Wolski o Wojnie

Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Teufel »

Ja wiem kim byli obydwaj a żaden ze mnie specjalista od historii. Jest to znana postać (po wzięciu do niewoli pisał dla US Army sporo o Sowietach) i Zychowicz z racji rzekomego zainteresowania kwestiami niemieckimi winien mieć wiedzę na temat. Nie jest tak znany jak Guderian czy Rommel, ale jest obecny w każdej pozycji praktycznie o starciach na froncie wschodnim.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 września 2022, 09:08 przez Teufel, łącznie zmieniany 2 razy.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2825 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Skoro dowodził dwiema armiami pancernymi? Ja tego nie wiedziałem. Zychowicz nie interesuje się chyba za bardzo militariami. A na pewno ma dość słabe o nich pojęcie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Teufel »

O historii jako takiej też ma słabe pojęcie.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: TKS »

RAJ pisze: wtorek, 27 września 2022, 08:03 Dla odmiany Wojczal zabłysnął filmikiem o wspaniałej rosyjskiej mobilizacji i jak to Ukraina ma teraz przesrane... Gdyby to Bartosiak wyprodukował te głupoty to Wolski nie powstrzymałby sie od ironicznych komentarzy. Ale że to jego kolega, to uzna, że nic się nie było tematu...
https://twitter.com/wolski_jaros/status ... gr%5Etweet
business as usual

Mamy plemiona polityczne to i geo-politiczne bendom

Problem polega często na tym że głęboka wiedza w bardzo wąskim zakresie "przesłania" potem możliwość spojrzenia szerzej...
Słowem drzewo przysłania las.
Co z tego że np. Wolski zna leoparda niemal "do ostatniej śrubki" skoro np. wojsko to on teraz widzi - gdy go zaproszą i nie wie jak wyglądają realia - z czym się żołnierz boryka.
A np boryka się z tym ze w jednej JW za tą samą stawkę żywieniową kantyna wyda jeśli nie smaczny to przynajmniej syty posiłek - a w innej jakoś "zawsze brakuje".


Wiecie jaki jest największy problem wojska polskiego - moim zdaniem...
Nie jest nim setki BWP-1 w WPiZ czy obrona przeciwlotnicza
Jest nim NEPOTYZM...
I to jest pierwszy problem

Drugi t system awansu...
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 września 2022, 09:17 przez TKS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Teufel »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 27 września 2022, 09:06 Skoro dowodził dwiema armiami pancernymi?
Trzema ;)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2825 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Teufel pisze: wtorek, 27 września 2022, 09:16
Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 27 września 2022, 09:06 Skoro dowodził dwiema armiami pancernymi?
Trzema ;)
W Victory Roads nie ma sztabów armii. Czuję się usprawiedliwiony. :oops:
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: RAJ »

Teufel pisze: wtorek, 27 września 2022, 09:05 Ja wiem kim byli obydwaj a żaden ze mnie specjalista od historii. Jest to znana postać (po wzięciu do niewoli pisał dla US Army sporo o Sowietach) i Zychowicz z racji rzekomego zainteresowania kwestiami niemieckimi winien mieć wiedzę na temat. Nie jest tak znany jak Guderian czy Rommel, ale jest obecny w każdej pozycji praktycznie o starciach na froncie wschodnim.
Sorry ale to bzdura. Zainteresowanie niemieckimi kwestiami to bardzo szeroki temat a dowódcy niemieckich armii, nawet świetni, to zaledwie niewielki wycinek niewielkiego wycinka niewielkiego wycinka [...] niewielkiego wycinka tego tematu.
Zychowicza nie interesuje jak przebiegała dana operacja na poziomie podstawowym, gdzie przesunęła się jakaś dywizja czy nawet armia, jaką taktykę w jakiejś walce zastosowała. Co najwyżej interesuje go, że jakaś armia była i coś tam się ogólnie na froncie działo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2825 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Najważniejsze, że Austriak i że w Wielkiej Wojnie dowodził kompanią bicykli. ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: TKS »

https://www.youtube.com/watch?v=fU_fNqwIyzc
26:45
Baćka nigdy nie inwestował w armię - i nie traktował jej jako "krytycznie ważny komponent" - stąd nawet Bangladesz wydawał więcej na armię...
Baćka inwestował MSW, bo te siły pacyfikują cywilów...
No nie wiem na ile bał się wojskowych, którzy mogli być bardziej przywiązani do Moskwy

