Zniżki tam a ceny tu

Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Neoberger »

Globalizacja. Wspólny rynek światowy... Dosyć.
Jesteśmy w grajdole.
Patrzę na zniżki na Compass Games. Naprawdę dobre zniżki.
Tyle, że cena przesyłki jest straszna.
To zaglądam do kilku polskich sklepów, które mają te gry.
Czas zamówień wskazuje, że gier nie ma w magazynie.
Ale cena nie odzwierciedla w żaden sposób trwającej kampanii zniżek.
Poczułem się jak w Afryce. :cry:

Ciągle powtarzać numer z rodziną w Ameryce?
Berger
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: TommyGn »

Kryzys mamy. Ale ceny przesyłek zza oceanu przegięte. Więc zostają gry Francuzów.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: karawanken »

Winne też są wydawnictwa z USA (Compas, MMP), które nie widzą interesu w sprzedaży gier do Europy. A że można dowodzi przykład Legion Wargames która dogadała się ze sklepem w UK i to on prowadzi wysyłkę ich gier kupionych na wyprzedaży. Podobny system stosuje GMT do swoich gier P500.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 855
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 258 times
Kontakt:

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: dbj »

Nie wiem - nie przyglądałem się temu dokładnie - jaki jest regulamin promocji, ale często podobne promocje w naszym kraju dotyczą tylko klientów indywidualnych - jak bierzesz coś na fakturę, to sorry, ale promocja nie obowiązuje. Nie chcę w ten sposób rozgrzeszać naszych sklepów z grami, ale kto wie, może to być powód nie zmienionych cen.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: ChevalierVernix »

dbj pisze: środa, 11 listopada 2020, 18:31 Nie wiem - nie przyglądałem się temu dokładnie - jaki jest regulamin promocji, ale często podobne promocje w naszym kraju dotyczą tylko klientów indywidualnych - jak bierzesz coś na fakturę, to sorry, ale promocja nie obowiązuje. Nie chcę w ten sposób rozgrzeszać naszych sklepów z grami, ale kto wie, może to być powód nie zmienionych cen.
Myślę, że jest tak, jak mówisz - w mojej branży tego typu wyprzedaże są wyłącznie dla indywidualnych klientów, nie firm.
Jeśli jest inaczej w przypadku gier sprowadzanych z USA, chętnie się wyprowadzę z błędu.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Neoberger »

dbj --> wydaje mi się po rozmowach z dwoma sprzedawcami, że oni biorą z jakichś tajemniczych hurtowni gier w Europie i raczej nie ma tam dyskusji.
Chociaż kilka sklepów pisze wyraźnie, że sprowadzają bezpośrednio od producenta.
Ale pewnie jest też tak jak napisałeś. Sklepy mają inne ceny u producentów i zniżki dla indywidualnych nie obowiązują.
Podejrzewam, że zniżka jest wysokości ceny przesyłki stąd ceny w Polsce są dokładnie takie jak ceny sugerowane przez wydawcę.
Czyli 99 dolarów to u nas 400 zł.
A w USA sklep może sprzedawać za 65 dolarów bo miał zniżkę 50% (nie wnikam jakie zniżki mają nasi) a przesyłki są za darmo.
I tam wszyscy są szczęśliwi.
Ja czekam aż ktoś w Europie będzie miał pomysł jak to rozplątać - chociaż rynek gier wojennych się raczej kurczy.
Berger
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Maćko »

Odpowiedziane za taki stan rzeczy jest wrodzone przeświadczenie Amerykanów o ich wielkości i wyjątkowości Ameryki. Globalizacja... kiedyś kupowałem wiele rzeczy za oceanem, z każdym można było się dogadać na temat wysyłki, Iudzie w większości się starali aby wybrać najtańsze opcje wysyłki do "BoIanda" (jakiś dziwny kraj). Dziś nikt nie ma czasu i chęci aby sprawdzić ci alternatywny cennik Iub poszukać najlepszej opcji wysyłki. Przecież kupujesz amerykańskie, bierz jak jest i nie narzekaj. Wsadzają wszystko w wielki karton jak Ieci, robią gabaryty i wysyłają najdroższą opcją. Do tego dochodzi bardzo drobiazgowe sprawdzanie paczek na cIe w BoIanda... przestało się to już dawno opłacać. Odwrotnie jest z Chińczykami. Im opłaca się wysłać za 4 zł do PoIski. Tak buduje się potęgę i gospodarkę. Pracą. Od dawna nie mam nic nowego w domu z metką Made in USA za to wszystko Made in PRC.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 855
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 258 times
Kontakt:

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: dbj »

