U mnie na warsztacie

sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Krótki powrót do IDFu. Wydrukowane przeze mnie i pomalowane również przez mnie Zeldy, sztuk 6. Skala 1/100 (15mm). Oryginalne pliki były w skali 1/64, ale przeskalowało się całkiem ok. STL stworzony przed Guaro3d, nie najtańszy prawdę mówiąc, ale dość porządny. Siatkowy pancerzyk ma dziurki na wylot - taki bajer :P.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wprawne oko znajdzie kilka rzeczy do poprawy - zawsze coś wyjdzie na zdjęciach. Ile dam radę to poprawię, ale modele wylatują ze mną w sobotę do Polski, czeka na nie przytulna sucha szuflada, więc szans na nową sesję fotograficzną nie będzie ;).
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Na przełomie lutego i marca wybieram się na turniej w Helsinkach i jako, że ma być obecnych kilku wiodących malarzy chciałbym się sprężyć i coś fajnego także zmalować. Jak na razie (na razie, bo koncepcje lubią się zmieniać ;) ) zamierzam wziąć zimowych niemiaszków. Skończyłem testową podstawkę. Jest ok, kilka rzeczy wciąż do poprawy (paski, broń), śnieg na podstawkach do przemyślenia także... Czas po malutku odpalać manufakturę, jeszcze 13 podstawek zostało. Modele wydrukowane, skala 15mm (i bardziej "true" niż heroic, bo są dość drobne).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Pierwszy - pluton niemal skończony, zostały drobnostki, które chcę pomalować jak skończę całość. Wydruki 3d, skala 15mm. Pliki od https://www.facebook.com/profile.php?id=100058972673596 i https://www.facebook.com/3dbreed/
Tak mi czegoś brakuje, ale nie wiem czego... może kolorów po prostu ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Raleen »

Jak na zimową porę są bardzo kolorowe :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Zrobiłem sobie krótka przerwe od skali 1/100 i dokończyłem model Vindicatora w skali 1/48. Prosto z pudełka, trochę niedociągnięć jest, merytorycznie nie wiem jak dobrze leży w planach prawdę mówiąc. Z wyglądu przypomina SB2U więc chyba nie jest tak źle ;).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Zdobyczne Su-152. Model wydrukowany, plik stl od Night Sky Miniatures. Oryginał to 28mm, musiałem więc przeskalować na 15mm, niektóre elementy wyszły bardzo delikatne, ale ogólnie jest dobrze. Bardzo soczyście i kolorowo wyszła mi modulacja (trochę podbiłem efekty pędzlem i olejami także... sam nie wiem czy nie przeszarżowałem).

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Raleen »

Niemcy mieli jakieś zdobyczne SU-152? Tzn. używali ich? Tak z ciekawości pytam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Wydaje mi się, że używali, ale ręki sobie nie dam uciać, z drugiej strony trudno będzie udowodnić, że nie używali ;). Jest kilka zdjęć, na przykład to tutaj:

Obrazek

Biorąc pod uwagę resztki kamuflażu ze słomy wygląda jakby był używany a nie tylko testowany.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Raleen »

Skoro jest zdjęcie, to pewnie tak ;). Do tej pory przyzwyczajony byłem do innego rodzaju sprzętów sowieckich używanych w niemieckiej służbie, głównie T-34.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Pojazdy do zimowej rozpiski na helsinkowy turniej prawie skończone. Zostali załoganci + kilka drobiazgów, ale to razem z druga transzą piechoty. Wszystkie dziwactwa z myślą o objectivach... SdKfz 3 jest taki brzydki, że trudno go nie pokochać od pierwszego wejrzenia :). Poza Panzerami 3 (plastikowe model z BFu) wszystko drukowane. Zdjęć sporo, jest też dość różnorodnie, mam nadzieję, że to się jakoś komponuje...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Całość ukończona. Poza Panzerami III produkcji Battlefrontu całość wydrukowana na drukarce 3d przeze mnie. Mam mieszane odczucia względem objcetivu z SdKfz 3 - tak jakby za dużo tam tego, ale antyczny SdKfz musi być (następny będę robił pod Berlin 1945, bo wygrzebałem zdjęcie z dorobioną ad hoc wieżyczką - wychodzi, że był użyty w boju, a przynajmniej były zamiary :D ).
Na grę to trochę ponad 100 punktów (na standardowe 100 musze się pozbyć jednego Panzera, ale że w pudełku było 5 to zrobiłem pięc na zaś):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Sarmor »

Świetnie to wszystko wygląda. :D
Skąd bierzesz modele 3D? Tylko od wspomnianego Night Sky Miniatures czy masz jakieś inne źródła?