I to tyle na temat "krótkiej" wiedzy eksperta... Który nawet nie wie, że brygady powietrznodesantowe/desantowo-szturmowe SZ RB to są "tylko z nazwy". De facto są to jednostki zmotoryzowane (piechota na BTR + holowane D-20) w sile pułku...
A BZ mają po 2 bataliony czołgów... Owszem gros BZ jest skadrowana i na stanie P prezentuje de facto siłę batalionowej grupy taktycznej - ale wyjątkiem jest defiladowa i "układowa" 120 Brygada z Mińska, która ma komplet...
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 215
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 44 times
Been thanked: 39 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: SeeM »

I dzięki temu wątkowi mam w miarę pojęcie o wojnie na Ukrainie uzupełnioną o o erratę z forum Strategie. (-: Wszyscy wygrywają.

Liczebność oraz jakość białoruskich brygad zostanie zweryfikowana w jedyny możliwy sposób. Brak ich zaangażowania w wojnę oznacza, że się do niej nie nadają.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: TKS »

Bo i bez tej sytuacji wiadomo że się nie nadają...
Przez 30 lat głównym źródłem finansowania wojska - była sprzedaż własnych aktywów... Sprzedali min. posiadane czołgi T-80, co ciekawe sprzedali to i owo Kijowowi po 2013...
Nowy sprzęt białoruskiej to głownie darowizny... Sami to kupili i to z bólem tuzin Su i JAKi-130 (przy których nasze FA-50 to faktycznie F-16)
Symptomatyczne jest to że będąc współproducentem ppk (Peleg i ppk Skif) w ramach "modernizacji" BMP-2 stosują trącające myszką faktorie...

Baćka by ruszyć swą armie musiałby jaką mobilizacje zrobić (by rozwinąć choć te 4 BZ) - a na to go raczej nie stać... Bo armia złożona ze zmobilizowanych i w...nych cywili w jego sytuacji to nie najlepszy pomysł...
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: TKS »

https://www.youtube.com/watch?v=sEuIC8SmkSM
Cóż była debata i po debacie - słabo generalnie...

Za to Wolski odsłonił przyłbicę i oświadczył business as usual...
Czy też pecunia non olet:
https://alt.pl/spokojnie-o-wojnie-jaroslaw-wolski/

Ja tam pozycje Wolskiego mam na półce - ale tej nie kupię...
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1902
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 481 times
Kontakt:

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: jimmor »

Ale jaka awantura o podpisy :D Zaczynam podejrzewać celowy trolling ze strony Wolskiego w celu nagłośnienia publikacji.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 180 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Darth Stalin »

Karel W.F.M. Doorman pisze: wtorek, 27 września 2022, 08:56 Ja też nie wiem kto to generał Raus. Za to ilu wie kim był komandor Arleigh Burke, ten od niszczyciela ;-) ?
Akurat ja wiem :D I o Erhardzie Rausie też wiem :D
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10560
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2096 times
Been thanked: 2825 times

Re: Wolski o Wojnie

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Darth Stalin pisze: czwartek, 20 października 2022, 20:29 Akurat ja wiem :D I o Erhardzie Rausie też wiem :D
Brawo ;-) Nie wszyscy interesują się Heer w takim stopniu, by wiedzieć kim był generał Raus, albo US Navy w latach 1941-45, by wiedzieć kim był Arleigh Burke.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”