Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Czy zmiany w WP idą w dobrym kierunku?

Tak
31
32%
Nie
49
51%
Nie mam zdania
17
18%
 
Liczba głosów: 97
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Antypirx »

Błaszczaka kochać mi tu zaraz!
:D
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Torgill »

Antypirx pisze: poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 13:48 Błaszczaka kochać mi tu zaraz!
:D
Kochać, nienawidzić, chwalić, czy krytykować, a przede wszystkim dyskutować. Ale wszystko w granicach kultury. Nie musimy naśladować ulicznych transparentów.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Antypirx »

Co uważał klasyk? "Z kontrrewolucją się nie rozmawia. Do kontrrewolucji się strzela" :D
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: jimmor »

Wydaje mi się, że w przypadek rzeczonych kompasów to przyczynek do zastosowania brzytwy Hanlona.
"Nie domniemywaj złej woli, jeśli rzecz daje się zadowalająco wyjaśnić głupotą."

Wciąganie w kompasy Błaszczaka z insynuacją, że kradł przy okazji to już wyraz pewnego zaślepienia, które sprawia że drżę na myśl o tym co stanie się po zmianie warty u żłoba. Zerwanie kontraktu na F-35, rozwiązanie WOT i przesunięcie o 10 lat dostawy pierwszego Borsuka to pewnie będzie dobry początek.

Minister obrony naprawdę nie zajmuje się zakupami po kilkaset tysięcy. Szczególnie, że zakup został przygotowany i przeprowadzony przez jednostkę wojskową Nil, więc trudno mówić nawet o odpowiedzialności kadrowej Błaszczaka.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: RAJ »

Nawet jeżeli sam Błaszczak nie maczał palców w tym konkretnym wałku, to na pewno kryje tych co wałek zrobili.
Gdyż inaczej już by się toczyło śledztwo w celu sprawdzenia tej afery.
A zamiast brzytwy Hanlona ja tu raczej widzę miejsce dla brzytwy Ockhama.
Skąd facet od grilów wiedział że ten konkretny przetarg będzie wadliwy? W tej sprawie wałek jest prostszym wyjaśnieniem od głupoty.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Telamon »

jimmor pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 09:26 "Nie domniemywaj złej woli, jeśli rzecz daje się zadowalająco wyjaśnić głupotą."

Nom. Klasyczny Sasinheist. To wszystko wina głupoty, chorób, innych tourettów, a jak już się nagle znajdzie szesnaście willi to ni chybi jakiś bezdomny je podrzucił. :P
Głupi napisał przetarg pod odpustowe kompasy, a cała rzesza głupków była zbyt głupich aby się o nim dowiedzieć. Oprócz tego jedynego mądrego w postaci Pana Gryllsa, którego chińszczyzna nie miała żadnej konkurencji choć wystarczyłby cwaniak z nieco niższą marżą na ten sam badziew.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: swampgoblin »

Telamon pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:48
jimmor pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 09:26 "Nie domniemywaj złej woli, jeśli rzecz daje się zadowalająco wyjaśnić głupotą."

Nom. Klasyczny Sasinheist. To wszystko wina głupoty, chorób, innych tourettów, a jak już się nagle znajdzie szesnaście willi to ni chybi jakiś bezdomny je podrzucił. :P
Głupi napisał przetarg pod odpustowe kompasy, a cała rzesza głupków była zbyt głupich aby się o nim dowiedzieć. Oprócz tego jedynego mądrego w postaci Pana Gryllsa, którego chińszczyzna nie miała żadnej konkurencji choć wystarczyłby cwaniak z nieco niższą marżą na ten sam badziew.
To jest to, o czym zawsze mówię. Głupota, niekompetencja, niedopatrzenia, obiektywne trudności - tak się to tłumaczy. Guzik prawda, to jest jeden wielki, skorumpowany i ustawiony syf.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Yeti

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Yeti »

I nikogo (?) nie dziwi, że jak diabełki z pudełek wyskakują Groty, później buty taktyczne, kompasy, kogoś wyższej szarży zatrzymano z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu za ustawianie przetargów?

