Bogowie Wikingów (Encore)

Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

... i mozna troche sterowac.

Ale zastanawiam sie mimo wszystko nad paroma wariacjami tej gry jak tylko bede mial mozliwosc to sprawdze. Mianowicie jak juz wspominalem rozstawienie oraz sprobowac co by bylo, gdyby na zmiane sie mialo wplyw na ruch Heli. Ale podejrzewam, ze to by zwiekszylo szanse dobrych i by zniszczylo zrownowazenie sil wiec mozna by cos jeszcze dodac...
jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

Taie pytanko - to gdzie rozstawia się dobrych - na zachodnim brzegu rzeki? ( w instrukcji chyba było, że na wschodnim ). Ech, wiele dni spędziłem nad tą grą i chyba włąśnie w nią grałem najwięcej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chyba był błąd w instrukcji i rzeczywiście było napisane, że na wschodnim, ale to bez sensu, bo wtedy można prawie na całej planszy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Acha! To dlatego rozstawialem tak jak rozstawialem i stad mozliwosc blokowania zlych :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To znaczy tak mi się wydaje, że byc powinno, nie wiem jak inni grali...

Ale ten warunek, że na wschodnim brzegu jest bez sensu, bo w takim wypadku lepiej od razu napisac że na całej planszy i po kłopocie, więc znając umysłowośc autorów :wink: chodziło chyba o co innego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 332
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 300 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: Witold Janik »

jarzynek pisze:Taie pytanko - to gdzie rozstawia się dobrych - na zachodnim brzegu rzeki? ( w instrukcji chyba było, że na wschodnim ). Ech, wiele dni spędziłem nad tą grą i chyba włąśnie w nią grałem najwięcej.
Z tego co pamiętam to błąd nie był w instrukcji, tylko... na planszy zamieniono kierunki świata :lol: (E na W i odwrotnie).

Pozdrawiam wszystkich Heimdallowców ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Raleen.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 lutego 2011, 13:49 przez Raleen, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Próbowałem ostatnio namówić moją Drugą Połowę do przetestowania tej gry, ale po przeczytaniu reguł odmówiła współpracy, uznając, że rozgrywka nie ma celu/sensu (niepotrzebne skreślić) :/ I cóż począć. Bohaterscy wojownicy broniący świata przed nadejściem Gigantów i innego tałatajstwa będą musieli jeszcze trochę poczekać ;)

Konstatacja po rozłożeniu na planszy żetonów - przydały by się większe pola, bo przesuwanie jednostek leżących na polach tuż obok siebie to prawdziwa męka :roll:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Uroki gier w starym stylu :>
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Post autor: dixie75 »

Claymore pisze:Próbowałem ostatnio namówić moją Drugą Połowę do przetestowania tej gry, ale po przeczytaniu reguł odmówiła współpracy, uznając, że rozgrywka nie ma celu/sensu (niepotrzebne skreślić) :/
Postaram się namówić swoją Połówkę, co może być problemem o tyle, że cierpimy tradycyjny brak wolnego czasu (dom, rodzina itd...) i testujemy inną prostą gierkę.
Jestem ciekaw, co powie po rozgrywce.
Claymore pisze:Konstatacja po rozłożeniu na planszy żetonów - przydały by się większe pola, bo przesuwanie jednostek leżących na polach tuż obok siebie to prawdziwa męka :roll:
Cenna uwaga, jeszcze nie drukowałem planszy, a że zrobiłem ją wektorowo, to nie problem będzie powiększyć. Żeby zrobić "klimat", to przygotowałem tylko siatkę heksów i napisy. Resztę dorysuję kredkami pastelowymi (technika, nie rodzaj koloru :lol: ). Będzie niepowtarzalnie :P

BTW: "Z czym jeść" burzę Freya?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

dixie75 pisze:Żeby zrobić "klimat", to przygotowałem tylko siatkę heksów i napisy. Resztę dorysuję kredkami pastelowymi (technika, nie rodzaj koloru :lol: ). Będzie niepowtarzalnie :P
Nie myśl sobie. Mój pierwszy egzemplarz był xerówką :>
Pomalowaną właśnie kredkami, a ze xera byly wtedy marne to większość mapy był namalowana kredkami :P
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Post autor: dixie75 »

AWu pisze:
dixie75 pisze:Żeby zrobić "klimat", to przygotowałem tylko siatkę heksów i napisy. Resztę dorysuję kredkami pastelowymi (technika, nie rodzaj koloru :lol: ). Będzie niepowtarzalnie :P
Nie myśl sobie. Mój pierwszy egzemplarz był xerówką :>
No dobra, będą co najmniej dwa niepowtarzalne :lol2:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Nie przejmuj sie, wiele wiele lat temu zaginał... :rotfl:


mielismy takie ze 3, prawdziwy egzemplarz był 1 i rzadko dostępny
eta
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2010, 20:13
Lokalizacja: polska

Post autor: eta »

Ja swój egzemplarz odnalazłem w czasie porządkowania, plansza jest, instrukcja jest, żetony ... tu jest problem, w ramach usprawnienia zostały pokryte lakierem (nie pamiętam), z wiekiem pociemniało i wszystkie mają ciemny kolor, tak że nie idzie ich odróżnić, a właśnie uczę synka grać.
W związku z tym prośba: czy ma ktoś zeskanowane, albo na obrazku to bym sobie wydrukował :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez eta, łącznie zmieniany 1 raz.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Poszukam na dysku, bo kiedyś ściągałem z otchłani sieci zeskanowane gry ENCORE, tylko nie pamiętam, czy "BW" też ta byli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”