Znalezione na strychu

Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Znalezione na strychu

Post autor: Hiena »

Z nudów postanowiłem przejrzeć strych u rodziców. Oprócz kolejki elektrycznej znalazłem też taki oto model. Jest to pierwszy model do sklejania jaki dostałem. Niestety byłem wtedy chyba w podstawówce i nie miałem pojęcia jak się za to zabrać. Widzę, że skleiłem kadłub bez jakiegokolwiek szlifowania po czym niezadowolony z rezultatów porzuciłem prace. Myślę, że uda mi się go rozdzielić i może nawet dokończyć całą robotę :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 13:56 przez Hiena, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Znalezione na strychu

Post autor: Raleen »

Ja miałem chyba podobnie jak Ty. Jeszcze w podstawówce dostałem Łosia, ale nie wiedziałem jak się za niego zabrać, więc długo leżał, a potem się gdzieś zawieruszył.
Ech te wspomnienia... :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Znalezione na strychu

Post autor: sgr »

Kultowemu Iłowi z Kiosku Ruchu szlifowanie za dużo i tak nie pomagało ;). Wiesz, że te kalkomanie są od innego samolotu? To był - przy okazji wspominek - pierwszy plastikowy model, który pomalowałem. Użyłem perłowych lakierów do paznokci mojej cioci. Wyszło całkiem całkiem ;).
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Znalezione na strychu

Post autor: Hiena »

Podejrzewam że te kalkomania to resztki innego modelu, który mogłem mieć. Znalazłem w pudełku instrukcję do jakiegoś Caudrona
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Znalezione na strychu

Post autor: Telamon »

Ten Ił-2m3 może być dość sensowny o ile pochodzi z pierwszych serii. Dzisiejsze są dość marne ponieważ ZTS nie wymieniała przez ten czas form.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Znalezione na strychu

Post autor: Przemos19 »

Iłów nie było chyba w Normandie-Niemen więc będzie z innego modelu.
A nie znalazłeś może swoich starych klocków lego :>?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Znalezione na strychu

Post autor: Hiena »

Nie ma czegoś takiego jak stare klocki lego :) Są tylko klocki lego, które przeszły na kolejne pokolenie.
PzKpfw II

Re: Znalezione na strychu

Post autor: PzKpfw II »

Plastyk w tej chwili to klęska, dostaliśmy w prezencie nowy PZL p.11c i zgadzam się z kolega powyżej, że formy mają słabe, czyli takie jak mieli 30 lat temu :) Model skończył jako popularne w moich czasach "kamikadze" :D Poza tym kolor mieszanki tworzywa przeraża, wygląda jak źle wymieszany i odzyskiwany z nakrętek pp :) Jedyną mierną zaletą jest cena, ale chyba rozsądniej te 10 zeta przeznaczyć na nową farbkę czy pędzelek. Szkoda, bo mam do tej firmy ogromny sentyment, pewnie nie tylko ja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”