. Natomiast Bartosiak buduje niepiwotalny ośrodek siły
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: RAJ »

Siły do czego?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: jimmor »

"Naszym celem jest uczynienie ze Strategy&Future ważnego źródła myśli geopolitycznej w Polsce i w Europie."

"Nie będziemy się bali tworzyć własnych przemyśleń i recept na przyszłość. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy wpływać na kształt debaty publicznej lub być może nawet go definiować."

"Chcemy podzielić się naszą perspektywą na wydarzenia kształtujące losy świata..."

Ja tam mam takie skojarzenie:

Obrazek
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: TKS »

Wolski - idol?
Tylko celebryta, któremu "wojna" pozwoliła się wyrwać z małego klubiku wzajemnej adoracji.

Bartosiak zrobił sobie biznes - pisze książki, robi występy...
Da się żyć...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10379
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

TKS pisze: poniedziałek, 29 maja 2023, 13:13 Wolski - idol?
Tylko celebryta, któremu "wojna" pozwoliła się wyrwać z małego klubiku wzajemnej adoracji.

Bartosiak zrobił sobie biznes - pisze książki, robi występy...
Da się żyć...
Widać adwokatura do końca nie służy.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: RAJ »

jimmor pisze: poniedziałek, 29 maja 2023, 13:07 "Naszym celem jest uczynienie ze Strategy&Future ważnego źródła myśli geopolitycznej w Polsce i w Europie."

"Nie będziemy się bali tworzyć własnych przemyśleń i recept na przyszłość. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy wpływać na kształt debaty publicznej lub być może nawet go definiować."

"Chcemy podzielić się naszą perspektywą na wydarzenia kształtujące losy świata..."

Ja tam mam takie skojarzenie:
A gdzie Ty tu widzisz tworzenie siły? To jest raczej typowy opis wpływowego think-tanku.
Definiowanie debaty publicznej nie definiuje efektów tej debaty, więc znowu nic o jakiejś mitycznej sile...
Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 29 maja 2023, 13:15 Widać adwokatura do końca nie służy.
Widać wolał poświęcić się swojej pasji.
Nie wolałbyś zrezygnować z adwokatury i utrzymywać się z grania, tworzenia i może wydawania gier?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Doktorat J. Bartosiaka

Post autor: jimmor »

Według mnie Bartosiak jest czymś więcej niż analitykiem czy publicystą. Angażuje się aktywnie w politykę (CPK, Republikanie). Może się zniechęcił i postanowił zostać niezależnym komentatorem... a może S&F ma być tylko odskocznią. Moim zdaniem to nie jest typ, któremu wystarczy fotel w loży szyderców: on chce swoje idee wcielać w życie. Dla niego popularność jest środkiem, dla Wolskiego celem. Ale może się mylę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”