Neoberger pisze: czwartek, 12 listopada 2020, 13:33 dbj --> wydaje mi się po rozmowach z dwoma sprzedawcami, że oni biorą z jakichś tajemniczych hurtowni gier w Europie i raczej nie ma tam dyskusji.
Po rozmowach ze sprzedawcami na temat moich zamówień podobne odniosłem wrażenie. Istnienie tajemniczych pośredników może też tłumaczyć wydłużony czas realizacji zamówień niektórych nowości.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: RAJ »

Dlaczego tajemniczych? hurtownie to hurtownie, standard w handlu
Czasem polityka cenowa wydawcy jest taka, że bardziej opłaca się kupić od pośrednika, który dzięki znacząco większemu wolumenowi zakupów ma dużo większe zniżki.
Taki hurtownik może (w porównaniu ze sklepem o niewielkiej sprzedaży) kupować od wydawcy taniej nawet o 20-30% ceny końcowej.
Do tego dochodzi transport - im więcej gier w jednym transporcie, tym taniej na sztukę, a w transporcie z USA największy koszt to przewiezienie przez Atlantyk.

Kolejną kwestią jest łączenie wydawców - kupując od hurtownika, można wziąć gry różnych wydawców, co zwiększa wolumen i tym samym potencjalną zniżkę dla kupującego.
Bardzo często rolę takich hurtowników pełnią sklepy, które mają wolne większe zasoby finansowe i robią to aby mieć większy wolumen zakupu u konkretnych wydawców.

A, że są to "tajemniczy hurtownicy"... Być może sklepy obawiają sią, że klienci zorganizują się na grupówki (aby uzyskać jakąś minimalną do zniżek wielkość zakupu) i w ten sposób ich pominą.

Poczytajcie sobie jak narzekają Australijczycy, ci to dopiero mają przerąbane.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Neoberger »

Ostatnio odkryłem lepszy numer.
Weszło cło na towary z USA.
Gra, która kosztowała 250 zł i leży w sklepie w magazynie od roku skoczyła na 290 zł.
:shock: :o :?
Wchodzę w wyszukiwarkę europejskich sklepów z grami.
I co widzę?
W Anglii mogę tę grę kupić za 155 zł, a ze sprowadzeniem będzie 210 zł.
We Francji gra z przesyłką za 267 zł.
Jesteśmy krajem kolonialnym.
Berger
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Neoberger »

RAJ --> mając zarobki ludzi z Zachodu mogę się śmiać z ich narzekań.
Żyjemy w Polsce i musimy patrzeć na nasze realnie.
Zarabiamy 2 lub 3 razy mniej niż tam.
Ceny towarów są u nas często droższe niż w USA czy Niemczech (są filmiki na YT rozważające ten problem).
I jeszcze za lojalność tam są zniżki lepsze niż w naszych sklepach.
A jak udajesz Janusza biznesu to np. we Francji stowarzyszenia konsumentów cię zadziobią albo zaciągną przed sąd. :o
A w Polsce słyszę tylko - jak cię nie stać to nie kupuj i przestań narzekać. :shock:
Albo przedstawiciele branży opisywaczy - to są obiektywne czynniki i nam z grami demo jest dobrze. :lol:
Berger
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: RAJ »

Neoberger pisze: sobota, 5 grudnia 2020, 14:36 Gra, która kosztowała 250 zł i leży w sklepie w magazynie od roku skoczyła na 290 zł.
:shock: :o :?
Wchodzę w wyszukiwarkę europejskich sklepów z grami.
I co widzę?
W Anglii mogę tę grę kupić za 155 zł, a ze sprowadzeniem będzie 210 zł.
We Francji gra z przesyłką za 267 zł.
Która gra?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: karawanken »

RAJ pisze: sobota, 5 grudnia 2020, 18:45
Neoberger pisze: sobota, 5 grudnia 2020, 14:36 Gra, która kosztowała 250 zł i leży w sklepie w magazynie od roku skoczyła na 290 zł.
:shock: :o :?
Wchodzę w wyszukiwarkę europejskich sklepów z grami.
I co widzę?
W Anglii mogę tę grę kupić za 155 zł, a ze sprowadzeniem będzie 210 zł.
We Francji gra z przesyłką za 267 zł.
Która gra?
Między innymi Panzer Battles od MMP zrobiło taki numer (choć nie wiem ile kosztuje zagranicą, nie sprawdzałem)
Awatar użytkownika
Lampka
Adjudant
Posty: 257
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2008, 12:28
Lokalizacja: Zakopane
Has thanked: 94 times
Been thanked: 73 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: Lampka »

Co to za wyszukiwarka jeśli można wiedzieć? Różnica w cenie dość duża i warto byłoby skorzystać.
"I left my heart to the sappers round Khe Sanh
And the soul was sold with my cigarettes to the black market man"
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Zniżki tam a ceny tu

Post autor: RAJ »

Neoberger pisze: sobota, 5 grudnia 2020, 14:36 Wchodzę w wyszukiwarkę europejskich sklepów z grami.
Rzuć linkiem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”