[2006] Wyniki głosowania

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do wyników - trzeba było się zmobilizowac i głosowac. Trochę osób nie głosowało nie wiedziec czemu, zwłaszcza takich, które lubią gry Dragona. Ale to tylko ich problem. Można miec zastrzeżenia do formuły konkursu, ale trzeba było głosowac, wiadomo, że za pierwszym razem wszystkim nie dogodzi.

Z dyskusji z niektórymi właśnie wiem, że kwestią dyskusyjną było zwłaszcza dopuszczenie starszych gier do konkursu. Stąd też założyłem temat do dyskusji o jego formule.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

A ja chciałem podziękować wszystkim, którzy oddali głosy.
Mam nadzieję, że w następnej edycji będzie Was więcej.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Chevau-léger pisze:
Aldarus pisze:Ścieżki zwyciężyły - zasłużenie. Szkoda tylko tak nisiej pozycji OWC (mój krajowy faworyt :), no ale kapituła skorygowała wolę ludu (lud nie zawsze wie na kogo głosować ;)
To niezbyt miła uwaga, ale jak rozumiem siebie również do tego "ludu" zaliczasz (bo przecież głos oddałeś :twisted: ). Należysz pewnie do tej grupy, która grała we wszystkie zgłoszone gry :wink: ?

Pozdrawiam,
Vox populi
Nie rozumiem, dlaczego była to „niezbyt miła uwaga”? To był żart – w demokracji tak po prostu jest, że wola ludu jest korygowana przez władzę w ramach posiadanych przez nią uprawnień ;) Tutaj kapituła miała prawo przyznać wyróżnienie i to zrobiła.
Co do gier, to może cię zdziwię, ale grałem w zdecydowaną większość gier, które wzięły udział w konkursie i jeszcze parę innych, które tu się nie znalazły. Jedynym wyjątkiem są w zasadzie gry TiSu, a ze znanych i lubianych Waterloo(przynajmniej na forum, nie twierdzę że gry TIS-u nie są znane :) Co Waterloo, to może kiedyś nadrobię zaległości -, jeśli będę dysponował odpowiednio dużą ilością wolnego czasu :)
pzdr
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

A ja się wcale nie dziwię, że OWC dostały wyróżnienie, a Tannenberg - nie, mimo, że Tannenebrg dostał znacznie więcej głosów.

Po prostu - jak dla mnie - OWC ma znacznie lepiej dopracowany cały system - to już gra szczebla strategicznego, gdzie rządzą nie tylko działa i bagnety, ale przede wszystkim - logistyka. I to w tej grze widać. Poza tym jest to gra zdecydowanie bardziej "grywalna" niż Tannenberg - potrzeba znacznie mniej czasu na rozstrzygnięcie kampanii. Grałem i w Tannenberg i w OWC, i czas rozgrywki jest zdecydowanie na korzyść OWC. Plus odpowiednie tło historyczne i wręcz drobiazgowy (jak na taką skalę) OdeB.

Zaś Ardeny (pierwsze) - cóż, klasyka... od tego zaczynały się pierwsze poważne przygody z grami... (no, wcześniej były jeszcze WN i Kreta...)
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

Wstyd się przyznac ,ale nie zdążyłem zagłosować :oops: Myślę,że w następnej edycji głosujących będzie więcej.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Darth Stalin pisze:A ja się wcale nie dziwię, że OWC dostały wyróżnienie, a Tannenberg - nie, mimo, że Tannenebrg dostał znacznie więcej głosów.

Po prostu - jak dla mnie - OWC ma znacznie lepiej dopracowany cały system - to już gra szczebla strategicznego, gdzie rządzą nie tylko działa i bagnety, ale przede wszystkim - logistyka. I to w tej grze widać. Poza tym jest to gra zdecydowanie bardziej "grywalna" niż Tannenberg - potrzeba znacznie mniej czasu na rozstrzygnięcie kampanii. Grałem i w Tannenberg i w OWC, i czas rozgrywki jest zdecydowanie na korzyść OWC. Plus odpowiednie tło historyczne i wręcz drobiazgowy (jak na taką skalę) OdeB.
Nie do konca sie z Toba zgadzam Towarzyszu. OWC to bardzo dobra gra, aczkolwiek ciezko sie na nia przestawic, gdy sie wczesniej duzo gralo w Rok 1920 (tak jak ja :D).
Mi sie akurat przyjemniej gra w Tannenberg i w R1920 niz w OWC (ktora ma zbyt szarobura grafike jak dla mnie).

OWC to gra szczebla stratetgicznego, a Tanneberg to gra szczebla operacyjnego. W Tannenbergu tez rzadzi przede wszystkim logistyka - zwlaszcza u Rosjan czesto wsytepuje brak zaopatrzenia, zas Niemcy maja mniej sil, ale za to gestzsza siec kolejowa...
Oczywiscie, jest to logistyka na innym szczeblu, ale jest - i to bardzo wazna :!:

Jakos nie potrafie uwierzyc, ze rozegranie pelnej Kampanii w OWC trwa krocej niz rozegranie 30 etapow w Tannenbergu. Oczywiscie OWC (podobie jak R1920) ma ta przewage nad Tannenbergiem, ze sa tam rowniez inne, krotsze scenariusze.

Natomiast co do systemu to wlasnie Tannenberg stal sie podstawa do Zulusowej Galicji, a nawet calego Ostfrontu 1914.

V.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Kiedyś w Łodzi grałem z Archaniołem w Tannenberg do końca i zajeło nam to bez mała weekend - od soboty rano do niedzielnego popołudnia, z przerwą nocną, bo mieszkaliśmy w odległości jednego piętra :)

Też w Łodzi graliśmy we trzech (ja, Archanioł i jeszcze jeden kolega) w OWC, od 7 wieczorem do ok. 6 rano, przy czym w sumie to były dwie gry: jedna trwała do ok. 9 wieczorem, po czym zakończyła się kapitulacja Rosjan IIRC, bo tak im fatalnie poszło, i zaczęliśmy na nowo... a doprowadziliśmy do zimy 1914 - etapy "zawieszenia broni". Czyli we trzech (Rosjanin, AW i Niemiec) można rozegrać kampanię w ~9 godzin.

Oczywiście wiem, że Tannenberg posłużył jako podstawa do Ostfrontu by Zulus :D :!: :idea:
Szkoda, ze OWC nie stał sie podobną podstawą do np. rozszerzenia o Bałkany czy tego samego okresu dla Frontu Zachodniego (a pewnie mógłby...)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Darth Stalin pisze: Szkoda, ze OWC nie stał sie podobną podstawą do np. [...] tego samego okresu dla Frontu Zachodniego (a pewnie mógłby...)
Poproście Leguna, to Wam opowie, jak był przez pewnego miłośnika OWC kilka lat molestowany o Front Zachodni 1914! :lol:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”