U.S. Space Force

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

U.S. Space Force

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: Antypirx »

Obrazek
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: Hiena »

Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: swampgoblin »

Obydwa klipy bardzo ładne, zwłaszcza ten drugi, końcówka miażdży. Tak się czasem zastanawiam, czy ludzkość zdąży stoczyć między sobą wojnę w kosmosie, ale taką prawdziwą, nie tylko z użyciem automatów, środków bezzałogowych i pocisków, zanim sama rozwałkuje się na Ziemi. Raczej się nie zanosi.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: U.S. Space Force

Post autor: Torgill »

swampgoblin pisze: wtorek, 19 maja 2020, 00:41 Obydwa klipy bardzo ładne, zwłaszcza ten drugi, końcówka miażdży. Tak się czasem zastanawiam, czy ludzkość zdąży stoczyć między sobą wojnę w kosmosie, ale taką prawdziwą, nie tylko z użyciem automatów, środków bezzałogowych i pocisków, zanim sama rozwałkuje się na Ziemi. Raczej się nie zanosi.
A ja powiem przewrotnie, że w pewnym momencie rozwoju konflikt w kosmosie będzie bardziej prawdopodobny niż na Ziemi. Przy czym mówię o sytuacji, gdzie różne kraje, organizacje i firmy będą posiadać bazy na Księżycu, Marsie i w innych miejscach. Taki konflikt może wybuchnąć nawet nie tyle o minerały, ale o... wodę. A co jeśli jakieś mocarstwo/organizacja zbuduje stację w jakimś ważnym punkcie, np. jednym z punktów Lagrange'a i uzna, że nikt inny nie może się tam zbliżać?
Jak tylko nasza aktywność kosmiczna opuści orbitę, to takie konflikty staną się bardziej prawdopodobne. Technologia się zmienia, ale ludzie nie bardzo.

W temacie - polecam: https://youtu.be/cT0L2o3oTe0
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: Antypirx »

Jeden z ważnych punktów zajmie pełnomocnik Błaszczaka:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... smosu.html
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: U.S. Space Force

Post autor: Torgill »

Antypirx pisze: czwartek, 21 maja 2020, 18:07 Jeden z ważnych punktów zajmie pełnomocnik Błaszczaka:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... smosu.html
Bardzo dobra decyzja. Nawet spóźniona.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: swampgoblin »

Torgill pisze: środa, 20 maja 2020, 01:34 A ja powiem przewrotnie, że w pewnym momencie rozwoju konflikt w kosmosie będzie bardziej prawdopodobny niż na Ziemi. Przy czym mówię o sytuacji, gdzie różne kraje, organizacje i firmy będą posiadać bazy na Księżycu, Marsie i w innych miejscach. Taki konflikt może wybuchnąć nawet nie tyle o minerały, ale o... wodę. A co jeśli jakieś mocarstwo/organizacja zbuduje stację w jakimś ważnym punkcie, np. jednym z punktów Lagrange'a i uzna, że nikt inny nie może się tam zbliżać?
Jak tylko nasza aktywność kosmiczna opuści orbitę, to takie konflikty staną się bardziej prawdopodobne. Technologia się zmienia, ale ludzie nie bardzo.