Z jednej strony może i należy się patrząc na ostatni przykład cieszyć, że ktoś się nad sprawą pochylił, ale z drugiej, jakoś dużo i na dużą kasę wychodzi cudów.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Torgill »

RAJ pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 10:05 Nawet jeżeli sam Błaszczak nie maczał palców w tym konkretnym wałku, to na pewno kryje tych co wałek zrobili.
Gdyż inaczej już by się toczyło śledztwo w celu sprawdzenia tej afery.
Znacznie ostrożniej do sprawy kompasów podchodzi użytkownik – dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Odmówiło nam ono odpowiedzi na pytania, zasłaniając się śledztwem Żandarmerii Wojskowej prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. “Sprawa jest w toku, dlatego w tym zakresie jestem zmuszony odesłać Pana Redaktora do wskazanej Prokuratury” – napisał rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.
Rzeczywiście, żandarmeria pod nadzorem krakowskiej prokuratury prowadzi w sprawie kompasów śledztwo z zakresu przestępstw przeciwko mieniu. Potwierdził nam to rzecznik ŻW ppłk. Artur Karpienko.
Sugerowałbym poczekać z deklarowaniem jaka to jest brzytwa, aż sprawa się wyjaśni, bo jak widać śledztwo jest prowadzone.

Natomiast trzeba się cieszyć z presji mediów, to na pewno pomaga w czyszczeniu takich spraw (choć są one oczywiście wykorzystywane też instrumentalnie i politycznie).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: RAJ »

Torgill pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 13:47
Rzeczywiście, żandarmeria pod nadzorem krakowskiej prokuratury prowadzi w sprawie kompasów śledztwo z zakresu przestępstw przeciwko mieniu.
Sugerowałbym poczekać z deklarowaniem jaka to jest brzytwa, aż sprawa się wyjaśni, bo jak widać śledztwo jest prowadzone.
Przestępstwo przeciwko mieniu to oszustwo / wyzyskanie czyjegoś błędu ( rozdział XXXV, do sprawy pasuje tylko artykuł 286 Oszustwo).
Tymczasem wałek na przetargu to artykuł 305.
To wskazuje, że sprawdzają wersję, że panowie żołnierze się pomylili a ten jeden grillseller bezczelnie ich oszukał wyzyskując błąd.
Czyli żandarmeria wogóle nie sprawdza wątku ewentualnego ustawienia przetargu.
A sprawę pomyki uwalą, bo przecież koleś w pełni spełnił wymagania, "skąd ja biedny miał wiedzieć, że się pomyliły one?"
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Yeti

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Yeti »

Torgill

"Sugerowałbym poczekać z deklarowaniem jaka to jest brzytwa, aż sprawa się wyjaśni, bo jak widać śledztwo jest prowadzone."

Rzecznik WOT skrupulatnie wytłumaczył cały spisek:

https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/in ... odztwa-wot

Nie zająknął się nawet o ŻW, czy prokuraturze...
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Antypirx »

W tym przypadku nie było śledztwa https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-og ... ch/n3ve1x9 Już nie pamiętacie? Był tydzień na składanie dość złożonych ofert. Wpłynęła jedna :twisted:
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: jimmor »

Najbardziej skłaniałbym się ku wersji, że wyjaśniają pomyłkę bo przetarg był ustawiony, tylko nie gość od grilli miał go wygrać. Pech chciał, że przywiózł pułkownikowi zamówiony grill w dniu, w którym w kantynie jednostki wywieszono ogłoszenie o przetargu. No i się załapał...
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Antypirx »

"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Wojsko Polskie - wizja przyszłości

Post autor: Torgill »

Antypirx pisze: wtorek, 6 kwietnia 2021, 23:38 W tym przypadku nie było śledztwa https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-og ... ch/n3ve1x9 Już nie pamiętacie? Był tydzień na składanie dość złożonych ofert. Wpłynęła jedna :twisted:
Tu się wcale nie dziwię. Ilość firm na świecie, które się w tym specjalizują jest bardzo ograniczona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”