Ryzyko

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

No języki znasz, a różni się niewiele :>

Dogodzić defetyscie :roll:
Awatar użytkownika
Cuban
Caporal
Posty: 63
Rejestracja: niedziela, 10 czerwca 2007, 18:56
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Cuban »

Pamiętam, że najciekawiej wychodziły partie po 6 osób - blefy, układy i ich zrywanie to wg mnie esencja tej gry.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Ryzyko

Post autor: prezestomek »

Pytanie do posiadaczy edycji Ryzyka z lat 90 (wersja 'fioletowa' z Parkera) - czy zamawialiście kiedyś/gdzieś odlewy brakujących figurek? Lub pisaliście do wydawcy czy ma figurki na stanie w magazynach?
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ryzyko

Post autor: Biały »

Zastanawiam się nad wersją Starcraftową. Czy ktoś ją widział/grał w nią?
Bardzo lubię Starcrafta ale wersja FFG zupełnie do mnie nie przemawia, szczególnie rozliczanie starć na kartach potwornie zwalnia grę i jest przekombinowane.
RISCowa wersja może jest lżejsza i bardziej przyjemna, tak żeby sobie popykać z przyjaciółmi i żeby dało się bezboleśnie wdrożyć nowe osoby. Tylko z obrazków wygląda na mało opcji figurkowych, więc nie wiem jaki prezentuje poziom ogólnej fajności.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Ryzyko

Post autor: prezestomek »

prezestomek pisze: czwartek, 17 października 2013, 11:28 Pytanie do posiadaczy edycji Ryzyka z lat 90 (wersja 'fioletowa' z Parkera) - czy zamawialiście kiedyś/gdzieś odlewy brakujących figurek? Lub pisaliście do wydawcy czy ma figurki na stanie w magazynach?
Podbijam pytanie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Ryzyko

Post autor: Raleen »

Spytałbym Michała Stajszczaka - od dawna prowadzi hurtownię gier i może się najprędzej orientować, bo to trzeba być pasjonatem tego tytułu, żeby w takie rzeczy się bawić. Pewnie kojarzysz kto zacz (jeśli nie, to żeby nie zawalać tematu takimi sprawami, zapraszam na PW).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Ryzyko

Post autor: Ogmios »

Jak brakuje sztuki-dwóch, to można dorobić za pomocą Blue Stuffu i jakiejś masy modelarskiej. Ja tak znajomym wytworzyłem zagubiony znacznik posiłków, to był po prostu zwykły jeździec pomalowany na złoto.

Jeszcze możesz popatrzeć na boardgamegeeku, może ktoś ma części (parts) do akurat tej wersji.
Można się też rozejrzeć za drukiem 3d.
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Ryzyko

Post autor: prezestomek »

Dzwoniłem dziś, koszt skanu i druk 1 figurki to ok 400 pln :D chyba że tak mi rzucili na zbycie mnie.
Na ebaju ktoś w Anglii sprzedaje po 3 sztuki (jako jeden pakiet).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Ryzyko

Post autor: RAJ »

Na forum gry-planszowe.pl ogłaszają się ludzie, którzy mają drukarki 3d i drukują różne rzeczy na zamówienie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Ryzyko

Post autor: wheeski »

Musisz rozróżnić wydruk od przygotowania.. Sam wydruk figurki np. modelu do gry wyścigowej SpeedCircuit (2cm długości) to koszt ok. 2zł. Tyle że jest to koszt wydruku. Model musiałem zrobić w 3d samemu.

Jeśli nie znajdziesz gotowego modelu, lub nie umiesz go zrobić to w większości policzą Ci dużo za samo przygotowanie modelu 3d w programie. To wbrew pozorom dość czasochłonny proces, szczególnie jeśli chcesz "odtworzyć" coś co już istnieje. (wiem bo sam stosuję technologię skanowania 3d w instalacjach przemysłowych, na statkach, etc.)

Spróbuj poszukać interesujących Cię modeli na https://www.thingiverse.com/. Jeśli Ci się uda to wtedy pytaj o cenę wydruku.

Tutaj masz np. wyszukiwanie dla frazy napoleonic https://www.thingiverse.com/search?q=na ... t=relevant
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”