W temacie - polecam: https://youtu.be/cT0L2o3oTe0

Jeśli wyściubimy nosa poza orbitę, to jak najbardziej. Mam po prostu wątpliwości, czy to nastąpi w dającej się przewidzieć przyszłości, a jeśli tak to czy na taką skalę, jaką mamy obaj na myśli. Technicznie jest to możliwe na pewno od końca lat
60. (przynajmniej Księżyc i część punktów libracyjnych układu Ziemia - Księżyc i Ziemia - Słońce), a jednak od ostatniej misji księżycowej Apollo nic się dzieje w kwestii lotów załogowych poza orbitę ziemską. Sowieci po klęsce swojego programu lunarnego skupili się na stacjach orbitalnych, Jankesi na wahadłowcach i tyle. Brak woli politycznej, a co za tym idzie przyznania pieniędzy na ten cel, który jest ryzykowny. A w dzisiejszym świecie priorytetem jest ograniczanie ryzyka, prewencja, kontrola i inwigilacja społeczeństwa (wszystko w imię naszego bezpieczeństwa oczywiście) świadczenia socjalne "walka" z ocieplaniem klimatu i tak dalej, czyli po prostu budowanie socjalizmu. Do tego USA, Rosja i Chiny i tak wydają masę kasy na cele militarne, dolicz do tego polityków, którzy w każdym kraju zdolni są wyrzucić w błoto dowolną sumę pieniędzy. Wszystko to, tworzy moim zdaniem sytuację, w której nieprędko zobaczymy amerykański bojowy pojazd kosmiczny, zbliżający się do chińskiej
stacji w punkcie Lagrange'a z zamiarem unieszkodliwienia jej. To jest zresztą kolejny problem, bo jeśli w takich misjach mieliby brać udział ludzie, to skąd ich wziąć, jak wyszkolić, ile znów wydać na to pieniędzy, mając na uwadze, że w przestrzeni kosmicznej, czy na powierzchni innych ciał niebieskich, większość strat, będzie stratami bezpowrotnymi. Pomijam tu już kwestię morale w takich warunkach. Albo - tu już lekko odlecę - wyobraź sobie atak drużyny "piechoty" bądź plutonu łazików na jakąś bazę księżycową. Jak udzielić pierwszej pomocy rannym? Każde przebicie skafandra to potencjalna śmierć. Jak zająć taką bazę? Niszczyć całości się nie opłaca, więc, co, wysadzić śluzę powietrzną? Bo dobrowolnie by raczej nie otworzyli. Co z załogą? Wziąć ich do niewoli? Jeńcy będą zużywali przynajmniej tlen, zakładając pewną dozę humanitaryzmu, również wodę i jedzenie.
Pewnie część tych problemów dałoby się rozwiązać, ale pod warunkiem zbudowania infrastruktury, bazy materiałowej i logistyki na miejscu potencjalnego konfliktu. A patrząc bardziej realistycznie, to pewnie gdzie się da, czarną robotę odwalać będą roboty/drony. Ale to znów nie spełnia mojego zastrzeżenia z pierwszego postu, o prawdziwej, "ludzkiej" wojnie w kosmosie.
Twoje ostatnie zdanie o technologii i ludziach to święte słowa - od zarania cywilizacji, jest tu jeden wielki bajzel.
Filmik obejrzałem, jest to oczywiście logiczne, Kosmos to kolejna przestrzeń do ekspansji militarnej i rywalizacji, pytanie kiedy i czy w ogóle na jakąś większą skalę, zważywszy na wszystkie problemy na Ziemi.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: Antypirx »

Osobiście uważam, że my, Polacy, przy małej korekcie pochytalibyśmy temat. Pan ze sklepu komputerowego na osiedlu przeliczył, że całkowity koszt wysłania w lipcu na Marsa łazika w nowej misji i jego służby na miejscu przez cały rok marsjański, będzie niższy niż koszt utrzymania pracowników ZUS-u przez rok ziemski. Jak będę w sklepie następnym razem to mi powie, jaki byłby koszt wysłania wszystkich na Marsa :/
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: swampgoblin »

Antypirx pisze: sobota, 23 maja 2020, 06:13 Osobiście uważam, że my, Polacy, przy małej korekcie pochytalibyśmy temat. Pan ze sklepu komputerowego na osiedlu przeliczył, że całkowity koszt wysłania w lipcu na Marsa łazika w nowej misji i jego służby na miejscu przez cały rok marsjański, będzie niższy niż koszt utrzymania pracowników ZUS-u przez rok ziemski. Jak będę w sklepie następnym razem to mi powie, jaki byłby koszt wysłania wszystkich na Marsa :/

W pełni się z Tobą zgadzam, myślę że Pan z komputerowego też ma rację, ale nie do końca - dwa łaziki marsjańskie też by taniej wychodziły. Myślę, że koszt wysłania ich wszystkich byłby spory, ale za to jednorazowy i co więcej, byłby z tego pożytek - czyniliby szkody na Marsie, a nie na Ziemi.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: U.S. Space Force

Post autor: Antypirx »

"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”