Dobrze wiedzieć, że Night Sky się ładnie skaluje do 15mm. Może w końcu napiszę do tego jednego sklepu w Polsce, który je sprzedaje...
TheNode.pl – zapraszam!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Sarmor pisze: piątek, 31 marca 2023, 18:16 Świetnie to wszystko wygląda. :D
Skąd bierzesz modele 3D? Tylko od wspomnianego Night Sky Miniatures czy masz jakieś inne źródła?

Dobrze wiedzieć, że Night Sky się ładnie skaluje do 15mm. Może w końcu napiszę do tego jednego sklepu w Polsce, który je sprzedaje...
Szukam po sieci :D. Niestety pliki są bardzo porozrzucane po sieci i trudno czasami coś wygrzebać, do tego niestety brakuje czasami rzeczy oczywistych. Zaczynam drukować późno-wojennych Francuzów, kalki podrukowane na zamówienie już są, a tu się okazuje, że nie ma sensownego modelu M3A3 - jeden twórca ma wszystkie Stuarty w kapitalnym detalu z małym wyjątkiem... M3A3 :D. Podobnie okazuje się, nie ma jednego źródła na wszystkie Shermany. Jak ktoś ma M4A3 to nie ma M4A1 a drukowanie tak podobnych pojazdów z dwóch źródeł może być złym pomysłem. Pożyjemy zobaczymy. Oczywiście wszystko jest od Bergmana, ale to nie są najbardziej zdetalowane modele na świecie.

Co do Night Sky - tak, da się je zmniejszyć. Jedyny problem to gąski. Po wydrukowaniu (a są osobnym elementem) są wiotkie jak wstążeczka do pakowania prezentów i ciężko wyciąć supporty, żeby ich nie uszkodzić. Mnie się zawsze coś delikatnie zniszczy, więc mam małe ubytki na ogniwach gąsienic. Po utwardzeniu są ok. Ale nie wiem czy bym się za kasę podjął drukowania tych modeli.

Co do reszty to tak się prezentuje lista użytych plików (poza płotkami, bo absolutnie nie pamiętam skąd je wziąłem, jedne były za darmo, drugie kosztowały parę groszy.

Piechota - just-some-miniatures (maja troche modeli w 15mm) + kilka z 3Dbreed troszkę pomniejszona, bo są bardzo przysadziste :). Załoga Marderów/Stummeli - 3dBreed (obsługa 8.8cm) i z Kyoushuneko Miniatures.
Pojazdy - Brummbars, kuchnia polowa, Stummele (wszystko 28mm w oryginale) z Night Sky Miniatures; Sdkfz 3, Munitionsschlepper z mojobob.hoochyman (modele 15mm, bez skalowania, wyglądają na żywo bardzo w porządku); 8-rad od richard.humble; Marder od franz1980pl (model 28mm).

Ogólnie z tym stl'i szukanie to trochę tak jak ze sklepami płytowymi w latach 90-tych, szukasz czegoś konkretnego, wychodzisz zadowolony ze sklepu, ale z czymś całkiem innym :D. Ma to swój urok (ten SdKfz 3 to strzał w dziesiątkę, zrobię wokół tego modelu rozpiskę do Berlina, bo jest na zdjęciu wrak z dorobiona wieżyczką, czyli brał udział!).
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Nowy projekt. Tym razem bez żadnych terminów, bo na następney turniej armię mam już pomalowaną i gotową. Naczekałem się trochę na wsparcie lotnicze, ale modeliki dopiero wyszły, a robię tą jednostkę głównie ze względu na wsparcie lotnicze, dość szczególne i raczej w Europie nie widziane. Do poniższych dojdzie jeszcze plutonik piechoty, ale szukam odpowiednich modeli. Całość (poza samolocikami) wydrukowana na drukarce 3d. Kalkomanie też już doszły, poznajdywałem historyczne (i przy okazji musiałem wybrać pojazdy pod kalkomanie, więc nie jest to rozpiska "powergamerowska".
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Samoliciki ze zdjęcia powyżej prawie gotowe. Zostało kilka szczegółów i jakieś zabrudzenia/obicia + zakurzenia. Kabina malowana z ręki, detale są bardzo deliktane, wycinanie masek by zabiło całą radość z malowania, więc nie jest super dokładnie. Znalazłem też fajną piechotę, przeskalowana z 28mm, więc druknąłem dwa modeliki na wzór tylko. Wyszło dobrze. Wychodzi na to, że Francuzi używali Dauntlesów w Europie, więc historycznie poprawnie jest i trochę egzotycznie :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”