Europa vs Chiny

Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Europa vs Chiny

Post autor: Hiena »

Jeszcze raz - Europa potrafi budować fabryki i nadal buduje. Zacząłeś od mówienia o zdolności do budowania fabryk, więc to mamy :)
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Europa vs Chiny

Post autor: TKS »

Hiena pisze: czwartek, 21 kwietnia 2022, 15:26 Jeszcze raz - Europa potrafi budować fabryki i nadal buduje. Zacząłeś od mówienia o zdolności do budowania fabryk, więc to mamy :)
Przestaniesz kłamać? Co ja napisałem.
TKS pisze: poniedziałek, 18 kwietnia 2022, 13:44 Gdzie? W Europie z kosmicznymi cenami energii? Chorymi przepisami duszącymi jakikolwiek przemysł?

UE musiałby do góry nogami wywrócić zarówno politykę klimatyczną jak i społeczną by móc myśleć o oderwaniu się od azjatyckiego cyca...
Jeszcze raz Europa swymi regulacjami prawnymi prowadzi politykę wymuszającą przeniesienie przemysłu do innych państw.
Przemysł w Europie nie jest konkurencyjny (min. z uwagi na wspomniana politykę) i jedynym (pozornym) ratunkiem były póki co protekcjonistyczne regulacje prawne premiujące "europejskie" podmioty (np. motoryzacja).

Europa nie wybuduje tysięcy fabryk i fabryczek i nie zagoni kilkudziesięciu milionów obecnie wykonujący "g...o prace" w korpo czy nikomu niepotrzebnych instytucjach do tych hut, szwalni czy fabryk.
Czego tu nie rozumiesz?
RAJ pisze: czwartek, 21 kwietnia 2022, 09:39
TKS pisze: czwartek, 21 kwietnia 2022, 09:15 Mnie nie obchodzi co robią Chiny - mnie obchodzi tylko to, że jeżeli przyjąć, że Chiny są w bagnie po łokcie to my (Europa) jesteśmy po szyję...
Skoro Cię nie obchodzi co robią Chiny i nie masz pojęcia jak wygląda sytuacja w Chinach, to skąd wiesz, że jest lepsza niż w Europie?
A nowe europejskie fabryki nie będą w Bangladeszu a co najwyżej w Europie wschodniej i ewentualnie południowej.
No na pewno nie z badziewia jakim są analizy OSW...
No ale wiem - jak ktoś chce sobie poprawić humor to czyta i ogląda takie materiały tworzone "pod tezę"

A potem stosuje takie tanie chwyty erystyczne - najpierw próbuje przylepić komuś łatkę, że jest wielbicielem złego Pekinu - tylko dlatego, że ktoś stwierdza, że Chiny mimo wszystko mają lepszą perspektywę niż eurokołchoz.
A potem gdy nie wychodzi, próbuje czepiać się słówek...

Co ja napisałem? Że nie mam zamiaru dać się wciągnąć w dyskusję czy i jak Chiny się zamkną i czy będą mniej lub bardziej dokręcać śrubę w polityce wewnętrznej.
Dlaczego? Bo to nie jest na temat...

Ja mam zamiar tylko porównać perspektywę Chin i UE - i w tym porównaniu to przed nami są większe (bardziej skomplikowane) problemy niż przez Pekinem...
2 lata minęło od lockdownu i jakoś nie widać tego europejskiego powrotu z "błędnej ścieżki".
Ostatnio zmieniony piątek, 22 kwietnia 2022, 09:03 przez TKS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Europa vs Chiny

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Bogactwo Europy wynika z półniewolniczej pracy. Obecnie Europa ideologicznie nie może sobie pozwolić na powrót do tego, co było w XIX wieku.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Europa vs Chiny

Post autor: Hiena »

TKS pisze: piątek, 22 kwietnia 2022, 08:50 Europa nie wybuduje tysięcy fabryk i fabryczek i nie zagoni kilkudziesięciu milionów obecnie wykonujący "g...o prace" w korpo czy nikomu niepotrzebnych instytucjach do tych hut, szwalni czy fabryk.
Czego tu nie rozumiesz?
Nowe fabryki w Europie są otwierane i pracują w nich tysiące Europejczyków - to fakt.
Czy są to tysiące fabryk? Nie, bo dotychczas była alternatywa w postaci Chin.
Czy kraje UE mają możliwość wybudowania większej liczby fabryk? Tak, pod warunkiem, że im się to zepnie.
A dlaczego miałoby się spiąć skoro są Chiny czy Bangladesz czy inne miejsca wskazane przez TKS? Ponieważ zarówno covid jak i obecna wojna pokazała, jakie straty generuje zakłócenie łańcucha dostaw niezależnie od tego czy jest oparty o JIT czy nie.
TKS pisze: piątek, 22 kwietnia 2022, 08:50 A tak konkretnie to se mogą mówić o miliardach....
Ale w realnym świecie ktoś to musi zrobić - a kto to zrobi, zdegenerowane i rozleniwione socjalem społeczeństwa zachodniej Europy?
Gdzie? W Europie z kosmicznymi cenami energii? Chorymi przepisami duszącymi jakikolwiek przemysł?
A to jest ten fragment gdzie sugerujesz brak zdolności do wybudowania fabryk. Możesz się czepiać słówek, ale twój przekaz był tu całkiem jasny :)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Europa vs Chiny

Post autor: RAJ »

TKS pisze: piątek, 22 kwietnia 2022, 08:50 A potem stosuje takie tanie chwyty erystyczne - najpierw próbuje przylepić komuś łatkę, że jest wielbicielem złego Pekinu - tylko dlatego, że ktoś stwierdza, że Chiny mimo wszystko mają lepszą perspektywę niż eurokołchoz.
A potem gdy nie wychodzi, próbuje czepiać się słówek...
Stanowisz klasyczny przykład osoby, która zarzuca innym swoje działania. Twierdzisz, że mówimy to czego nie powiedzieliśmy i przekręcasz nasze słowa (nigdy nie napisałem, że jesteś wielbicielem Pekinu) i unikasz odpowiadania na niewygodne pytania. Ja tylko zapytałem skąd wiesz jaka jest sytuacja w Chinach, skoro sam przyznałeś, że Cię ona nie interesuje i ewidentnie nie wiesz jak ona wygląda. Innymi słowy, na jakiej podstawie twierdzisz, że perspektywy Chin są lepsze niż Europy. Logika wskazuje, że aby móc to porównać, należy mieć wiedzę o jednych i drugich. Skąd czerpiesz wiedzę o Chinach?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”