Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: jimmor »

Z puczu Monachijskiego też się śmiali. Na razie w Niemczech nie widać kryzysu, więc ruchy ekstremistyczne to lokalny folklor. Ale jak się przemysł wyniesie do Chin, zaczną się problemy z pracą, to się przekonamy jak głębokie korzenie ma demokracja w Niemczech...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

jimmor pisze: czwartek, 8 grudnia 2022, 11:48 Z puczu Monachijskiego też się śmiali. Na razie w Niemczech nie widać kryzysu, więc ruchy ekstremistyczne to lokalny folklor. Ale jak się przemysł wyniesie do Chin, zaczną się problemy z pracą, to się przekonamy jak głębokie korzenie ma demokracja w Niemczech...
Albo czy przyjęło się to, co posadzili Amerykanie.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: adalbert »

To kraj bez specjalnych demokratycznych tradycji, chyba że ja o czymś nie wiem.
Cała ta historia... jestem mocno sceptyczny. Pamiętam słynne "urodziny Hitlera" w Wodzisławiu Śl., które odbyły się chyba tylko dlatego, że redaktorzy TVN musieli zrobić jakiś kolejny antypolski materiał... Wiem, nie ta skala, a u szwabów to pewnie jakiś autentyczny ruski trop na koniec by się znalazł, ale tak mi się skojarzyło.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

adalbert pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 09:16 To kraj bez specjalnych demokratycznych tradycji, chyba że ja o czymś nie wiem.
Cała ta historia... jestem mocno sceptyczny. Pamiętam słynne "urodziny Hitlera" w Wodzisławiu Śl., które odbyły się chyba tylko dlatego, że redaktorzy TVN musieli zrobić jakiś kolejny antypolski materiał... Wiem, nie ta skala, a u szwabów to pewnie jakiś autentyczny ruski trop na koniec by się znalazł, ale tak mi się skojarzyło.
Cesarzowa Teofano lubi to! Dreiunddreissig Professoren. Liebes Vaterland du bist verloren.
Jakaż zmora dla JKMościa Henryka Brodatego księcia wrocławskiego musiało być to, że prosił się Panów Krakowskich o łaskawy wybór na tron księcia dzielnicy senioralnej. U Niemców chyba tylko wybór cesarza to aż jeden moment wyboru.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Raleen »

adalbert pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 09:16 To kraj bez specjalnych demokratycznych tradycji, chyba że ja o czymś nie wiem.
Cała ta historia... jestem mocno sceptyczny. Pamiętam słynne "urodziny Hitlera" w Wodzisławiu Śl., które odbyły się chyba tylko dlatego, że redaktorzy TVN musieli zrobić jakiś kolejny antypolski materiał... Wiem, nie ta skala, a u szwabów to pewnie jakiś autentyczny ruski trop na koniec by się znalazł, ale tak mi się skojarzyło.
Mnie też się to jakoś tak mimowolnie skojarzyło z tą historią z tortem z wafelków z wiadomym kształtem, na zamówienie TVN. Inna sprawa, że takie rzeczy są czasami robione dla umocnienia aktualnie panującej władzy. Z drugiej strony podają, że ponoć 22 czy 23 tys. ludzi było zaangażowanych w tą organizację, więc rozmach nie taki jak u nas.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Leliwa »

Mnie zastanawia robienie wody z mózgu w różnych serwisach informacyjnych polegające na wtykaniu informacji o "nazistach" i "flagach III Rzeszy" zarówno w wypowiedziach polityków Federalnej Republiki Bońsko-Berlińskiej jak i w komentarzach. Jak widać polityka usuwania z gier historycznych prawdziwych symboli III Rzeszy czyli Hakenkrojca w białym kółku z czerwoną flagą, i zastępowania ich Flagą II Rzeszy "mit Eisernem Kreuz" pod fałszywym hasłem "walki z propagowaniem nazizmu" doprowadziła do tego, że funkcjonariusze medialni i polityczni nie rozróżniają miedzy jednym a drugim. A raczej to środowisko nawiązuje do II Rzeszy zarówno przeciwko tradycji RFN jak i przeciwko III Rzeszy. Nigdzie też w medialnych zajawkach poświęconych wydarzeniu nie było hakenkrojców, a tylko same flagi Rot-Weiss-Schwarz (widziałem też jedną amerykańską)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Furst Heinrich XIII chciał zostac królem/cesarzem, a nie Fuhrerem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: TKS »

Cóż trochę nie w temacie - ale nie chcę zakładać nowego tematu tylko dla jednego nagrania
https://www.youtube.com/watch?v=MvypprBcDjQ&t=4s
Znów Niemcy przegrywają z błotem ;)
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: jimmor »

Azincourt normalnie...
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: adalbert »

Tragikomedia...
Pierwiastek, bez którego właściwie niemożliwe jest życie, stał się przedmiotem jakiejś fobii/psychozy/nienawiści...
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: TKS »

Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: TKS »

Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: TKS »

Inna sprawa, przypomniał mi się, że kiedyś w YT znalazłem serie materiałów niemieckojęzycznych, w których przedstawiana była taka "teoria spiskowa", wedle której nie ma Niemiec a jest przedsiębiorstwo z ograniczoną odpowiedzialnością.
Tam podawano różne argumenty typu że nie ma nadal konstytucji tylko ustawę zasadniczą (Grundgesetz), obywatele dostają dokument, który nie nazywa się dowód osobisty - tylko dowód personelu (Personalausweis).

itd. itp.

Cóż nie tylko w PL mamy "wieści dziwnej treści" szeroko znane w wąskich kręgach...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Obywatele Rzeszy. Niegroźni wariaci czy nowe zagrożenie terrorystyczne dla Niemiec?

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

TKS pisze: środa, 18 stycznia 2023, 07:36 Inna sprawa, przypomniał mi się, że kiedyś w YT znalazłem serie materiałów niemieckojęzycznych, w których przedstawiana była taka "teoria spiskowa", wedle której nie ma Niemiec a jest przedsiębiorstwo z ograniczoną odpowiedzialnością.
Tam podawano różne argumenty typu że nie ma nadal konstytucji tylko ustawę zasadniczą (Grundgesetz), obywatele dostają dokument, który nie nazywa się dowód osobisty - tylko dowód personelu (Personalausweis).

itd. itp.

Cóż nie tylko w PL mamy "wieści dziwnej treści" szeroko znane w wąskich kręgach...
W polskiej terminologii Konstytucja to.... ustawa zasadnicza. Wg dzisiejszego stanu. Bo w XVIII wieku każda uchwała sejmowa była konstytucją, a Konstytucję Majową autorzy nazwali "Ustawa rządowa".
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”