Modele 1/72 "El Cheapo"

Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Modele 1/72 "El Cheapo"

Post autor: Ogmios »

Natrafiłem na fajną stronę http://exclusive-models.org gdzie można pobrać 16 modeli do sklejenia z kartonu w skali 1/72.

Porobię po jednym i powrzucam w wolnej chwili. Kiedyś trochę sklejałem kartonowe modele, ale nigdy nie miałem cierpliwości do ich idealnego robienia, a teraz paluchy grubsze, tak więc uprzedzam, że jakościowo będzie słabo. W każdym razie jak dla mnie to mocny argument za 2WŚ w 1/72 zamiast 1/100. No i może da się wkręcić młodzież...

Poniżej przykład 7TP. Ciąłem i kleiłem, aby szybciej - zeszło się ok. 6h w weekend. Gąsienice czekają na pomalowanie modelu, dlatego luźne, lufa z wykałaczki, zalecana druciana. Model jest tu prawie kompletny, nie ma reflektorków, bo się rozwaliły przy wycinaniu oraz czegoś na włazie, chyba peryskopu, bo jeszcze się zastanawiam jak to uformować. Co do sklejania specjalnych problemów nie było, ale trzeba zwrócić uwagę, że są nacięcia na siatce kadłuba, aby były przewężenia przy silniku; trochę słabo szło z włazem kierowcy. Model ma jakieś 6,3cm x 3,3cm, czyli skala w miarę ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Modele 1/72 "El Cheapo"

Post autor: Umpapa »

Imponujące
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Modele 1/72 "El Cheapo"

Post autor: Ogmios »

Polski Fiat 614. Przy nim trochę trzeba było pomyśleć jak pozaginać niektóre części i nie wszystko się udało, ale nie jest najgorzej. Normalnie jest w wersji z wnętrzem (ok 4-5 h dłubania i paradoksalnie wyszedł cięższy od 7TP), ale można też sobie darować i zostawić okna papierowe, podejrzewam czas na pół. Skalę wydaje się trzyma.
Obrazek
Obrazek
Nawiasem mówiąc powinno udać się przeskalować papierowe modele z większej skali (wydruk pomniejszyć, czy przerobić obrazki), tylko trzeba by uprościć elementy - np. w 1:25 (tu łatwo dostosować do 1/72, trzykrotnie zmniejszyć) są pojedyńcze ogniwa gąsienic, a w 20mm daje się je wszystkie jako pasek.

Na razie tyle, biorę się za malowanie na konkurs, bo już blisko zakończenie.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Modele 1/72 "El Cheapo"

Post autor: Ogmios »

I w kolorkach plus pierwsze drzewka.
Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Modele 1/72 "El Cheapo"

Post autor: Umpapa »

Czoła chylę. Kleiłem 1:32 30 lat temu i to był koszmar.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”