Muzeum pancernika Mikasa

Od wybuchu rewolucji francuskiej (1789) do roku 1900.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Muzeum pancernika Mikasa

Post autor: Torgill »

Co prawda wrzuciłem temat pod wąsatego grenadiera, ale jest poświęcony stricte historii, więc może się przydać również tutaj.

Skończyłem montaż kolejnego odcinka Podroży w Kapeluszu. Tym razem będzie długo i z dużą ilością historii.

Zapraszam na pokład pancernika Mikasa.

https://youtu.be/fXQIAMDbehM
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43343
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Muzeum pancernika Mikasa

Post autor: Raleen »

Jeszcze raz obejrzałem. Kapitalna sprawa ten materiał. Świetnie dobrałeś zwłaszcza muzykę (wielu ludzi kręcących różne filmiki mało zwraca na to uwagę i nie ma tu na ogół żadnego pomysłu jak to zrobić w ciekawy sposób). Natomiast z tego co widać na pokładzie pancernika warto zwrócić uwagę na "ruchomą" prezentację przebiegu bitwy pod Cuszimą. Wspaniała rzecz i warta skopiowania w innych muzeach. Dziś pewnie coś takiego prędzej w wersji elektronicznej się robi, oni widać, że zrobili jeszcze dawno temu w wersji analogowej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Muzeum pancernika Mikasa

Post autor: Torgill »

Dzięki - bardzo się cieszę, że Ci się podobało. Mam nakręconych kilka innych miejsc i jeszcze więcej w planach - zobaczymy na co czas pozwoli :)
Nie ma tego w materiale, ale miałem okazję uciąć sobie 15-minutową rozmowę z dyrektorem muzeum - to była sama przyjemność!
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Re: Muzeum pancernika Mikasa

Post autor: jabu »

Torgill pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 17:29 ale miałem okazję uciąć sobie 15-minutową rozmowę z dyrektorem muzeum - to była sama przyjemność!
Japonska jenzyk, trudna jenzyk, ale przez kwadrans ja tez bym moze dali radę... :D
A filmik świetny! Gratulacje.
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia XIX wieku”